wmaraci reklam
lidertakipci

Alexa Sıralaması

11 Mesajlar 1.640 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AbdullahD AbdullahD Bilgisayar Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar yaklaşık bir hafta önce alexa tr değerim 7 bindeyken şimdi 18 binlere kadar düştü. Bunun nedeni nedir ? Durduramıyorum gittikçe düşüşte :eek:

Konnektör
wmaraci
reklam

fullindirfilm fullindirfilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 72 / 17
  • Ticaret 13, (%100)
alexa bu aralar böyle takma fazla

ddrx7 ddrx7 Yesilandroid.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek okuyor
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 2, (%100)
alexa 'yı bir kere taktım kafaya çok uğraştım 10 bine kadar geldim sonra 40 bine 50 bine geriledi. o gün anlamıştımki ben alexa 'ya ne kadar bakarsam bakayım. alexa kendi kafasında ogünden sonra açtığım sitelerimde alexa 'ya dikkat etmedim. Koyduğum reklamlarıma dikkat ettim. içeriklerime dikkat ettim, Ve en önemlisi ziyaretçi kitleme dikkat ettim,
sana önerim alexa'yı boşuna takma kafana , çünkü 7 bindeysen sen dönüp dolaşacağın yer yine 7 bin oluyor. alexa hep bunu yapıyor ben 10 bindeyim diyelimki, beni 4 bine düşürtür umut verir, diğer güncellemede 10 bine geriletir. yada 15 bine yükseltir diğer güncellemede 10 bine getirir. bu tarz kalıcı düşüşler alexa'da özellikle 10 bin altındaysan çok alçalıp yükseliyorsun ve biraz zaman geçtiğinde alexa'da hakkettiğin sıraya ulaşıyorsun
murat709

kişi bu mesajı beğendi.

Yesilandroid.com - Android Blogunuz.

murat709 murat709 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 48 / 66
  • Ticaret 8, (%100)
Aynen katılıyorum. 30 k iken TR sıralamam bir anda kayboldu. Takma kafana...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

murat709 adlı üyeden alıntı

Aynen katılıyorum. 30 k iken TR sıralamam bir anda kayboldu. Takma kafana...

ddrx7 adlı üyeden alıntı

alexa 'yı bir kere taktım kafaya çok uğraştım 10 bine kadar geldim sonra 40 bine 50 bine geriledi. o gün anlamıştımki ben alexa 'ya ne kadar bakarsam bakayım. alexa kendi kafasında ogünden sonra açtığım sitelerimde alexa 'ya dikkat etmedim. Koyduğum reklamlarıma dikkat ettim. içeriklerime dikkat ettim, Ve en önemlisi ziyaretçi kitleme dikkat ettim,
sana önerim alexa'yı boşuna takma kafana , çünkü 7 bindeysen sen dönüp dolaşacağın yer yine 7 bin oluyor. alexa hep bunu yapıyor ben 10 bindeyim diyelimki, beni 4 bine düşürtür umut verir, diğer güncellemede 10 bine geriletir. yada 15 bine yükseltir diğer güncellemede 10 bine getirir. bu tarz kalıcı düşüşler alexa'da özellikle 10 bin altındaysan çok alçalıp yükseliyorsun ve biraz zaman geçtiğinde alexa'da hakkettiğin sıraya ulaşıyorsun

fullindirfilm adlı üyeden alıntı

alexa bu aralar böyle takma fazla

anladım yorumlar için teşekkürler :)

Konnektör

Lagger Lagger SEO & Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 5 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
cihazında sürekli sitende açık tut ve alexa toolbarla gez 1 haftaya %70 düşersin

• Üyelik 30.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Lagger adlı üyeden alıntı

cihazında sürekli sitende açık tut ve alexa toolbarla gez 1 haftaya %70 düşersin

Sürekli açık toolbarlada geziniyorum. Bi değişim yok.

Konnektör

OSakci OSakci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
herkese merhaba,
Alexa 'nın güvenilir ve geçerli veri sunmadığına dair sanırım herkes hemfikir..Ve fakat, halen hatırı sayılır miktarda reklam veren Alexa diyor başka bir şey demiyor...Bu noktada kaliteli,hiti istikrarlı şekilde artan siteler kazanç anlamında haksızlığa uğruyor.Örneğin sitemin yaz aylarındaki hiti şu ankinin 3'te 1 'i olmasına rağmen,Alexa sıralamam yaz aylarından 3 kat geride :)
Kafaya taktığım yok..Analytics'de sitede kalma oranları,farklı sayfa görüntüleme oranları oldukça iyiye gidiyor.Ama Alexa'yı ciddiye alanlar için sorun.
Aslında bu noktada radikal bir önerim var ve bunu mutlaka biri yapacak :) Diyorum ki;Eyy Alexa !Madem kalietli ve doğru ölçümleme yapamıyosun,senin verilerin nedeniyle maddi ve manevi kaybı olan bir site sahibi sana tazminat davası açar vekazanır.Aha da bunu bi yere yazın,dediğim olacak.Özellike uyanık ABD lilerbu fırsatı kaçırmayacak :)
selamlar,
Özgür.
Yol iki noktayı birbirine bağlamaz,o iki nokta yol üzerinde bulunur.

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Yanlış bilgi yanlış sonuç doğuruyor. Ondan sonra o yanlışın içinden çıkmaya çalışanlar da doğal olarak doğru yolu bulamıyor :)
Alexa nedir? Alexa web sitelerine trafiklerine göre değer verip sıralayan bir sistem. Sitenizin hiti arttıkça alexa değeriniz düşer, üst sıralara çıkarsınız. Ama bu sadece sizin site trafiğinize bağlı değildir, diğer sitelerin trafikleri de önemlidir.
Şöyle basiteştireyim; dünya genelinde sadece 3 adet web sitesi( a,b,c) olduğunu düşünelim; bugün toplam 15 kişi internete girdi, a sitesine 5, b sitesine 8, c sitesine 10 kişi girdiğini varsayalım. (aynı kişiler birden fazla siteye de girebileceği için toplam giriş ziyaret sayısı giriş yapan kişi sayısından fazla olacaktır). Bu durumda alexa sıralaması 1c,2b,3a olacaktır. Bir gün sonra a sitesine 7, b sitesine 10 c sitesine 7 kişi girdiğini varsayalım. Bu durumda alexa sıralaması 1b,2c,3a şeklinde olacaktır. Gördüğünüz gibi, a sitesinin hiti arttı ama sıralaması değişmedi. Çünkü sıralamayı belirleyen şey o gün internete giriş yapan trafikten ne kadarının bu siteye geldiğidir. Yazın genel anlamda internete giren kişi sayısı düşer. O nedenle o gün daha az trafik ile daha üst sıralarda olmanız normal bir durum. Çünkü düşen internet trafiği içinde şuankine oranla dha fazla ziyaretçi sizin sitenizi ziyaret etmiş.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Rakiplerin artmıştır

Selamunaleyküm.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al