wmaraci reklam
lidertakipci

Dünyanın en zengin ülkesi için site açıp seo yapmak nasıl olurdu ?

16 Mesajlar 1.826 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Hayırlı sabahlar forumdaşlar. . .

Düşündüm de hep ingilizce site acmak diyoruz ama dünyanın en yaygın dili bildiğimiz gibi çince. İngilizce ise 450 milyon konuşanı ile çinceden sonra geliyor. Zaten sayının büyük çoğunluğu hindistan. Ve hindistan çok da zengin bir ülke değil. Yani ingilizce site acarken abd kanada ingiltere için acıyoruz desek çok da yanlış olmaz. Karlı oldugu söyleniyor fakat ben pek bilmiyorum o işi.

Karlı olmasının olayı şu. Mesela bizim 10 liralık işimiz onlar için 10 dolarlıık iş. Biz 1 lira reklama ayırırken onlar 1 dolar ayırıyor.

Aslında sadece webde değil dünyanın her yerinde böyledir bu işler.

Mesela cebinize bir aylığını alıp moğolistanda 6 ay zenginlik yaşayabilirsiniz . Ekonomisi ne kadar iyiyse o yüksek fiyatlardan iş olur. Tabi her ürün için değil.

Püf nokta şu. Ucuz bir ülkede yaşayıp (yani 25 lira ile haftalık pazar alışverişini yapıp) pahalı bir ülkeye iş yapmak.

Düşündüm biraz da araştırdım. Katar dünyanın en zengin ülkesi ve kendisi gibi zengin bir çok arap ülkesi var. Mısır kısmındaki arapça konusan topluluğa hitap etmezsek arapçada zengin bir kesim tarafından konuşuluyor hatta daha zengin.

E biz de hazır arapça biliyor iken (web dilini şuan pek bilmiyorum) katar odaklı ve genel olarak araplara yönelik bir site açsak nasıl olur.

Reklam ücretleri bence buradakilerden yükseltir. Araplar türk dizilerini çok seviyorlarmış. Dizi olabilir yada türkiyeyi tanıtan bir site olabilir.

Bu konuda tecrübesi olan veya fikri olan var mı ?
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

natsutr natsutr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
arapça hakkında bi bilgim yok ama ing olayında sadece 450 milyon demek yanlış şu forumdaki insanların %90 ı ing arama yapmıştır bazı konularda aaştırma yapmak yada gerekli bir şeyi bulmak için ingilizceyi anadilimiz gibi bilmeye gerek yok hangi ülkede olursak olalım ingilizce siteler her zaman önümüze çıkıyor.ama yaklaşım mantıklı arapça webmaster forumu illaki vardır dili bilen biri bulabilir en azından adsense gelirleri vs. nedir bilmek lazım

kamilaydin kamilaydin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhabir
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 54 / 26
  • Ticaret 22, (%100)
Hocam bir'de şöyle bir durum var. Çalıştığım yabancı şirketler Tanıtım Yazısına 40 Dolar veriyor (tane fiyatı), Bir'de aynı siteye 2 günde bir alıyor...

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

natsutr adlı üyeden alıntı

arapça hakkında bi bilgim yok ama ing olayında sadece 450 milyon demek yanlış şu forumdaki insanların %90 ı ing arama yapmıştır bazı konularda aaştırma yapmak yada gerekli bir şeyi bulmak için ingilizceyi anadilimiz gibi bilmeye gerek yok hangi ülkede olursak olalım ingilizce siteler her zaman önümüze çıkıyor.ama yaklaşım mantıklı arapça webmaster forumu illaki vardır dili bilen biri bulabilir en azından adsense gelirleri vs. nedir bilmek lazım

Tabi doğru. Fakat ingilizce konuşup yaşayanlar haricinde ingilizce arama yapanların bence bu sayının içinde bir etkisi yoktur. Sonuçta 450 milyon diyoruz. Bunun 300 milyonu abd birleşik krallık kanada gibi ülkeler. Yani ne bileyim yabancı olup da ingilizce arama yapan insan kaç insan vardır ki.

Şuan araştırıyorum bakalım durumlar nasıl :)

Ek Olarak:

kamilaydin adlı üyeden alıntı

Hocam bir'de şöyle bir durum var. Çalıştığım yabancı şirketler Tanıtım Yazısına 40 Dolar veriyor (tane fiyatı), Bir'de aynı siteye 2 günde bir alıyor...

Bu yabancı şirketler hangi millet anlayamdım ustam Aslında daha genel olarak kafam tam basmadı olaya ?

wmaraci
wmaraci

Ademweb Ademweb Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker ,Seo Uzmanı , Web Yazılım , Matbaa
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 33 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Araplarla Yapılan Her iş Kazandırır Üstadım ..
Arap+Petrol=Para

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Ademweb adlı üyeden alıntı

Araplarla Yapılan Her iş Kazandırır Üstadım ..
Arap+Petrol=Para

Bende öyle düşünüyorum. Hiç olmadı bir dizi sitesi de açabilirim Orada 10 000 türk var. Ha bu arada baktım da dünyada en çok internet baglantısı olan ülkelerdenmiş. Yani abd den bile önde. en basta katar sonrasında bae %90 civarında evlerde internet varmış.

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 33 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

kendoka adlı üyeden alıntı

Bende öyle düşünüyorum. Hiç olmadı bir dizi sitesi de açabilirim Orada 10 000 türk var. Ha bu arada baktım da dünyada en çok internet baglantısı olan ülkelerdenmiş. Yani abd den bile önde. en basta katar sonrasında bae %90 civarında evlerde internet varmış.

Ben daha Önce Adını Feriha Koydum Dizisi için Bir site açmıştım .. Dizi Sona erdiğinde En " Dizi Neden Bitti " Başlığı Altında Bir Makale yazdım.
Makaleye En Çok yorumlar , Azeri kardeşlerimizden ve Araplardan gelmişti..

sosyaloyuncu sosyaloyuncu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci,Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 13 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
bence dizi haberleri sitesi çok mantıklı... blog mantığı da olabilir ama ordaki televizyonlarıda takip eden birisi lazım... burda haberleri daha erken alıp orda yayınlanabilir... Tuba büyüküstün fan club benzeri arapça site açsan bile tutar bence vardır da belkide :)

Coder on the Road | https://twitter.com/coderontheroad

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Ademweb adlı üyeden alıntı

Ben daha Önce Adını Feriha Koydum Dizisi için Bir site açmıştım .. Dizi Sona erdiğinde En " Dizi Neden Bitti " Başlığı Altında Bir Makale yazdım.
Makaleye En Çok yorumlar , Azeri kardeşlerimizden ve Araplardan gelmişti..

Site türkiyeye yönelikti galiba ?

Azeriler de takip eder turk medyasını ama biraz fakirler :)

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 33 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

kendoka adlı üyeden alıntı

Site türkiyeye yönelikti galiba ?

Azeriler de takip eder turk medyasını ama biraz fakirler :)

Evt Türkiye'ye Yönelikti .. Ama Düşün işte Türkiye'ye yönelik bir sitede dahi , Onca arap ve azeri izleyici varmış..
Yani Birde arapçası olan biri isen , Düşünmeden Projene başlamanı tavsiye ederim.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al