wmaraci reklam
lidertakipci

Domain yaşı hakkında

4 Mesajlar 755 Okunma
wmaraci reklam

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Merhaba, bir şeyi merak ediyorum ve ilk defa aklıma takıldı cevaplayamadım. Bir domainimiz var diyelim, domainin kayıt edilme tarifi bundan 13 ay önce diyelim. Fakat domaine site sadece 1-2 ay kurulu kalmış. Yani 13 ay boyunca domain olarak kalmış sadece sunucuya bağlanım site kurulmamış. 2, en fazla 3 ay script kurulup site açılmış fakat sonra tekrar script silinmiş. Şimdi bu domain kaç aylık olur?

Sorumun sebebi backlink alacağım ama bildiğiniz gibi footer backlink için en az 6 ay süre verin siteye derler, ben buna cevap arıyorum. Yada çok kaliteli sitelerden tanıtım yazısı vs. almak için erken midir yoksa domain yaşı mı önemli link alırken?

wmaraci
reklam

kelimelerbenim kelimelerbenim Kelimelerin gücü adına! Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 76 / 182
  • Ticaret 9, (%100)
Domain 20 senedir boşta duruyor da olsa, kayıtlı ve yıllık ücreti ödeniyor olduğu sürece yaşı kayıt edilme tarihinden itibaren geçen zamanla aynıdır.

Yani domaini 2010'da kayıt ettiyseniz, ister içerik girin, ister üzerine site kurun, ister boşta bekletin, bu domain 5 yaşındadır.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
link almak için zaman belirleyen arkadaslar ne niyetle bunu söylemiş bilemiyorum fakat istseniz 10 yıllık site olsun ve 10 yılı içeriksiz gecirmiş olsun link almak uygun değildir. İsterseniz bir aylık siteniz olsun bir ayda 100 içerik girin 500 kelimelik sosyal meydadan sıkı takipçi edinin bu siteye link almak uygundur.

Arkadaslar faydalı olmak için zaman veriyorlar ama neden bu şekilde anlaşılıyr bilemiyorum. Gecenlerde de böyle bir soru sormustu bir forumdas. Link almak için beklenecek tek unsur sitenin tanıtımı reklamı hakedip haketmemesi.

Her türlü baclink faaliyeti için en doğru zaman bir sitenin sizin sitenize doğal yollardan backlink verebileceği kadar sağlam siteniz oldugu zamandır.

Bard Bard WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Reklamcılık
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 43 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba konu açılmışken benimde bir sorum olacak domain düştükten sonra yaşı sıfırlanır mı ?

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al