wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Kadar Çaresizlik Neden ?

28 Mesajlar 2.300 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Alpha Alpha - Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek P-A
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad i** T**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 2 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
ip engellersen boşuna engellersin direk google'a başvur

Durumum olmadığı için site açamıyorum yardımcı olabilecek varsa lütfen ö.m
wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Hit kimdeyse Google onu kaale alır. Aynı haber siteleri gibi. Hepsi aynı ajanstan, birebir aynı haberi alıp sitesine ekliyor. Ama hiçbiri büyük gazetelerin sitesini ezemiyor, geçemiyor. O yüzden önce index alması vs sorun olmaz ama onun ziyaretcisi çoksa, Google gözünde değeri iyiyse yazıyı nereden alırsa alsın sen geride kalırsın.
Bunun tek çaresi ya DMCA kaydolacaksın, yazı çalınınca şikayet edeceksin yada sitene daha çok ziyaretci çekip sıralamanı yükseltmeye çalışacaksın.

Can TURGUT Can TURGUT Şimdilik Boş Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Hit kimdeyse Google onu kaale alır. Aynı haber siteleri gibi. Hepsi aynı ajanstan, birebir aynı haberi alıp sitesine ekliyor. Ama hiçbiri büyük gazetelerin sitesini ezemiyor, geçemiyor. O yüzden önce index alması vs sorun olmaz ama onun ziyaretcisi çoksa, Google gözünde değeri iyiyse yazıyı nereden alırsa alsın sen geride kalırsın.
Bunun tek çaresi ya DMCA kaydolacaksın, yazı çalınınca şikayet edeceksin yada sitene daha çok ziyaretci çekip sıralamanı yükseltmeye çalışacaksın.

Tek benim sitemden değil diğer sitelerden de kopya içeriklerle dolu bir site. Yani ben Google a web spam uyarısında bulundum. Bundan önce de bir site için başvuru yapmıştım siteyi düşürdüler adam sonra başka domaine yönlendirmek zorunda kaldı. Bunda da işe yarayacağı kanaatindeyim.

Alpha Alpha - Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek P-A
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad i** T**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 2 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=tr

Yukarıda ki link'ten şikayet et google'a gitsin uğraşma ;)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

Alpha adlı üyeden alıntı

https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=tr

Yukarıda ki link'ten şikayet et google'a gitsin uğraşma ;)

Webspam şikayeti yaptım zaten.

Coddit Coddit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

hitle bi alakası yok önce index alan kazanır

coddit.org -- Kod paylaşma ve yardımlaşma sitesi

Alpha Alpha - Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek P-A
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad i** T**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 2 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Gerisini boşver ozaman :) şimdilik ip engelle adamın gitsin

Ek Olarak:

Coddit adlı üyeden alıntı

hitle'de alakası var öyle demeyin sizin dediğiniz gibi olsa iyi adam bi site açsın yeni bi adam özgün makalelerini girsin siteye a sitesi çalsın günlük 10 k hiti olan yapmayın hocam biraz mantıklı bakın olaya.
Can TURGUT

kişi bu mesajı beğendi.

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

hocam DMCA demişsiniz ben kayıt oldum 100 dolar yıllık ücretini ödedim elamanın birisi gelip içeriğimi çaldı öyle sizinkiler gibi video makale filanda değil ben makine satışı yapıyorum adam benim makine resimlerim benim 4 dile çevirdiğim teknik özellikler vs.. ile birde yurt dışına makine satmiş DMCA şikayet ettik bize ürünlerin sizin olduğunu kanıtlayın gibi bir mail geldi iso ce belgesi ticari sicil kaydı aklınıza ne geliyorsa hepsini yolladık daha çözecekler arkadaşlar 2 yıl oluyor türk mahkemeleri daha hızlı siteyi 1 senede kapattılar

DMCA çözüm değil

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

Pek alakası yok. Benim bir sitem var diyelim, hemen index alıyor. Hemen index aldı diye Google'da ilk sırada mı çıkıyor peki?
Önemli olan index alması değil aranan kelimede hangisinin önce çıktığı. Mesela ben bir makale yazarım, anında index alır ama 10. sayfada çıkar aranan kelimelerde. Ama aynı makaleyi Haber7 yazsa ve 2 gün sonra index alsa o yazı birinci sayfada çıkar. Burada anlatmak istediğim bu, indexden ziyade kaçıncı sırada çıktığı.
Tabii yazının ismini birebir yazıp aratırsan birinci sırada çıkar o ayrı konu ama hiçkimse de aratmaz öyle.

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

Konuya Vakıf değilseniz yorumda bulunmayın hocam. Hitle alakası yoksa açın sizde bir site kopya içeriği basın indexletin para kazanmaya başlayın hadi buyurun.!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al