wmaracı ayda ne kadar kazanıyordur?

55 Mesajlar 6.591 Okunma
smmexpress

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Son bir senedir milli piyango bileti almıyoruz arkadaşlar. Aynı şekilde şans oyunları gibi total ikramiyesi küçük olan meblalarla da ilgilenmiyoruz.

Kamuoyuna sunar, bu tür şeylere fazla takılmamanızı dileriz.

Şaka bir yana hayatta vakit ayırılması gereken çok konu var. :)

Üniversite sınavına hazırlananlar test çözsün, blog yazanlar makale hazırlasın, müzikle uğraşanlar beste yapsın. Kendinizi yormaya inanın hiç gerek yok böyle konularla.

Herkese hayırlı akşamlar. :)
caglark MertBalci Scheytan

kişi bu mesajı beğendi.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

MaMiFilm adlı üyeden alıntı

Hocam kusura bakmada senin bu işlerden pek anlamadığın ortada. O arkadaş sahibinden ile ilgili söylediği cümlede ironi yapıyordu. Önceki mesajlara bir gönderme yapmıştı. Fakat senin dediğin 100 bin tl o adamlar için çerez parasıdır. Sahibinden dediğin site 5 bin metrekare kapalı alanda hizmet veriyor ve en son baktığımda 200 civarı çalışanı vardı. Adamların sadece ofis ve çalışan giderleri aylık 1 milyon TL'den fazladır. Site giderlerini saymıyorum. O site günlük 200 bin tl arası kazanamazsa zarar etmiş sayar kendisini. Aylık ise minumum 1 milyon TL kar yazıyordur hanesine.

5 bin liralık sunucu meselesine gelecek olursak sen görmedin diye öyle bir sunucu yok diyemeyiz. Ayrıca tek sunucu olduğunu da kimse söylemedi. 10 15 sunucu alıp birleştirip tek sunucu gibi çalıştırıyorlardır ki böyle siteler için mecburidir bu. Turkmmo forumunu bilirsin belki, o forumun hiti bir zamanlar yüksekti ve adamlar 15 sunucu ile çalışıyordu. O forumda bir zamanlar çok aktiftim. Sitenin her bölümü farklı sunucularda çalışıyor. Database ayrı sunucularda tutuyorlar genellikle. Yani bu sitenin bu kadar indeksini ve verilerini tek sunucuda mı sanıyorsun sen?

Bizim insanımız kendisi kazanamıyor diye başkalarıda aynı sanıyor fakat durum öyle değil. Bunları söyleme nedenim bu işin içinde olmam ve sunucularla vs çok fazla ilgilenmemden dolayıdır. Öyle kafadan sallama bilgilerle atıp tutmayın lütfen (Sözüm sadece size değil).

Hocam ben pek zamanım olmadığından tüm mesajları tek tek okumadım. Sadece son sayfaya baktım. Sahibinden en az birkaç 100 bin lira kazanıyor diye yazdım 100 bin lira değil. Ayrıca ben kar ediyor dedim. Yani giderler çıkarılacak kalan miktarı söyledim bir kaç 100 bin diye. Sunucuya gelince şimdiye kadar hiç bir sitem birden fazla dedicated kullanılacak kadar hit almadı :) O yüzden bilmiyorum bu meseleleri.

.

dangerover dangerover Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster ve hosting satıcısıyım
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
1k zor geliri vardır bence

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)
Ekşi sözlüğün aylık geliri bile 80-100 bin civarı ne diyorsunuz siz arkadaşlar. Reklamlardan kazancın fazla olduğunu düşünmüyorum zira reklam gelirinin önemli bir kısmı yanlışlıkla tıklamalardan gelir, webmasterlar bu konuda en yetkin insanlar çok nadir yanlış tıklama yaparlar.

wmaraci
wmaraci

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5996
  • Beğeniler 3896 / 3910
  • Ticaret 6, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Ekşi sözlüğün aylık geliri bile 80-100 bin civarı ne diyorsunuz siz arkadaşlar. Reklamlardan kazancın fazla olduğunu düşünmüyorum zira reklam gelirinin önemli bir kısmı yanlışlıkla tıklamalardan gelir, webmasterlar bu konuda en yetkin insanlar çok nadir yanlış tıklama yaparlar.

Reklamlara zaten yanlışlıkla değil gerçekten ilgi çektiği için tıklanır. WM Aracı adsense reklamlarında ise müthiş bir rekabet var. (tık başı 4-5tl kadar).

Metin'in de dediği gibi boşverin arkadaşlar :) Ne kadar kazanıyorsa kazanıyordur. Hakediyor mu? Kesinlikle.

Bir güzel konunun daha sonuna geldik. Herkese hayırlı işler :)

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al