lostyazilim

5 Yıllık Köklü Yemek Blogu İçin Nasıl Daha Fazla Ziyaretçi?

8 Mesajlar 671 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Merhabalar,

Annemin 5 yıldır yazdığı bazılarınızın bildiği ödüllü yemek blogu ziyaretçi kaybediyor yada benim deyimimle hak ettiğini bulmuyor Google Analytics verilerini paylaşıyorum site adına imzamdan ulaşabilirsiniz.

Sorum şu: Nasıl daha fazla konuyla ilgilenen takipçi ziyaretçi elde ederiz reklam mı vermeliyiz nereye ne şekilde veya başka birşey mi öneriyorsunuz bütün önerilerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Bütçeniz varsa facebook üzerinden reklam verin ve yine bütçeniz varsa sağlam bir tema yaptırıp kendisi video çekimleri yaparak tarif hazırlayabilir.
Ek olarak yerel gazetelere yemek kitapçığı dağıttırabilir

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

Bütçeniz varsa facebook üzerinden reklam verin ve yine bütçeniz varsa sağlam bir tema yaptırıp kendisi video çekimleri yaparak tarif hazırlayabilir.
Ek olarak yerel gazetelere yemek kitapçığı dağıttırabilir

Teşekkür ederim...

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim...

Bu şekilde yaparsanız belirli bir reklamdan sonra fazlıkızı börek tarifi gibi aramalar ile karşılaşacaksınız.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

Bu şekilde yaparsanız belirli bir reklamdan sonra fazlıkızı börek tarifi gibi aramalar ile karşılaşacaksınız.

Anlıyorum bu tür aramalarımız oluyordu site çok düştü.

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Anahtar kelime odaklı çalışma yapmalısınız, site içeriğinize uygun hedefler belirleyin akabinde sıralama kontrolü yapın, sonrasında da 1. sayfa için çalışma yapın, arama motoruna alternatif hit kaynağı istiyorsanız tabi ki sosyal medya.

BKD BKD WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 130
  • Ticaret 11, (%100)
Siteye giren kullanıcıların sayfaları gezmesi çok önemlidir. Sidebar'a resimli bir şekilde 3-4 tane tarif ekleyerek bu tariflerin ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede site her açıdan daha iyi yerlere gelecektir.

Site içi seo konusuna dikkat etmelisiniz. Yazı içerisindeki resimlere bakıyorum alt tagları yok(çok büyük eksiklik). Eğer alt tagı olmadan resim eklerseniz arama motorlarına resmin ne ile ilgili olduğunu açıklayamazsınız.

Dikkatimi çeken diğer bir konu ise backlink oldu. Alexa'da 23 backlinkiniz var görünüyor. Bu 5 yıllık bir site için gerçekten çok ama çok az. Fazlıkızı ve www.fazlikizi.com kelimeleri ile bol bol backlink kasın(blog yorum, forum gönderimi vs. gibi basit yöntemler ile)

Siteniz yıllanmış bir site olduğu için yaptığınız değişiklikler çok çabuk sonuç verecektir. Sitenizdeki bu tariflere sosyal medyadan bol bol ziyaretçi çekmelisiniz ki hem marka bilinirliği artsın hem de etkileşim. Bir facebook sayfası açarak ve sitenizin sidebarına facebook sayfanızı beğendirmek için bir kutu koyarak facebook kitlenizi de artırabilirsiniz.

Tema bana bir yemek blogu için sade geldi. Biraz daha canlı bir tema kullanabilirsiniz. Ayrıca bir sayfadaki yazı sayısı 2. Bana göre minimum 6 olmalı. Sayıyı artırarak daha zengin içeriğe sahip olduğunuzu hem arama motorlarına hem de kullanıcılarınıza aktarabilirsiniz.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

BKD adlı üyeden alıntı

Siteye giren kullanıcıların sayfaları gezmesi çok önemlidir. Sidebar'a resimli bir şekilde 3-4 tane tarif ekleyerek bu tariflerin ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede site her açıdan daha iyi yerlere gelecektir.

Site içi seo konusuna dikkat etmelisiniz. Yazı içerisindeki resimlere bakıyorum alt tagları yok(çok büyük eksiklik). Eğer alt tagı olmadan resim eklerseniz arama motorlarına resmin ne ile ilgili olduğunu açıklayamazsınız.

Dikkatimi çeken diğer bir konu ise backlink oldu. Alexa'da 23 backlinkiniz var görünüyor. Bu 5 yıllık bir site için gerçekten çok ama çok az. Fazlıkızı ve www.fazlikizi.com kelimeleri ile bol bol backlink kasın(blog yorum, forum gönderimi vs. gibi basit yöntemler ile)

Siteniz yıllanmış bir site olduğu için yaptığınız değişiklikler çok çabuk sonuç verecektir. Sitenizdeki bu tariflere sosyal medyadan bol bol ziyaretçi çekmelisiniz ki hem marka bilinirliği artsın hem de etkileşim. Bir facebook sayfası açarak ve sitenizin sidebarına facebook sayfanızı beğendirmek için bir kutu koyarak facebook kitlenizi de artırabilirsiniz.

Tema bana bir yemek blogu için sade geldi. Biraz daha canlı bir tema kullanabilirsiniz. Ayrıca bir sayfadaki yazı sayısı 2. Bana göre minimum 6 olmalı. Sayıyı artırarak daha zengin içeriğe sahip olduğunuzu hem arama motorlarına hem de kullanıcılarınıza aktarabilirsiniz.

Teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al