wmaraci reklam

Domainde İsim Hakkı?

18 Mesajlar 3.010 Okunma
smmexpress

alparslan alparslan Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 9, (%100)
Buldum. http://nic.tr sitesine gir.
Yardım ve destek menüsünden Başvuru için gerekli olan belgelere ulaşabilirsin.
Site içi sabit link yok :D

Net.tr için:
Aşağıda yer alan belgelerden, faaliyet alanınıza uygun olan bir tanesinin Nic.tr(".tr" Alan Adları) Yönetimi'ne iletilmesi yeterli olacaktır.

*******ünikasyon Kurumu'ndan alınmış "İSS (İnternet Servis Sağlayıcı) Genel İzin Belgesi" (*******ünikasyon Lisansı),
Web tabanlı çalışan tüm kişi ya da kuruluşlar için, başvuran kişi ya da kuruluş tarafından başvurunun ayrıntılarını içeren (var olan .com ya da .net uzantılı web sayfalarının adresleri vb.) bir dilekçe (kişi adına yapılan başvurularda ilgili kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte),
İnternet hizmeti vereceğini beyan ederek "net.tr" uzantısı için başvuran kişi ya da kuruluşlar için, başvurunun ayrıntılarını içeren ve yapılacağı taahhüt edilen web sayfanın yapılmad[QUOTE]
ığının tespiti durumunda, ilgili alan adının silineceğinin kabul edildiğini belirten bir dilekçe (kişi adına yapılan başvurularda ilgili kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte).
[/QUOTE]

wmaraci
reklam

Gscimbom Gscimbom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 24 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Konu hakkında gerçekten bilgisi olanlar bu konuya açıklık getirebilirlerse sevinirim.

Fuuy Fuuy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 43 / 155
  • Ticaret 6, (%100)

Zagry adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar hazır herkes buradayken bi soruda ben sorayım :)

adsoyad.com.tr olayında tc kimlik numaramızı girerek adımız,soyadımız dışında bi domain alabiliyor muyuz?

mesela örneğin ;

aliberk.com.tr yerine;

aberk.com.tr alabiliyor muyuz? :)

Malesef kardeşim sadece aliberk.com.tr olarak alabilirsin...

Gscimbom adlı üyeden alıntı

Konu hakkında gerçekten bilgisi olanlar bu konuya açıklık getirebilirlerse sevinirim.

Kardeşim daha yeni daha.net müşteri hizmetleri ile görüştüm yarın 09:00-18:00 arası arayın Oygar Bey ile görüşün size detaylı bilgi vereceklerdir dedi. Kişi'ler satın alabiliyormuş bu güzel haber olsa gerek :) Yani şirket vs. olmasına gerek yok sadece ISS Belgesi istiyorlarmış onuda hosting firmalarından tahsis edebiliyormuşuz.

alparslan alparslan Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 9, (%100)

Gscimbom adlı üyeden alıntı

Hocam, orda yazıyor zaten. Net.tr com.tr gibi belli şartlar istemiyor. Siz mevcut sitelerinizi ve o alan adını ne amaçla kullanıcağınızı yazıp gönderiyorsunuz. Adamlar uygun görürse veriyor domaini

wmaraci
wmaraci

Fuuy Fuuy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 43 / 155
  • Ticaret 6, (%100)
Bu arada daha önce almış birisinin yorumunu sizlerle paylaşayım istedim arkadaşlar..!

Arkadaşlar benim network şirketim yok, ancak çok rahat bir .net.tr domain aldım, nasıl mı;

- Kimlik fotokopini çekiyosun, tarayıcıdan bilgisayara atıyosun
- Nic.tr de bir belege var, onu pc de doldurup çıkartıyosun, imzalayım tekrar tarayıcıdan pc ye atıyorsun.
- Son olarak domain ile ilgili projeni içeren bir dilekçeyi yazıp yazıcıdan cıkarıyosun, imzalayıp tekrar tarayıcıdan pc ye atıyosun (bu dilekçede yapılmasını taahhüt ettiğim sitenin yapılmaması durumunda alan adının silineceğini kabul ederim ibaresini kullanmayı unutmayın)

İşlem bu kadar, bu belgeleri online olarak nic.tr den gonderiyosunuz max. 4-5 gun sonra cevap geliyor.

ben bu yolla mail.net.tr ve sohbet.net.tr alan adlarını aldım.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Düzenlendi

Gscimbom Gscimbom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 24 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

Fuuy adlı üyeden alıntı

Kardeşim daha yeni daha.net müşteri hizmetleri ile görüştüm yarın 09:00-18:00 arası arayın Oygar Bey ile görüşün size detaylı bilgi vereceklerdir dedi. Kişi'ler satın alabiliyormuş bu güzel haber olsa gerek :) Yani şirket vs. olmasına gerek yok sadece ISS Belgesi istiyorlarmış onuda hosting firmalarından tahsis edebiliyormuşuz.

Hocam teşekkürler.Ben zaten başvuru yaptım şuan beklemedeyim.Benim merak ettiğim konu Galatasaray bir ticari firma olduğu için bana isim hakkından dolayı dava açabilir mi?Sonuçta Galatasaray'ın elinde patenti var ama şöylede düşünüyorum ben bu alan adında Galatasaray'ı karalayacak birşey yapmayacağım ki, ticari bir faaliyettede bulunmayacağım sonuçta bir nevi Galatasaray'a hizmet edecek bir taraftar forumu olacak.

Ek Olarak:

Fuuy adlı üyeden alıntı

Bu arada daha önce almış birisinin yorumunu sizlerle paylaşayım istedim arkadaşlar..!

Aynı şeyleri yaptım ama benim 15 gün oldu hala cevap yok. :)

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
.net.tr .com.tr ve çeşitli .nic.tr ile ilgili olan domainleri almak için o adınıza ait vergi levhanız olması gerekmektedir, Örneğin wmaraci şeklinde vergi dairesine başvurup levhayı aldıktan sonra ister .com.tr yi ister .net.tr yi alırsın.

"...bir daha gel, gel samsundan..."
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al