explore***01 adlı üyeden alıntı

Hocam bir sorum olacak, TBM fark ediyor demiştiniz. Aşağı yukarı ne kadarlık fark ediyor sizce?

Ayrıca bunun böyle olmasının sebebini; Google amerika şirketi olduğu için Amerika'da daha az vergi ödemesi ve daha az maliyetle iş yapması olarak açıklayabilir miyiz?

Ek Olarak:

Şu şekilde tanımlayabiliriz; Türkiyedeki reklam verenler tbm oranını düşük tutarak düşük maliyetler ile büyük bir hedef kitleye ulaşmak istiyor.

(Ben anlamlı bir dilde anlatıyorum ki anlayasiniz hocam)

-Şimdi diyelim ki "A" firması reklam verdi. Bütçe 500 tl tek tıka 1.00 Tl (Tbm) olarak değer biçti. 500 tlye kaç ziyaretçi sitesine girecektir ?

Biz Türkler için 500 tl reklam bütçesi normal bir bütçe.

-Birde yurd dışı dolar bazlı olanı var sayalim. Reklam veren 500 $ olarak bütçe ayırdı. Aynı yukarıda ki gibi bir düz mantık yurutelim. Tek tıka 1.00$ olarak belirledi.

Türkiyede TL değeri değişmez. Ama dolar olarak gelen para türkiyede değişir.

Türk parası olarak alacağımız için hesap yapalım.

- 1 Türk Lirası = 1 TL
- 1 Abd doları = 2.70 TL

Gerisini varın siz hesap edin :)

Ek Olarak:

oaskan adlı üyeden alıntı

ben ingiltere üzerinden adsense alıyorum. henüz pin onaylanmadı. türk bankalarını seçemiyormuyum?

İngiltere olarak deneme yapmadım. Öncelikle bunu anlayabilmemiz için Adsense hesabınızda ki ödeme kısmından banka eklemek istediğiniz de eğer Türkiye bankalarını kabul entegre edemiyorsaniz bu sorunuzun cevabı hayır'dır.

Pin onayı gelmeden zaten banka hesabı ekleyemezsiniz.

-Diyelim ki Türkiye bankalarını entegre edemiyoruz yani tanimlayamiyoruz, ikinci bir alternatif oluşturursunuz. Payoneer hesabı alarak kullanabilirsiniz.