wmaraci reklam
lidertakipci

tr-google.com aldım. Sizce ne kadar eder?

47 Mesajlar 5.491 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)

EvoTECH adlı üyeden alıntı

ben halihazırda domainin nasıl gideceğini anlayamıyorum, benim domainlerim neden gitmiyor...

Şans, telif hakkı diye bir şey var. Bizim ülkemizdeki insanlar işportacılığa alıştığı için bilmiyor bu kavramı.

wmaraci
reklam

EvoTECH EvoTECH Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 56 / 19
  • Ticaret 10, (%50)

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

Şans, telif hakkı diye bir şey var. Bizim ülkemizdeki insanlar işportacılığa alıştığı için bilmiyor bu kavramı.

Üstadım önceki mesajlarımı okudun mu bilmiyorum ama Dünya'da geçerli ve en büyük olan 2 Uçak firmasının simülatör üzerine olan domainleri bende hatta 2014 yılından buyana bende boeingsimulator.com ve airbussimulator.com domainlere bakıldığında direkman bağlayıcılığı var hatta ben bu iki markanın bire bir clone simulatorlerini yapıyorum adreslere girdiğinde görebilirsiniz şuanda kendi blog sayfama yönlenmiş vaziyette öncesinde simulator parça satışını ve simulatörün kendisini satıyordum şuanda siteyi baştan yazıyoruz... Buna rağmen domainleri kimse benden almadı, e-mail atmadı bir şey olmadı...

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)

Üstadım önceki mesajlarımı okudun mu bilmiyorum ama Dünya'da geçerli ve en büyük olan 2 Uçak firmasının simülatör üzerine olan domainleri bende hatta 2014 yılından buyana bende boeingsimulator.com ve airbussimulator.com domainlere bakıldığında direkman bağlayıcılığı var hatta ben bu iki markanın bire bir clone simulatorlerini yapıyorum adreslere girdiğinde görebilirsiniz şuanda kendi blog sayfama yönlenmiş vaziyette öncesinde simulator parça satışını ve simulatörün kendisini satıyordum şuanda siteyi baştan yazıyoruz... Buna rağmen domainleri kimse benden almadı, e-mail atmadı bir şey olmadı...

Diyorum ya şans işi biraz da. Uçak firması ile Google'ı bir mi tutuyorsun ? Biri arama motoru diğeri uçak firması :o
Neyse, domaini alan arkadaşta artık ne yaparsa yapsın. Benim başıma geleni söyledim, sizin başınıza gelmemiş olması arkadaşa da gelmeyecek anlamına gelmez. Tabi benim başıma geleninde arkadaşın başına gelecek diye bir şey de yok.
Ben uyardım sadece. Ama şunu unutmayın ki, google'ın kuralları katıdır.

• Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 56 / 19
  • Ticaret 10, (%50)

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

Diyorum ya şans işi biraz da. Uçak firması ile Google'ı bir mi tutuyorsun ? Biri arama motoru diğeri uçak firması :o
Neyse, domaini alan arkadaşta artık ne yaparsa yapsın. Benim başıma geleni söyledim, sizin başınıza gelmemiş olması arkadaşa da gelmeyecek anlamına gelmez. Tabi benim başıma geleninde arkadaşın başına gelecek diye bir şey de yok.
Ben uyardım sadece. Ama şunu unutmayın ki, google'ın kuralları katıdır.

Hocam bu iki firma ufak firmalar değil lütfen :)

wmaraci
wmaraci

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Değerli kardeşim;

Bu domaini arkadaşlarında belirttiği üzere Google rahat bırakmaz.Kaldı ki değerli vaktini daha güzel şeylere harca bu domainle projeler yaparsın, günlerini, gecelerini ayirirsin belki ama domainin garantisi yok elinde bildigin bomba tasiyorsun.Onun yerine o değerli vaktini daha güzel nitelikli domainler aramayla veya bir projen üzerine yogunlastirmani tavsiye ederim.En azindan kafan rahat olur ve projene keyifle odaklanabilirsin.Satma konusuna gelince 3 lira 5 lira lafi yapmayin bence herkes burda dost seviyeli muhabbetler var vermeyi dusunuyorsanız isteyen arkadaslar varsa verin yoksa da sizde kalsin bu domaine bel baglamayin.Satarsani da alici da memnun olur siz de en azindan memnun olursunuz geçer gider.

Mobilden yazdim yazim hatalari olabilir özür dilerim

Saygılarımla
kalemdir

kişi bu mesajı beğendi.

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)

Hocam bu iki firma ufak firmalar değil lütfen :)

Arkadaşında dediği gibi birazda şans işi. Daha doğrusu firmadan firmaya , marka sahibinden marka sahibine değişir. Kimi izin vermez , kimide kopyalar aslını yaşatır mantığıyla karışmaz.

Mesela Acun kesinlikle izin vermez bu tarz domainlere. Ama başka bir kanaldaki bir dizi bir şey yapmaz.

Birde şöyle bir durum var , bir yerde duymuştum ; mesela bilgisayar programı üreten bazı firmalar, korsan yazılıma mani olmaz. Yani kendi programının korsanının yayılmasını bazı sistem önlemleri alarak mani olabilecekken müdahale etmez. Pahallı bir yazılımı zaten alabilecek kişi sayısı bellidir , fakat alamayanları diğer firmalara kaptırmaktansa , benim korsanımı kullansın , hem markamın namı yürür ,hem de pazarı başka firmaya kaptırmayız mantığıyla hareket ederler.

Sonuç olarak sizin domainlerede bu mantıkla müdahale etmemiş olabilirler. Hani gerçeğini alamıyorsa klonunu alsın en azaından namımız yürür mantığı.(dediğim gibi bir yerde duymuştum doğruluğu konusunda emin değilim , mantıklı geliyor ama)
EvoTECH

kişi bu mesajı beğendi.

---

• Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 56 / 19
  • Ticaret 10, (%50)

kalemdir adlı üyeden alıntı

Arkadaşında dediği gibi birazda şans işi. Daha doğrusu firmadan firmaya , marka sahibinden marka sahibine değişir. Kimi izin vermez , kimide kopyalar aslını yaşatır mantığıyla karışmaz.

Mesela Acun kesinlikle izin vermez bu tarz domainlere. Ama başka bir kanaldaki bir dizi bir şey yapmaz.

Birde şöyle bir durum var , bir yerde duymuştum ; mesela bilgisayar programı üreten bazı firmalar, korsan yazılıma mani olmaz. Yani kendi programının korsanının yayılmasını bazı sistem önlemleri alarak mani olabilecekken müdahale etmez. Pahallı bir yazılımı zaten alabilecek kişi sayısı bellidir , fakat alamayanları diğer firmalara kaptırmaktansa , benim korsanımı kullansın , hem markamın namı yürür ,hem de pazarı başka firmaya kaptırmayız mantığıyla hareket ederler.

Sonuç olarak sizin domainlerede bu mantıkla müdahale etmemiş olabilirler. Hani gerçeğini alamıyorsa klonunu alsın en azaından namımız yürür mantığı.(dediğim gibi bir yerde duymuştum doğruluğu konusunda emin değilim , mantıklı geliyor ama)

Evet bazı firmaların serbsetliği söz konusu ancak diğer bir örnek vereyim, kayıt ettiğim yerin şifresini bir türlü sıfırlayamadığım bu sebeple domain kapanıp bugün tekrardan açtığım bir domainim vardı, iki yıl hizmet verdi bugün domaini tekrardan açtım, ve yine hizmete sokacağım www.googletemizle.com ve google bir kere ihtar yazmadı...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al