freelance iş ilanları

Google Sıram Neden Böylesine Değişti

16 Mesajlar 2.287 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

HiO HiO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar
Kelimenin birinde 10 yükselirken diğerinde 120 sıra düştüm anlamadım ki neden. Ceza alsam diğer sıram da düşerdi heralde biri çıkıp biri düşmez kaldı ki bir tane bile backlinkim yok bir kaç youtube yorumu olarak paylaştım sitemi sadece

wmaraci
reklam

atilla02 atilla02 seo,backlink hizmeti Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 10 / 7
  • Ticaret 13, (%100)
kendi siteni siteni sıklıkla ziyaret etiginden google o kelime siteni ilk saydaya atmıs olabilir ama sıklıkla ziyet etiginden ve sırabulu tollslarda analiz edersen daha saglıklı bilgi elde edebilirsiniz.

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

atilla02 adlı üyeden alıntı

kendi siteni siteni sıklıkla ziyaret etiginden google o kelime siteni ilk saydaya atmıs olabilir ama sıklıkla ziyet etiginden ve sırabulu tollslarda analiz edersen daha saglıklı bilgi elde edebilirsiniz.

Hocam sıra bulucu toolslar kullanıyorum o yüzden sordum. Google dan elle arama yapıp bakmıyorum sırama

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)

HiO adlı üyeden alıntı

Hocam sıra bulucu toolslar kullanıyorum o yüzden sordum. Google dan elle arama yapıp bakmıyorum sırama

Bir de buradan bakar mısınız: 74.125.224.72

Bu adresten baktığınızda sitenize daha önce hiç girmemişsiniz gibi normal bir ziyaretçiye nasıl gösteriyorsa öyle gösterir.

wmaraci
wmaraci

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Bu günlerde dalgalanmalar sık sık olacaktır.
Biraz sabırlı olup mobil uyumluluk güncellemesinin oturmasını beklememiz gerekiyor.

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Durotan adlı üyeden alıntı

Bir de buradan bakar mısınız: 74.125.224.72

Bu adresten baktığınızda sitenize daha önce hiç girmemişsiniz gibi normal bir ziyaretçiye nasıl gösteriyorsa öyle gösterir.

Buradan manuel tarama yapınca eski sıramı buldum yani hiç düşmemiş gibi görünüyor sıralamam bu nasıl oluyor wm aracı ise düştüüğğümü söylüyor

Ek Olarak:

donmezhasan adlı üyeden alıntı

Bu günlerde dalgalanmalar sık sık olacaktır.
Biraz sabırlı olup mobil uyumluluk güncellemesinin oturmasını beklememiz gerekiyor.

Galiba dalgalanma ile ilgili değil güncellemeden sonra ki dalgalanmayı atlattım diye düşünüyorum geçenlerde zaten

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

HiO adlı üyeden alıntı

Buradan manuel tarama yapınca eski sıramı buldum yani hiç düşmemiş gibi görünüyor sıralamam bu nasıl oluyor wm aracı ise düştüüğğümü söylüyor

Ek Olarak:

Galiba dalgalanma ile ilgili değil güncellemeden sonra ki dalgalanmayı atlattım diye düşünüyorum geçenlerde zaten

Sıra bulucular bazen sorun yaşatabiliyor sunucu kaynaklı. En garantisi çerezleri silip, Google üzerinden kontrol etmektir.
HiO

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

terzi312 adlı üyeden alıntı

Sıra bulucular bazen sorun yaşatabiliyor sunucu kaynaklı. En garantisi çerezleri silip, Google üzerinden kontrol etmektir.

Hocam haklısınızda tavsiyeniz orta ya da iyi halli siteler için sitemi yeni kurdum dolayısı ile manuel arama yapmak yükselmeleri incelemek acayip zaman alır. Ama ilerleyen zamanlar da tavsiyenizi uygulayacağım en mantıklı yol gerçekten dediğiniz. Sıra bulucuların hepsi ayrı bir dünya elle kontrol ettiğimde wmaracinin ki gayet güzel çalıışıyor en az sorun çııkartan burası gerçekten

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

HiO adlı üyeden alıntı

Hocam haklısınızda tavsiyeniz orta ya da iyi halli siteler için sitemi yeni kurdum dolayısı ile manuel arama yapmak yükselmeleri incelemek acayip zaman alır. Ama ilerleyen zamanlar da tavsiyenizi uygulayacağım en mantıklı yol gerçekten dediğiniz. Sıra bulucuların hepsi ayrı bir dünya elle kontrol ettiğimde wmaracinin ki gayet güzel çalıışıyor en az sorun çııkartan burası gerçekten

İlk 100 sonucu çok rahatlıkla izleyebilirsin. Keza 200 'de öyle.

Fakat zaten 300. - 400. - 500. sırada olan bir sitenin sıralamasını analiz etmek pek mantıklı değil.

Zamana bırakıp ilk 200 'e girdiğinde bu sıralamadan itibaren takip edersen daha iyi olur.

Örneğin diyelim 450. sıradaki sitene yaptığın çalışmaları analiz etmeyi bir yana bırak bu sıralamadayken bir çalışma yapman bile gereksiz olur. Düzenli içerik gir, sabret ve sıralamanın 200 'lere yaklaşmasını bekle. Buradan itibaren çalışmalar yapar ve gözlemlersin.

uzayperformans.com

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

terzi312 adlı üyeden alıntı

İlk 100 sonucu çok rahatlıkla izleyebilirsin. Keza 200 'de öyle.

Fakat zaten 300. - 400. - 500. sırada olan bir sitenin sıralamasını analiz etmek pek mantıklı değil.

Zamana bırakıp ilk 200 'e girdiğinde bu sıralamadan itibaren takip edersen daha iyi olur.

Örneğin diyelim 450. sıradaki sitene yaptığın çalışmaları analiz etmeyi bir yana bırak bu sıralamadayken bir çalışma yapman bile gereksiz olur. Düzenli içerik gir, sabret ve sıralamanın 200 'lere yaklaşmasını bekle. Buradan itibaren çalışmalar yapar ve gözlemlersin.

aynen hocam dediğini gibi yapıyorum düzenli içerik giriyorum ama şu mobile güncellemeden sonra bi bakmışım sıram 80 de bi bakmışım 30 da bi bakmışım 200 lerde. İlk kez böyle bir dalgalanmala görüyorum. Üstelik tek kleime bazında diğer kelimelerde ki sıralamam en gazla 2 yukarı 3 aşağı olacak şekilde

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al