wmaraci reklam
lidertakipci

E-ticaret Hakkında Bilmediğiniz Herşeyi Cevaplıyorum !

20 Mesajlar 2.504 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

tenzilat adlı üyeden alıntı

Merhabalar ilk sorunuzdan başlıyım.
1.si İncir.com ithalatçı değildir.kısaca açıklamak gerekirse ithalatçı firma => İncir.com=> sizin siteniz. Bu yüzden kar marjlarınız oldukça düşmektedir.tavsiye etmem.Direk ithalat yapan firmalardan dropshipping hizmeti alabilirsiniz. bu firmaları burda soylemem yanlış olur diye özel mesaj atarsanız size gönderebilirim.

2.si Kurulum için hangi altyapıyı kullanacaksanız bilmiyorum ama Opencartı tavsiye ederim , Modüllerine ve temasına ödeyeceğiniz para 300-400 TL'yi geçmez. Seo konusunda alacağın desteğin ne kadara çıkacağını bilemem ama iyi bir seo uzmanı ile anlaşırsan 1 ayda 2000 TL civarı çıkar.
Google adwords için ve merchant için ilk seferde 1000 TL yükle ve günlük harcamanı 50 TL olarak harca..performansa göre yükseltip düşürmen lazım.bazen gün içerisinde reklam sıklığını arttırıp bazen düşürebilirsin.tamamiyle analiz.

3.sü ise bence birkaç firma ile farklı kategorilerde çalışmak en mantıklısı ve en ekonomik çözümüdür. Örneğin bebek malzemeleri için farklı firma , tv ürünleri için farklı firma gibi.

Aliexpress'den alınacak ürünlere güvenemiyorum şahsen çünkü karşınızda muhattap var evet ama sürekli ulaşamıyorsunuz.
Sadece Sosyal Medya kullanılarak satış yapılır evet ama bana sanki eksik kalir gibime geliyor.
İnstagramda satışlar yapılıyor vergi ödenmeden ve yasa dışı olarak. onada yakında bir uygulama getirileceği duyumunu aldım.biliyorsunuzki devletimiz e-ticaret konusunda baya büyük yaptırımlara gitmektedir.bununda onunu keserler diye dusunuyorum.bunda vergi veren satış yapan insan varken. vergisiz kazancın ülke ekonomisine katkı sağlamayacağını düşünmekteyim.

Sermaye her şekilde olması lazım çok çok sermayeniz yoksa bile ufak tefek illaki olması lazım.parasız hiçbir iş olmuyor..sonuçta buda bir dükkan..fiziki olmasa bile illaki giderleri olmaktadır.

Ek Olarak:

Şimdi 1.si Türk bankasındaki hesabınız şirket hesabınız ise başınız büyük derde girecek demektir. ama yok şahsi hesap üzerinden işlem oluyorsa o zaman bir süre daha yapmanızda herhangi bir sakında görmüyorum. neden derseniz çünkü bir süre sonra bunada bir sınırlama getirilip AB ilişkileri neticesinde 2016 da geçerliliğe girecek vize muafiyeti , vergi değerlendirmesi ve soruşturması neticesinde AB ülkelerine sattığın ürünlere fatura kesmek zorunda kalacaksın şahsi yapsan bile.

Danışmanlık Hizmetini yapıyorsun ve şirket sana odeme yapıyor ve bununda bildirimini kendi ülkesine yapmıyorsa o kendi sıkıntısıdır.seninle alakası olmayan bir durum.

Ama sattığın ürünlerde tekrar söylüyorum türkiyedeki hesabın şirket hesabı ise başına büyük bela açılabilir. her bir satış için 180 TL , 1000 TL ve üzeri satışlarında ise çeşitli yüzdelerde ceza alma konusu mevcuttur.dikkatli olmanızda fayda vardır.

Şahsi hesabımı kullanıyorum. Ödemelerin bir bölümü ds olduğu için her ayın belirli periyodunda misal 5-10 arası 10-20 arası gibi toplu olarak hesabıma yatıyor. Diğer bölümü de yine aynı şekilde belirli periyotlarda maaş usulü sabit aynı rakam yatıyor.

En iyisi yabancı bir ülkeden banka hesabı açıp o bankanın kartlarını kullanmak gibi görünüyor.

Cevap için teşekkürler.

wmaraci
reklam

birfincanask birfincanask Online Projeler, SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek E-Ticaret, SMMM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 147 / 23
  • Ticaret 10, (%100)
Hocam gerçekten çok iyi bir iş yapıyorsunuz bilglendirmelerinizle, böyle konular görmek çok güzel. Bende bir dönem e-ticaret ile uğraştım fakat başarılı olamayıp şirketi zararla kapattım. Kısmet değilmiş.

tenzilat tenzilat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek b.muhendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** H**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 1, (%0)

birfincanask adlı üyeden alıntı

Hocam gerçekten çok iyi bir iş yapıyorsunuz bilglendirmelerinizle, böyle konular görmek çok güzel. Bende bir dönem e-ticaret ile uğraştım fakat başarılı olamayıp şirketi zararla kapattım. Kısmet değilmiş.

Kar - zarar dengesini bazen tutturamıyor şirketler..Bir yazıda okumuştum Ebay şirketi kuruluşundan itbaren 10 sene boyunca zarar edip öyle kar'a geçmeye başlamıştı..

E-Ticaret , Google Reklamcılığı ve Seo Uzmanı

birfincanask birfincanask Online Projeler, SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek E-Ticaret, SMMM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 147 / 23
  • Ticaret 10, (%100)

tenzilat adlı üyeden alıntı

Kar - zarar dengesini bazen tutturamıyor şirketler..Bir yazıda okumuştum Ebay şirketi kuruluşundan itbaren 10 sene boyunca zarar edip öyle kar'a geçmeye başlamıştı..

Çok haklısınız hocam, hem yeterli sermaye koyamayınca hemde yanlış ve henüz e-ticarete entegre olmayan bir sektör ile işe girince böyle iş kazaları gelebiliyor insanın başına.

wmaraci
wmaraci

HicKimse HicKimse Hatırlamak Direnmektir! Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Havacı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Dropship firmaları hakkında görüşlerin neler ? onlinemagaza, eticaretkiti, dropship.com.tr. Bu sistemlere yatırım yapmaya değer mi ?

tenzilat tenzilat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek b.muhendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** H**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 1, (%0)

HiçKimse adlı üyeden alıntı

Dropship firmaları hakkında görüşlerin neler ? onlinemagaza, eticaretkiti, dropship.com.tr. Bu sistemlere yatırım yapmaya değer mi ?

Bakın o firmalar aracı firmalardır. Şematik olarak şöyle gösteriyim size

İTHALATÇI FİRMA => onlinemagaza vb. site => Sizin site.

Bu firmalar ithalatçı firmadan ürünü 1 liraya alırken siz aracı firmadan 2 TL ye alıyorsunuz. e sizde giderlerinizi hesaba katarak 5 liraya satıyorsunuz. ama ithalatçı olan amca kendine paravan bi e-ticaret sitesi açarak sizin 2 liraya mal ettiğiniz ürünü 1,5 liraya satıyor. direk ithalatçıları bulun. baya bi firma var dropshipping yapan. fiyat karşılaştırın o sitelerden aldığınız fiyat ve ithalatçıdan aldığınız fiyatları. bana hak vereceksiniz :)

Ek Olarak: E-ticaret Sitenizde Bulunması gerekenler ;
1-Canlı Destek Sistemi
2-Sepet Hatırlatıcı Modül ve üyeye özel indirim sistemi.
3-Detaylı Raporlama ( Kar-Zarar Bilançosu , En çok Satılan ürün , En çok Satış yapılan il )
4-Ödeme Sayfası Sadeliği
5-Şirket Ünvanınızı Belirten SSL Sertifikası
6-Ürünlerinize yapılmış yorumlar ( kötü veya iyi hiç farketmez )
7- Ortak alanlardaki satış platformlarının linki ( eğer sitenize güvenmeyen bir müşteri olursa buralara yönlenir )
8-Kategorilerinizin Düzgünce Doldurulması
9-İletişim Sayfasında Sabit Hat numarasının olması ! ( Bu konu ciddi anlamda önemlidir.artık çoğu müşteri cep telefonu gördümü merdiven altı iş yapıyor diye sitede satın almaya yönlenmiyor )
10- Kargo ücretlerini ürün fiyatlarının içerisine gömüp ücretsiz kargo kampanyası ( Bu bir şekilde satış stratejisidir. Kargo fiyatını ürün fiyatı içine ekleyip müşteriyi cezbeden ücretsiz kargo kampanyası kurgulamak )
HicKimse

kişi bu mesajı beğendi.

E-Ticaret , Google Reklamcılığı ve Seo Uzmanı

pinaridil pinaridil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 50 / K
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad P** Ş**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

birfincanask adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Yazılan yazıda yanlış bir bilgilendirme var. Türkiye'de maalesef network firmaları ile Dropshiptürkiye birbiri ile karıştırıldığı için Dropship.com.tr nin de ürün satışlarından kazanç elde ettiği şeklinde yazılmış. Bu bilgi kesinlikle doğru değil. Sözleşmemizde de var, bayi panel şifrelerini veriyoruz. Hatta sözleşmemizde diyoruz ki "illa ki bizim anlaştığımız firmalar ile çalışmak zorunda değilsiniz. Bizim anlaştığımız ürün gruplarını beğenmez veya yetersiz bulursanız başka tedarikçiler ile anlaşabilirsiniz. Anlaşmanın resmi boyutlarında biz yardımcı oluruz"
Yukarıdaki bilgiyi düzeltmek için yazmak zorunda kaldım.
İyi çalışmalar, herkese bol çalışmalar diliyorum.

Mearth Mearth WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek eTicaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Sadece çin malı tv ürünleri gibi ürünler satmak isteyen tabi opencart kullanabilir ancak bana göre bir e-ticaret sitesi eksiksiz olmalıdır. İncir haricindeki hiçbir dropshipping firması da bunu sağlamıyor genelde çer-çöp ürünler bu yüzden kazancı belki daha az bile olsa incir tercih ediyorum.

freex freex Selamın Aleyküm Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 69 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
1-Canlı Destek Sistemi
2-Sepet Hatırlatıcı Modül ve üyeye özel indirim sistemi.
3-Detaylı Raporlama ( Kar-Zarar Bilançosu , En çok Satılan ürün , En çok Satış yapılan il )
4-Ödeme Sayfası Sadeliği
5-Şirket Ünvanınızı Belirten SSL Sertifikası
6-Ürünlerimize eklenen yorumlar
7-Kategorilerinizin Düzgünce Doldurulması
8-Sabit Hat bulunmakta
10- Kargo ücretlerini ürün fiyatlarının içerisine gömüp ücretsiz kargo kampanyası

Yukarıdaki saydıklarınızın %100 bulunmakta

ayrıca adwords bütçesi + sosyal medya bütçesi + seo bütçesi ayrılmış durumda kendi üretimini yapan bir firma

email pazarlaması
içerik pazarlaması
giren müşreiye hemen canlı destekten yazma gibi aksiyomlar
fiyatlarda indirim kampanyası
vs vs sistemlerin tamamladık e-ticaret sitesi açıyoruz bunan başka neler yapaılabilir

https://www.olimitsiz.com SATILIK 20 ÖZGÜN IÇERİK MEVCUT 1 kitap alana verilecek ( 1 AY OLDU) y

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam öncelikle e-ticaret sitesi kullanmayan ve kullanmak isteyen biri olarak, bir site kurmak istiyorum ama ürün tedarik konusunda çok şüphelerim ve yaşım genç sektör deneyimim yok şimdi gidip tek tek böyle sitem var gibi değil sanırım artık tüm bunları yapmadan tedarikçiler ile nasıl bir araya gelebilirim ürünlerimi siteye nasıl koyabilirim gibi temel sorunların var ? Yani artık ürün satmak istiyorum internet üzerinden ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al