wmaraci reklam
lidertakipci

Natro Mu yoksa Turhost Mu?

101 Mesajlar 24.949 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ronins Ronins Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 442
  • Beğeniler 30 / 74
  • Ticaret 0, (%0)

mavera22 adlı üyeden alıntı

Uzun zamandır natroyla çalışan biri olarak kurumsal pro planı kullanıyorum.Natroyu tercih etmemin sebebi daha önce çalıştığım firmalardaki yönetim panelinin kolay kullanılabilir olmamasından kaynaklanmasıdır. Öncelikle hostunuzun yönetici paneli ne kadar rahat olursa o kadar zaman kazanırsınız ve işinizi severek yaparsınız.
Hosting ücretleri üç aşağı beş yukarı aynıdır. Topu topu 20-30 tl farkeder.Önemli olan verdiğiniz paranın karşılığını alıp almamanızdır.
Azönce turhostun sitesine girdim hostlara baktım okadar çok seçenek varki kafam karıştı.Hangisi seçeceğime karar veremezdim heralde.Bu iyi gibi görünüyor fakat host dediğin en fazla 3 paket olur.
Benim tavsiyem bir hostta olması gereken materyaller şunlardır.
1- Hosting windows olmalıdır. (hem asp hem php dosyalarınızı çalıştırmanız için)
2- Sınırsız trafik ve sınırsız web alanı olmalıdır
3- Minumum 1 tane MSSQL ve minumum 5 MYSQL veritabanı olmalıdır( MSSQL windows tabanlıdır ücretli alındığı için hosting firmaları bunu çoğu zaman 1 tane koyar,mysql dan farkı ise büyük çaplı projelerde hızlı olmasıdır.Mysql ücretsizdir o yüzden genelde sınırsız veritabanı verir hosting firmaları zaten mysql işinizi çok rahat görecektir.)
Bunlar benim kriterlerim. Natroyla çalışan birisi olarak tavsiye ederim ama yinede sizin güvenebileceğiniz ve kolay kullanılabilir bir panelinin olduğuna inandığınız bir sistemle çalışmanız daha doğru olacaktır.

Size katılıyorum. Karışık yönetim paneli ömür boyu çektirir. Sade basit paneller işi daha da kolaylaştırır. Bu yüzden natro diğerlerine fark atıyor. Bir çok pakete gerek yok en fazla 3 tane olmalı dediğiniz gibi diğer türlü kafa karıştırıyor.

Ve bunun desteğini de veremiyorlar bu yüzden daha bir sıkıntılı oluyor. Natro da 3 paket var ve bu yüzden daha hızlı geri dönüşler sağlayıp daha çabuk çözüm üretiyorlar.
Telefonla aradığımda da 7/24 karşıma hep çözüm üreten birileri çıkıyor. Özellikle hosting alacak veya kullanacak kişiler çalışacağı firmanın özellikle ne kadar iyi destek verdiğini araştırmalı çünkü elbet yardım isteyeceksiniz ve eğer size geç geri dönüşler yapıyorlarsa çekeceğiniz var demektir. Tüm emeğiniz boşa gider ve firma size sinir krizleri geçirtir. Kurumsallık burada en önemli faktör oluyor. Kurumsal firmaları tercih edin, natro hosting benim tavsiyem.

wmaraci
reklam

kenanagkurt kenanagkurt arama motoru optimizasyonu Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek arama motoru optimizasyonu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 11 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
Her ikisini de kullanıyorum. Ve her natroya girişimde ( özellikle dosya yönetimi) deli oluyorum. Kapanma sorunu yok her ikisi içinde ama faal olarak dosya yönetimi falan kullanacaksan turhost kullan. Ama bana sorarsan güzel.net her ikisini de 10 basar. Hostunu upgrade yap. Her ikisi de fiyat olarak çok pahalı ama aman aman birşey aramıyorum diyorsan turhost.

r10 - kenanagkurt | EmirWebTasarim.com

mavera22 mavera22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek e-ticaret satış
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 5 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konuyu açtığımda natroyla ilgili net bir problemimin olmadığını varsaymıştım.Veya problemlerim gözle görülmeyecek kadar küçükmüş..çÜNKÜ 14 şubat tarihinde siteme ulaşım sağlayamayıp 1 saat boyunca tamamen kapanmak zorunda kaldı sitem.Yaklaşık olaran anlık 1,000 tl lik bir ciro kaybı yaşadım.Herşeyden öte müşteriler sipariş takibini yapamadılar.ÇOK kızdım ve hemen hostingimi değiştirdim.Bundan 1 hafta öncesinde de başka bir sitemin veritabanını dikkatsizce sildiler.Geri dönüşüm sağladılar fakat iyi bir kalay bastıktan sonra...

Diyeceğim odur ki Natro eski natro değil.Müşteri portföyü haddini aşmış durumda belli bir kitleye değilde kime tutturursam şeklinde çalışıyorlar.Bu da aynı sunucuda çalışan paylaşımlı hostlar için bir zarar teşkil ediyor.Son olarak profesyonel çalışmalarınızı başka sistemlerde kullanmanızı öneririim. Natro artık 20 yaş altı bedava site işleriyle uğraşan webmasterlara hitap etmekten başka birşey yapmıyor.
saygılar
miharbisukarak

kişi bu mesajı beğendi.

www.internetuzmani.net

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)
Domani: Natro
Hosting: Netinternet

Yukardakinden şaşma bence.

wmaraci
wmaraci

mavera22 mavera22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek e-ticaret satış
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 5 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

Domani: Natro
Hosting: Netinternet

Yukardakinden şaşma bence.

bende netinternet kullanıyorum. mükemmel performans aldığımı söyleyebilirim.
miharbisukarak

kişi bu mesajı beğendi.

www.internetuzmani.net

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)
Turhost alirsan kalite ve destegin sonu gelmez. 3 yildir kullaniyorum sinirsiz cpanel++ portal 50 kurumsal 5.

santor santor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek web Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 50 / 8
  • Ticaret 10, (%100)
turhost cpu dan geçiriyor acaip kazık natro zaten konuşmaya değmez çok kötü...

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Turhost gerisi hikaye

Ek Olarak:

santor adlı üyeden alıntı

turhost cpu dan geçiriyor acaip kazık natro zaten konuşmaya değmez çok kötü...

Turhosta CPU dan geçiriyor derken. Kullanmadanmı yorum yapıyorsunuz.

Portal 50 paketi %100 cpu izni var yıllık 430 tl. Eyer ona pahalı diyorsan projen çok ucuzdur.

Bide konuyu hortlatmışsın. Bende yebi konu sandım :D :D

cagdaskorkmaz.com.tr

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
natro kullanıyorum tüm sitelerimde ve memnunum. Teknik destekleride gayet iyidir yardımcı oluyorlar ..

santor santor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek web Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 50 / 8
  • Ticaret 10, (%100)

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Turhost gerisi hikaye

Ek Olarak:

Turhosta CPU dan geçiriyor derken. Kullanmadanmı yorum yapıyorsunuz.

Portal 50 paketi %100 cpu izni var yıllık 430 tl. Eyer ona pahalı diyorsan projen çok ucuzdur.

Bide konuyu hortlatmışsın. Bende yebi konu sandım :D :D

acaba senin ne çıkarın var...bu kadar alevlendiğine göre.Galiba bu işi en iyi yapan en uygun fiyata yapan Guzel.net pişman olmaya başladım ayrıldığıma turhostun her ay bir süprizi var...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al