wmaraci reklam

Adsense ye Başvurmalı mıyım ?

8 Mesajlar 1.000 Okunma
wmaraci reklam

ebrar ebrar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek harita kadastro
  • Konum Batman
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Domain yaşı: 2 yıl 4 ay

Kategori : eğitim

içerik adedi: 35

Hit: 60-80

Yaklaşık 3 Ay önce değerlendirmeye başladım, 2 ay kadar içerik girdim host sorunu yaşadım içeriklerim silindi.

Şimdi 15- 20 Gündür yeni içerikler ekliyorum. 35 içeriğe ulaştım.

Adsenseye başvurmalı mıyım ? Yoksa biraz daha mı bekleyeyim?

Adsense ye aykırılık teşkil eden birşey var mı?

Domain: www.kpsstercihi.com

wmaraci
reklam

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle bende sol üstteki logo tam açılmadı. Chrome kullanıyorum.

Ayrıca içerikler özgün mü yoksa copy-paste mi ? Bu çok önemli. Google en çok özgünlüğe önem veriyor. Sitenize şu an girdiğimde bu site çok yeni bir site, henüz oturmamış dedim. Muhtemelen google da bunu diyecektir. Adsense e kabul olma olayına şans diyenler de mevcut, bu forumda gördüğüm kadarıyla. Kesin başvurun ya da başvurmayın demeyeceğim bu yüzden.

Fakat ben sizin yerinizde olsam biraz daha sitenizi oturturdum. Ayrıca tekil kaç hitiniz var mesela ? Bu da önemli. Adsense almak tek başına bir şey ifade etmiyor. Ziyaretçi olacak ki tıklanabilirlik artsın. Yoksa reklamlar durur öyle, hiçbir işe yaramaz.

Hiti yazmışsınız. Şimdi gördüm. 60-80 tekil olduğunu varsaydığım hitle hiçbir para kazanamazsınız zaten. Bende adsense ile uğraşmaktansa sitenizi oturtun, düzenli özgün yazılar ekleyin ve sitenin tanıtımını yapmanın yollarını arayın. Sosyal medyayı kullanın ya da reklam verin vs.
ebrar

kişi bu mesajı beğendi.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

• Üyelik 31.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek harita kadastro
  • Konum Batman
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Öncelikle bende sol üstteki logo tam açılmadı. Chrome kullanıyorum.

Ayrıca içerikler özgün mü yoksa copy-paste mi ? Bu çok önemli. Google en çok özgünlüğe önem veriyor. Sitenize şu an girdiğimde bu site çok yeni bir site, henüz oturmamış dedim. Muhtemelen google da bunu diyecektir. Adsense e kabul olma olayına şans diyenler de mevcut, bu forumda gördüğüm kadarıyla. Kesin başvurun ya da başvurmayın demeyeceğim bu yüzden.

Fakat ben sizin yerinizde olsam biraz daha sitenizi oturturdum. Ayrıca tekil kaç hitiniz var mesela ? Bu da önemli. Adsense almak tek başına bir şey ifade etmiyor. Ziyaretçi olacak ki tıklanabilirlik artsın. Yoksa reklamlar durur öyle, hiçbir işe yaramaz.

Hiti yazmışsınız. Şimdi gördüm. 60-80 tekil olduğunu varsaydığım hitle hiçbir para kazanamazsınız zaten. Bende adsense ile uğraşmaktansa sitenizi oturtun, düzenli özgün yazılar ekleyin ve sitenin tanıtımını yapmanın yollarını arayın. Sosyal medyayı kullanın ya da reklam verin vs.

Teşekkür ederim. Bendeki içerikler kopyalama yapmam. Ama daha önce yazılmış bir konuyu kendim düzenliyorum. Haber gibi

Dangerous Dangerous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Internet Systems Administrator
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 12 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
Her gün belli bir süre özgün içerik girin alıntı yapmadan ve elbette Adsense başvurusunu ihmal etmeyin sonuçta Adsense almak bir web sitesi için ideolojik bir ihtiyaçtır.
ebrar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

ebrar adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim. Bendeki içerikler kopyalama yapmam. Ama daha önce yazılmış bir konuyu kendim düzenliyorum. Haber gibi

Ayrıca siteniz eğitim sitesi. Sitenizde Eğitim Haberleri sekmesine tıklıyorum. 3 tane haber var, 3 ü de copy-paste. 2 si çok kısa. Düzenleme yaptığınız bu yazı google için copy-paste dir.

''Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınav ilanı''

Bence yapmanız gereken sitenizi gerçekten bir site haline getirmek olmalı öncelikle. Şu an çok yeni siteniz. Ve tekrar ediyorum, google ın en önemsediği şey özgünlük. 1000 karakterli bir yazının 3-5 kelimesini değiştirsek bile google anlıyor bunu.
ebrar Dangerous

kişi bu mesajı beğendi.

Dangerous Dangerous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Internet Systems Administrator
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 12 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
Ozzyfb, çok önemli bir açıklamayı gündeme getirdin. Algoritma ve Bot aracılığı ile özgünlük derecesi rahatlıkla anlaşılabilir bir mekaniksel sistemde düzey farkı ile anlaşılabilir. Bu sebep ile özgün olmayan bir yazının bir iki kelimesi değil yirmi kelimesi bile değiştirilmiş olsa yazının ilk sitede yayınlanmış olduğu her zaman özgünlük derecesini etkilemektedir.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek harita kadastro
  • Konum Batman
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim. O bahsettiğiniz yazı copy sayılır. Ama diğer bütün ilan yayınlayan siteler aynı şeyi yapıyor ilanı değiştirmeden yazıyor. Bende onlara uydum diye bilirim

Ek Olarak: ÖSYM'nin PDF belgelerinden alınan sınavların taban puanlarını copy sayılır mı acaba?

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Dangerous adlı üyeden alıntı

Ozzyfb, çok önemli bir açıklamayı gündeme getirdin. Algoritma ve Bot aracılığı ile özgünlük derecesi rahatlıkla anlaşılabilir bir mekaniksel sistemde düzey farkı ile anlaşılabilir. Bu sebep ile özgün olmayan bir yazının bir iki kelimesi değil yirmi kelimesi bile değiştirilmiş olsa yazının ilk sitede yayınlanmış olduğu her zaman özgünlük derecesini etkilemektedir.

İşin içinde elbette google tarafından daha önce indexlenip indexlenmemesi parametresi de var. Büyük bir site gidip benim sitemden bir yazı alsa kolay kolay hak arayamıyorum ne yazık ki gibi durumlar da var. Ama bunlara girmeye gerek olacak bir konu olmadığı için açmak istemedim. Arkadaşın sorusuna cevap olarak yeteceğini düşündüğüm için ve konuyu saptırmamak adına.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al