freetorrent adlı üyeden alıntı

sitenize baktım hocam ,öncelikle ana sayfadaki yoğunluğu azaltmanız gerekiyor , içerik sayısı çok olduğu için sanırım biraz da o yüzden geç yükleniyor , footer kısmında bir düzenleme yapın 3-4 olsun içerik sayısı alta doğru uzayıp gitmesin hem görünüm açısından kötü hem de sitenizi yavaşlatan etkenlerden , eklenti sayısında biraz azaltma yapmanız lazım sorgu sayısı 170 görünüyor , resimleri optimize için wp smush it eklentisini deneyebilirsiniz ,son olarak wp fastest cache eklentisini kurun ayarlardan etkinleştirin , plugin garbage collector adlı eklentiyle databasedeki gereksiz tablolardan kurtulun biraz araştırırsanız detaylı bilgi bulursunuz hocam , ben bu şekilde verim elde ettim umarım sizinde işinize yarar.

Wp Fastest Cache ve Smush it eklnetileri çok işe yarıyor gerçekten. Özellikle Fastest Cache eklentisini kurduktan sonra sitenin hızı gerçekten çok arttı, ayrıca çok geç açılan başka bir site içinde, wp optimize - fastest cache - smush it üçlüsünü yaptık bi arkadaş yardımıyla biraz da css ve js küçültme yaptık siteler şimdi muhteşem çalışıyor. Çok kaliteli ve kesin çözüm olan bilgiler vermişsiniz tebrik ediyorum hocam :)