bluecity adlı üyeden alıntı

Wp-cron.php yi devre dışı bırakın kullanmıyorsanız.Çok kaynak tüketir.

Başka siteler sizden rss feed den içerik çekiyor olabilir rss feed devre dışı bırakabilirsiniz.

Eğer çok fazla eklentii kurup kaldırdıysanız database i temizlemeniz lazım clean option eklentisi var ama oda tam temizlemiyor tavsiyem wordpress tüm içerikleri dışa aktarıp temiz bir db ve wordpresi yeniden kurup dışa aktardığınız içerikleri tekrar içe aktarın.Bu yöntemin çok fayadası var tabi çok fazla eklenti kurup kaldırma yaptıysanız.Ben bu yöntemi uyguladığımda cpu yu %80 lerden %30 lere düşürdüm.

İstatistik eklentisi kullanmayın.Aşırı kaynak tüketir.

Yine sorun devam ederse hosting firmanızı değiştirin.

Son olarak kaynak tüketimini gösterdiğiniz yerden takip etmeyin ordan anlık görürsünüz.Resourge Usage bölümü var ordan daha detaylı olarak takip edebilirsiniz.

çok sağ olun hocam dediklerinizi deneyeyim , umarım sorunu çözebilirim yoksa hosting firmasından yine aynı tarz cevap geldi zaten sitenizin optimize edilmesi lazım diye bir şey yapacakları yok : (

Ek Olarak:

freewp adlı üyeden alıntı

Status
ALLOCATED
Contact Email

Registrant
UPC Romania Iasi
UPCRO
ROMANIA
Administrative Contact
UPC Romania LIR
62D, Nordului St.
District 1, 014104, Bucharest
Telephone: 40311018100
Fax: 40311018101
Technical Contact
UPC Romania LIR
62D, Nordului St.
District 1, 014104, Bucharest
Telephone: 40311018100
Fax: 40311018101

bot sanırım

bilemiyorum ki hocam ziyaretçilerin hepsi yabancı ülkeden olduğu için.

Ek Olarak:

ö k adlı üyeden alıntı

Cpanel'den ham erişim günlüğünü indirin, aynı ip adresi anlamsız bir şekilde sürekli bir yere giriş yapmaya çalışıyor vs. ise o ip adresini htaccess ile engelleyin sorun cözülecektir. Ben nerdeyse 2 günde bir kontrol ediyorum bu dosyayı.

sağ olun hocam ona da bir bakarım , yeni yeni öğrendiğimiz için biraz acemilik oluyor böyle : )