freelance iş ilanları

Yasal Takibe Giren Birisi Kredi Çekebilir mi ?

6 Mesajlar 2.520 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

Benim 2 bankadan kredi kartım vardı. Birisi Türkiye Finans diğeri Finans.

Türkiye Finans yasal takibe girdi ve dosya avukata ulaştı. Ben de anca durumumu düzelltim ve bütün borçlarımı kapattım. Fİnans bankda ise aktif kullandığım 500 tl kredili mevduat hesabım ve 600 tl li kredi kartım var.

Yani Türkiye Finansda yasal takibe girdikten sonra borçlarımı kapattım.
Finansbankda hem kredili mevduat hesabım hem kredi kartım var.

Son durum bu.

Ben şimdi kredi notumu yükseltmek için neler yapabilirim ?

Kredi alabilir miyim ?

5 yıl boyunca kredi alamazsın diyorlar ama şuan finansbank 500 tl veriyor. Rakam az ama sonuçta bana bu kadar kredi hakı tanımışlar.

Bilenlerin yaşayanların fikirlerini alabilir miyim ?

Teşekürler.

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
5yılda bir sicilinizin temizlendiği söyleniyor fakat ben hiç inanmıyorum temizlediklerine. Kredi limitiniz biraz düşmüşte olsa yinede finansbank vermezse bile elbet bir banka verir çünkü açık borcunuz yok.

bylacoste bylacoste Lacoste'sal Üye Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam bende gecen ayni yanlisa dustum, 1700 luk kartim vardi yasima ragmen. Bunu harcadim ama odemedim beklettim kenarda. Bankadan son donem borcuda gelince defalarca arandim, sonunda gittim yatirmak icin bi kismini yatirdim acilir dediler. Once asgari tutar sonra 3 donem borcu odedim. 1 gun gecti acilmadigini soylediler ve neden diye sordugumda 3 donem gecikmis oldugu icin tamamini odemeniz gerekir dedi tamamini odedim suan acildi o sirada oradaki yetkili ile gorustugumde 'ya yaza kadar bekleseydi nolurdu ki' dedim bana '3-5 diye ertelersen en azindan asgari tutari odemezsen omur boyu sorununu cekersen, ne kredi alirsin ne finansal baska biseye ulasirsin. Her turlu sicilinde bu ufak borc gozukur ve notun dusuk olur. Avukata gider oraya gider ufacik borc olur sana altindan kalkamayacagin bir borc.' Dedi. Ve cevremden de biliyorum amcamin tersane icin cektigi yuz binlerce borcu vardi odeyemedi ilk basta oyle boyle kapattik. Ama ne simdi kredi cekebiliyor ne baska bisey ustune 5 6 ay ceza aldi. Yani denerseniz belki bi ihtimal verirler ama saniyorum ki vermezler banka bu riske etmiyor kendini.( gerci o parayi her turlu olene kadar aliyor senden)

bayiol [.net] satılıktır - pm atın

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

5yılda bir sicilinizin temizlendiği söyleniyor fakat ben hiç inanmıyorum temizlediklerine. Kredi limitiniz biraz düşmüşte olsa yinede finansbank vermezse bile elbet bir banka verir çünkü açık borcunuz yok.

Ustam hi borcum yok şuan. Türkiye Finansa vardı zaten borc onu kapattım işte. Diğeri de sadece finansbank ve aktif kart kullanıyorum. Yani kara listeye falan alınsak kredi kartı da kullanma imkanım olmaz diye düşünüyorum. Kredili mevduat hesabım da var 500 tl limitli. Anlayamadım yani olayı

Ek Olarak:

bylacoste adlı üyeden alıntı

Hocam bende gecen ayni yanlisa dustum, 1700 luk kartim vardi yasima ragmen. Bunu harcadim ama odemedim beklettim kenarda. Bankadan son donem borcuda gelince defalarca arandim, sonunda gittim yatirmak icin bi kismini yatirdim acilir dediler. Once asgari tutar sonra 3 donem borcu odedim. 1 gun gecti acilmadigini soylediler ve neden diye sordugumda 3 donem gecikmis oldugu icin tamamini odemeniz gerekir dedi tamamini odedim suan acildi o sirada oradaki yetkili ile gorustugumde 'ya yaza kadar bekleseydi nolurdu ki' dedim bana '3-5 diye ertelersen en azindan asgari tutari odemezsen omur boyu sorununu cekersen, ne kredi alirsin ne finansal baska biseye ulasirsin. Her turlu sicilinde bu ufak borc gozukur ve notun dusuk olur. Avukata gider oraya gider ufacik borc olur sana altindan kalkamayacagin bir borc.' Dedi. Ve cevremden de biliyorum amcamin tersane icin cektigi yuz binlerce borcu vardi odeyemedi ilk basta oyle boyle kapattik. Ama ne simdi kredi cekebiliyor ne baska bisey ustune 5 6 ay ceza aldi. Yani denerseniz belki bi ihtimal verirler ama saniyorum ki vermezler banka bu riske etmiyor kendini.( gerci o parayi her turlu olene kadar aliyor senden)

Ys ustam sen onların oradan söylediklerine bakma hep yalan söyluyorlar. Bana da tüm borcunuz diye 800 lira cıkardılr. Sonra bi arabam vardı tam satacağım baktım haciz. Bu ne ki la dedim. Gittik avukata Türkiye Finans dedi. Ben de dedim yav biz bnu ödemedik mi?
E işte avukat masrafı. Ya tama da sen bana neden söylemiyon basta bunu. Neden arabama haciz geliyor. Ben tüm borcumu ödemeye geldiğimde söylesenize. işte. . .

wmaraci
wmaraci

Srn Srn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 18 / 17
  • Ticaret 7, (%100)
Bankaların puanlamada dikkat ettiği şeyler,

1. kredi kartı ödeme alışkanlığı
2. diğer ödeme alışkanlıkları (kredi, ek hesap vs.)

borçtan dolayı düştüyseniz ödeme sonrası 6 aylık süreçte puanınız düşük olacaktır. puanınızı yükseltmek için yapacağınız en iyi şey birkaç ay kredi kartınızın ödemesinin tamamını yapmaktır. Hatta mümkünse tüm ödemeleri kredi kartından yapıp tüm borcu öderseniz 6 ay sürmeden kredi bile alabilirsiniz.

birden çok kartı olanlara da tavsiyem inşallah olmaz ama patladığınızda tüm kartları gözden çıkarmayın 1 tanesinin hiç olmazsa asgarisini ödeyerek toplandığınız zamanda kullanabilmek için kenarda tutun. yoksa durumunuz iyide olsa 1200 puan'a kredi kartsız çıkmaz biraz zor olur.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Srn adlı üyeden alıntı

Bankaların puanlamada dikkat ettiği şeyler,

1. kredi kartı ödeme alışkanlığı
2. diğer ödeme alışkanlıkları (kredi, ek hesap vs.)

borçtan dolayı düştüyseniz ödeme sonrası 6 aylık süreçte puanınız düşük olacaktır. puanınızı yükseltmek için yapacağınız en iyi şey birkaç ay kredi kartınızın ödemesinin tamamını yapmaktır. Hatta mümkünse tüm ödemeleri kredi kartından yapıp tüm borcu öderseniz 6 ay sürmeden kredi bile alabilirsiniz.

birden çok kartı olanlara da tavsiyem inşallah olmaz ama patladığınızda tüm kartları gözden çıkarmayın 1 tanesinin hiç olmazsa asgarisini ödeyerek toplandığınız zamanda kullanabilmek için kenarda tutun. yoksa durumunuz iyide olsa 1200 puan'a kredi kartsız çıkmaz biraz zor olur.

Ustam bu konuda emin misin. Cunku yok 5yil alamazsin falan diyenler var.
Ama bu cok da mantikli degil. Benim suan kullanima acik kartim var.

Bir de hesaba para yatirip cekmek fayda saglar mi?

Faturalarima otomatik odeme talimati versem nasil olur ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al