cthax adlı üyeden alıntı

hocam öncelikle riskiş aldığınız için teşekkür ederim başka şehirlerde nasıl oluyor bilmiyorum ama ben izmirdeyim ve yazılım firması açmak için kosgeb kursuna gittim ve bitirdim sertifika elimde,ama 30000 tl yi almak için (erkeklerde) 50000 tl masraf yapıyorsunuz toplamda ve size 30000 tl hibe veriyor 3000 şirket açılış+ 12000 1 yıllık gider ve 15000 ofis sarf malzemeleri yani 1000 tl harcıyorsun ve götürüyorsun fişi onlara onlarda %60 ını size gewri ödüyor böyle böyle 50000 tlnin 30000 ni ni geri alıyorsunuz .Bu arada gidenlerin hiç birisi (bende dahil) 30000 tl için değil 6 ay sonra alabileceğiniz 2 yıl geri ödemesiz 5 yıl vadeli 70000 tl için gidiyor o kursa :)

şimdi bu kadar yazımdan sonra asıl bombayı söyleyeyim iş planı hazırlama ödevini tüm gece detaylıca sanki yarın ofisi açacakmış gibi hazırlayınca fark ettim ki 15700 tl 'ye ihtiyacım var sadece :) yani KOSGEB kursuna bile ihtiyaç yok bu bütçeye sahip olanların.

ama bende o bütçede yok orası ayrı :)

inşallah dilediğiniz gibi olur

Ek Olarak: hocam öncelikle riskiş aldığınız için teşekkür ederim başka şehirlerde nasıl oluyor bilmiyorum ama ben izmirdeyim ve yazılım firması açmak için kosgeb kursuna gittim ve bitirdim sertifika elimde,ama 30000 tl yi almak için (erkeklerde) 50000 tl masraf yapıyorsunuz toplamda ve size 30000 tl hibe veriyor 3000 şirket açılış+ 12000 1 yıllık gider ve 15000 ofis sarf malzemeleri yani 1000 tl harcıyorsun ve götürüyorsun fişi onlara onlarda %60 ını size gewri ödüyor böyle böyle 50000 tlnin 30000 ni ni geri alıyorsunuz .Bu arada gidenlerin hiç birisi (bende dahil) 30000 tl için değil 6 ay sonra alabileceğiniz 2 yıl geri ödemesiz 5 yıl vadeli 70000 tl için gidiyor o kursa :)

şimdi bu kadar yazımdan sonra asıl bombayı söyleyeyim iş planı hazırlama ödevini tüm gece detaylıca sanki yarın ofisi açacakmış gibi hazırlayınca fark ettim ki 15700 tl 'ye ihtiyacım var sadece :) yani KOSGEB kursuna bile ihtiyaç yok bu bütçeye sahip olanların.

ama bende o bütçede yok orası ayrı :)

inşallah dilediğiniz gibi olur

Kosgebi malesef çoğu arkadaşımız kulaktan duyma aaa 30000 veriyor falan diye anlıyor. Arkadaşlar bir iş kurmak için sermaye veya cesaretiniz yoksa KOSGEB HİKAYEDİR...

Ek Olarak: Yeni gelişme :))