lostyazilim

Eticaret Kapıda Ödeme Sistemi

40 Mesajlar 5.093 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

lukama lukama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 65 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Peki arkadaşlar kullanıcı sözleşmesine madde koysak kapıda ödeme de hasar harici almamazlik yapilmaz diye. Bu gibi durumlar önlenemez mi

wmaraci
reklam

ugurege ugurege Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kargo Şirketi Sahibi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
:) Bir Kargocu olarak böyle birşey söz konusu olamaz. Taki Mesafeli Satış Sözleşmelerinde (Kapıda ödemeli sistemlerde veya mail orderla fiziksel ürün satışlarında) kullanıcı herhangi bir neden belirtmeksizin ürünü 14 gün içerisinde iade etme hakkına sahip.
lukama Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

lukama lukama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 65 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Desenize saticidan cok musteri korunmakta ama yine de en çok şikayet eden müşteriler

• Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Müşteri fazlasıyla korunuyor hemde. Ama müşterilerde bir yandan haklı internet sitesinde gösterilen ürünler 1. sınıf gönderilen ürünler 91. sınıf :)

wmaraci
wmaraci

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)

ugurege adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

Fiziksel ürünlerde e-ticaret her zaman risklidir. Eğer fiyatı yüksek ürünlerse ve sizin stoğunuzda bulunmayan ürünlerse. Ama örneğin 15-20 TL'lik ürün satıyor ve her daim stoğunuzda bu ürünlerden varsa sıkıntı yaşamazsınız.

Ek Olarak: ve eğer 600 TL'lik bir ürün satıyorsanız bunu kapıda ödemeli olarak satmamanız lazım zaten. Bu gibi yüksek fiyatlı ürünler için online ödeme sistemlerini kullanmanız lazım

600 TL gibi ürünlerde sadece havale ve kredi kartı kullandırmak istesek bu wordpress'de mümkünmüdür..

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)

:) Bir Kargocu olarak böyle birşey söz konusu olamaz. Taki Mesafeli Satış Sözleşmelerinde (Kapıda ödemeli sistemlerde veya mail orderla fiziksel ürün satışlarında) kullanıcı herhangi bir neden belirtmeksizin ürünü 14 gün içerisinde iade etme hakkına sahip.

Efendim e-ticaret işlerinde bayanlardan vergi alınmadığını biliyorum doğrumudur böyle bir şey varmı? gidip pttden kapıda ödeme hesabı açtırılıyormuş?

• Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Fatma adlı üyeden alıntı

Efendim e-ticaret işlerinde bayanlardan vergi alınmadığını biliyorum doğrumudur böyle bir şey varmı? gidip pttden kapıda ödeme hesabı açtırılıyormuş?

Evet böyle birşey söz konusu. Böyle bir durum var ama demokrasi hala o kadar çok işliyorki işlemleri hallettirene kadar vazgeçme ihtimaliniz var. Kargo şirketleri ile bir görüşün derim bazılarında fatura zorunluluğu olmadan çıkış sağlayabiliyorsunuz. Destek olabilirim bu konuda...

Ek Olarak:

Vtcam adlı üyeden alıntı

600 TL gibi ürünlerde sadece havale ve kredi kartı kullandırmak istesek bu wordpress'de mümkünmüdür..

Malesef bu konuda destek olamayacağım size. Üzgünüm...
Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)

Evet böyle birşey söz konusu. Böyle bir durum var ama demokrasi hala o kadar çok işliyorki işlemleri hallettirene kadar vazgeçme ihtimaliniz var. Kargo şirketleri ile bir görüşün derim bazılarında fatura zorunluluğu olmadan çıkış sağlayabiliyorsunuz. Destek olabilirim bu konuda...

ben yöremize ait ev yapımı biber ve salça satmayı düşünüyorum bu konuda detaylı bilgi verirseniz sevinirim desteğinizi bekliyorum kardeşim

• Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Fatma adlı üyeden alıntı

ben yöremize ait ev yapımı biber ve salça satmayı düşünüyorum bu konuda detaylı bilgi verirseniz sevinirim desteğinizi bekliyorum kardeşim

Ooo bu zaten sıkıntılı bir iş. Yani saçla zaten kargo ile taşınmaz. Bunu sadece aracılarla taşıtabilirsiniz bu kesin zaten. Kargoları nereden çıkartmayı düşünüyorsunuz hangi ilden?
Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)

Ooo bu zaten sıkıntılı bir iş. Yani saçla zaten kargo ile taşınmaz. Bunu sadece aracılarla taşıtabilirsiniz bu kesin zaten. Kargoları nereden çıkartmayı düşünüyorsunuz hangi ilden?

Urfadan her ile gönderecem daha önce mng kargoyla göndermiştim zaten çok sıvı değil katıdır biberse zaten tozdur

wmaraci
Konuyu toplam 10 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 10 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al