wmaraci reklam
lidertakipci

SEO'nun Geleceği

14 Mesajlar 1.467 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Lagger Lagger SEO & Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 5 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba, tüm arkadaşlarımdan düşüncelerini bekliyorum bu rekabet ortamı arama motoru optimizasyonu gelecekte ilerleyen günlerde yok mu olacak ? dahadamı kızışacak ?

Benim düşüncem eğer arama motorları böyle giderse seo'da aynı kalacaktır. Ancak sosyal medyanın yükselişi arama motorlarını söndürüyor.

wmaraci
reklam

Can Aslan Can Aslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Rekabet ortamı daha'da artacak cümlenize katılıyorum. Şu anda profesyonel manada popüleritesi artmış ve SEO çalışmalarına önem veren çoğu site, zirveden al aşağı edilemeyecek. (Edilse bile büyük uğraşlar ve emek gerektiriyor.) Ve tahminlerime göre bundan yaklaşık 4,5 sene sonrasında sosyal medyanın şu anki öneminden eser kalmayacak. Nedeni ise insanlar nirvanaya ulaşıp, bir yerden sonra sıkılacaklar...

seogezegeni seogezegeni Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek S.E.O. DANIŞMANLIĞI & WEB DEVELOPER
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Benim özgün düşüncem birinin çıkıpta adworsu bir seo projesi ile bitireceğği yönünde hocam. Birgün öyle bir şey olacakki her sektörden 10 firma alan bir seo projesi tüm adwords sistemini altüst edecek. böylelikle google da bunaönlem olarak seo sistemini otomatikten açık arttırma gibi manuel yani tabiri caizse şikeli parayı veren düdüğü çalar mantığında ilerletecek.
Can Aslan

kişi bu mesajı beğendi.

runnerrunner runnerrunner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEM/SEO Expert
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 11 / 36
  • Ticaret 39, (%92)
SEO'nun geleceği bana kalırsa öncelikle firmalar arası bir rekabet ortamı oluşturacak yani sektörel bazda bir kızışma olacak. Örneğin; yakın gelecekte Google'ın mobil arama sonuçlarına "satın al" seçeneği eklmesi güzel bir örnek olacaktır.

Onun haricinde genel ve kurumsal olmayanlar için farklı kıstaslar gelecektir, sonuçta sürekli gelişim gösteren ve gelişmeye devam edecek olan algoritmalar mevcut.

wmaraci
wmaraci

JexyR JexyR Codeigniter / Symfony Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Müh.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 11 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
SEO bana kalırsa her daim olacaktır ve asla bir firmanın tek elinde olmayacaktır. Arama motorları güncelleme yaptıkça gelişen algoritmalar.. Sonuç olarak sitemizi ziyaret eden bir bilgisayar programı ve SEO nun anlamı bana kalırsa bu botlara istediğini verme yeteneğidir. Günümüzde içerik yapısı sosyal imleme vs diyoruz. Gelecekte bu yapılar yıkılacak yerlerine internet geliştikçe yenileri gelecektir.

Gelecekte footer backlink olmacak diyebiliriz. Ama seo devri bitecek demek çok zor. SEO anlayışı değişecek ve gelişecektir.
Donjuan Alicevat

kişi bu mesajı beğendi.

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Öyle bir gün gelecek ki SEO tamamen bitecek.
Şaşırmayın yukarıdaki cümleyi doğru okudunuz.

Eğer SEO algoritmaları tamamlanırsa artık ne SEO ne de SEO 'culara ihtiyaç kalacak.
Çünkü aslında SEO dediğimiz şey bir arama motorunun gelişme sürecidir.
Eğer bu süreci tamamlarsa artık insan faktörüne gerek kalmaz.

Arama motorları daha yeni doğmuş bebek gibidir bizler (seocular,webmasterlar,diğer internet kullanıcıları) onlara bir şeyleri öğretiyoruz.
Fakat ilerleyen zamanlarda artık bizden öğrenilecek birşeyleri kalmayacak ve SEO dediğimiz olayda tarihe kapanıcak.

uzayperformans.com

KaRaKoSe53 KaRaKoSe53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 21 / 113
  • Ticaret 63, (%100)
Seo herkese göre tanımı değişen bir sektör her geçen gün seo yapmak zorlaşıyor herkes bilgi sahibi oluyor ve eksikliklerini tamamlıyor. 3-4 sene daha seo bitmez geliyor bana çok daha profesyonel çalışmalar gerektirecektir diyebilirim.

wolqen wolqen opss Bronz Üye
  • Üyelik 20.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek CMPE
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad V** B**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 52 / 61
  • Ticaret 14, (%100)

terzi312 adlı üyeden alıntı

Eğer SEO algoritmaları tamamlanırsa artık ne SEO ne de SEO 'culara ihtiyaç kalacak.

Arama motorları daha yeni doğmuş bebek gibidir bizler (seocular,webmasterlar,diğer internet kullanıcıları) onlara bir şeyleri öğretiyoruz.
Fakat ilerleyen zamanlarda artık bizden öğrenilecek birşeyleri kalmayacak ve SEO dediğimiz olayda tarihe kapanıcak.

bu sürecin tamamlanması ihtimal dahi değildir:rolleyes:

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Seo kesinlikle bitecek. Arama motorları sistemlerini o denli geliştirecek ki, yazdığınız bişey daha önce ilk yazan kişiden aldığınız için belki de yayınlanmayacak bile. Ya da yayınlanmış bişey ülkemizdeki sıralamaya göre atama yapan devlet kurumu gibi olacak. ilk kim yazdıysa o ve sonra sonra sonra diye devam edecek.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

terzi312 adlı üyeden alıntı

Bu dediğinize katılıyorum. Google'ın yapay zeka ile ilgili çalışmaları var.

Matt Cutts’un; “Backlinkler 3-4 yıl daha önemini koruyacak. Ancak Google içerikleri anlamsal olarak anlamaya başladığında backlinklerin etkisi de azalacak” demesinden de anlayabiliyoruz.

Bugün yapay zeka kavramına ait en çok yazılımsal insan ilişkilerine ait veritabanı ve insan ile yazılım arasında ki ilişkilerden oluşmuş bilgi bankası Google'da mevcut.

Tabi bu ne kadar yakın bir gelecekte olur belirsiz. Aslında SEO' da mesela önemli olan backlinkler değil. Google içeriklerimizin kalitesini algılamak için bu algoritmayı kullanıyor. Kaldı ki tanıtım yazılarının ön plana çıkmış olması internet dünyasını çöp olmaktan kurtarıyor. Bu da Google'ın bu büyük gemiyi kendi istediği gibi yönetmesini kolaylaştırmış oluyor.
Donjuan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al