serras62 adlı üyeden alıntı

Alıntı yapıyorum hocam mesajını ama otururken aklımıza hep takılan birşey vardı. Biz profesyonel değiliz bu işlerde. Bir sorumuz var, link alma dediğiniz olay backlink midir ve bunun yapılışını detayla anlatan güncel bir link verebilir misiniz.

Link alma olayı dediğimiz evet "backlink" tir. Backlink bir başka sitede tıklandığında sizin siteye gelecek şekilde eklenmiş bağlantılardır. Örnek isterseniz herhangi bir siteyi açın. o sitedeki linklere tıklayın. Eğer o siteden başka bir site açılıyorsa işte o backlinktir.

Mesela şimdi bu yazıya ben backlink ekleyeceğim ve tıkladığınızda başka bir site açılacak. İşte bu backlinktir. Eğer aynı sitenin başka sayfası açılıyorsa bu backlink değil iç linktir. Yani inbound link.

Örnek backlink <--- Bu örnek bir backlinktir. Tabi açılacak olan siteye ait bir backlinktir. Wmaracı için outgoing linktir. Yani dışarıya giden linktir. turkiye.gov.tr sitesi için ise bu bir backlinktir.

Benim imza kısmımda yer alan linkler de kendi sitelerime wmaracından aldığım backlinklerdir.

Backlinki anlatmak ne zormuş yha :)

Saygılar