Okan IŞIK adlı üyeden alıntı

Bu claudflare bir bende mi engellemiyor, yoksa ben mi yapamıyorum. Şöyle bir durum var, falancafilanca bir siteden sürekli referans ziyareti geliyor, bende bu falancafilanca sitesinin ip numarasını bulup claudflare'den engelledim. Analiticden referans ziyaretçilerine baktığımda halen bu site başı çekiyor, başka bir işlem yapıyor musunuz? yoksa ip numarasını mı ben yanlış buluyorum :rolleyes:

hocam google analystic istatistiklerine dahil olmasını istemiyorsanız referans siteleri google analystic yönetim panelinden filtreleyerek hariç tutabilirsiniz , öyle yaparsanız sembolik olarak gelirler sadece ,sitenizin hemen çıkma oranını artırıp sitenize zarar veremezler , diğer türlü htaccess ile engellemeyi bir çok arkadaş anlatmıştı bu forumda aratarak bulabilirsiniz , ben cloudflareyi cache eklentisi niyetine kullanıyorum birde küçük çaplı saldırıları %90 engelliyor , site yabancı hitli olduğu için hız konusunda da sorun yaşamıyorum.cloudflareyi merak edenler için şimdi çektiğim gtmetrix değeri referans olsun : )

hiçbir cache eklentisinde bu performası alamamıştım sorgu sayısını 110dan 60a indirdi.