wmaraci reklam
lidertakipci

Forum ticareti için bir önerim var ama?

8 Mesajlar 798 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

blitzx blitzx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar merhaba

İnanın şu anda ne kadar sinirliyim bilemezsiniz.İşimizi alamadığımız gibi giden parayı mı yanayım,üstüne geçen zaman kaybına mı?

Benim önerim şudur;

X kişi bu siteden ürün/hizmet alacak diyelim.Y kişisini buldu.X ve Y kişisi anlaştı.Anlaşma forum üzerindeki yönetici/forum adı altında takip edilebilir.X ve Y kişisi anlaşılma yapılmıştır diye konu da açılabilir.Sonra x kişi buranın ortak hesabına(havuz hesabına)+5 yada + 10 gibi farkla parayı yatırdı.Eline ne zaman iş ulaşırsa o zaman havuzdan para y kişinin hesabına geçsin?Nasıl?Yani bir yerde escrow sistemi.Emanetçi.Bu +5 +10 tl farkı yüzdelikde çevirebilirsiniz orası yönetime kalmış.Böylece x kişi ne işini eksik alır y kişi ne parasını eksik alır.

2.yol ise market kısmına giren arkadaşın post seviyesi olmalı.Ayrıca premium üyelik gibi markette ayrı bir ücret alınmalı+10 bilemediniz +5 gibi bir farkla.Yada kullanıcı geldi ilan açtı.Nüfus cüzdan fotokopisi vs... kullanılmalı.

Kusura bakmayın arkadaşlarda insanlara güvenemiyorum adamın ticaret puanı 20 lerde adam işi teslim edemiyor.Kendi koyduğu ücret kendine az geliyor nasıl bir mantıksa.İşi teslim etmediği gibi kendi koyduğu ücret tarifesinden daha fazla iş yaptığını söylüyor.

Benim önerim budur.Bunların belki maddi yükü ağır olabilir ama tamamen kullanıcı odaklı düşünüyorum.neden derseniz şikayet konusuna baktığınız zaman %100 satıcılardan şikayet var.Alıcı adı altında şikayet görmedim.Zaten öyle şey de olmaz.

Saygılarla
carpediem

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
Bu konu 2 yıldır gündemdeymiş fakat bu sistemi yapmayı durdurmuslar heralde gecen gun bir konuda okumusumtum. Birazdan yetkili birisi kesin cevap verir.

Edit: ayrıca hocam adamın isterse 100 ticaret puanı olsun. Siz yaptigi islere bakin. 10 tl lik bir ticaret mi yoksa gercekten bu adam ticaret yapmis turden tradeler mi diye.
Ecancan UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Önemli bir konu.

JexyR JexyR Codeigniter / Symfony Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Müh.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 11 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Dediğiniz sistemler çok sinir yıpratıcıdır. Yöneticiler sürekli arada kalacaklar. Şu şu işi tam teslim etmedi dicek diğer ettim diyecek Yönetici işi gücü bırakıp yapıp yapmadığına bakıcak sonuç olarak 1 taraf haklı olacak ve diğer taraf için Yöneticinin adı diğer taraf ile işbirliği yapan kişi olacaktır.Çekilecek çile değildir ve **************lığın önüne geçilemez.

Siz bir kişiye gözü kapalı para verirseniz o para hava olması normaldir.

Sorumluluk sahibi kişilerle çalışmak lazım. Görüyorum forumda günde birsürü site satış o satış bu satış konuları açılıyor.Bakıyorum konuya 8 yıllık deneyimden bahsediyor , profile bakıyorum yaş 18 konuşmalara bakıyorum yaş 18 bile değil. Bu adamla benim asla ticaretim olması mümkün değil.

Sorumluluk sahibi yaptığı işin bilincinde olan kişiler sizi dolandırmaz. Ucuz etin yahnisi ucuz olur bazen o yahnide et bile olmaz. Onun için bu sektörde iş yaptığınız belli kişiler olmak zorundadır bana göre. Bu seviyeye gelene kadar alışveriş yapacağınız kişileri çok iyi analiz etmeniz gerekir.

wmaraci
wmaraci

Lagger Lagger SEO & Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 5 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
Geçen merakımdan test siteme 10TL'lik bir site hızlandırma yaptırmıştım amatör bir arkadaştan. Birde 50TL'Ye onlarca referans veren bir adama başka bir sitede yaptırdım. Emin olun aradaki fark dağlar kadardı. Yani iş fiyatla ticaret puanıyla referansla bitmiyor. Özellikle dolandırıclar çok fazla arkadaşın dediği 1.ci yöntem çok iyi

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
aynı olayı bugün bende yaşattım diyebilirim. bi uygulama yazma konusunda anlaştık. pazarlık sonucu teklif ettiğim fiyatın çok altına anlaşma sağlandı. ödeme iş bitiminde olacaktı. biraz geç olsada iş bitti ama müşterinin istediği ek özellik için çok fazla kod yazdım. öğlenden gece 4 e kadar uğraştım bitti ama verilen emeğe anlaştığımız para çok az geldi. ve kullanıcı kaynak kodlarıda istedi. o kodları bulmak için çok uğraştım kodlar başka yazılımcının eline geçse direkt arşivine ekler ve özelliği çok fazla fiyata satar. anlaşma bozuldu.

demem o ki, karşıdaki insanıda düşünmek lazım. adam ön ödeme almışsa ne olursa olsun yapmak zorunda ama almamışsa biraz anlayış göstermek gerek diye düşünüyorum.

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Hocam yanlış anlamayın ancak şikayet konunuzu okudum ve hizmeti yapan arkadaş gerekli açıklamalarını ve işin tamamını sizin sunucunuzda teslim ettiğiniz yazmış ardından sizin veriler silnince yapılan tüm iş yanmış. Buradaki en büyük hata sizin firmanızın yedek almadan verileri silmesi. HAl böyle olunca siz verdiğiniz tüm ğarayı almak istemişsiniz ancak hizmeti sağlayan kişi temayı zaten sistemden ücretini ödeyip almış ve temayı tekrar iade etmesi mümkün değil.Ancak kişi verilerin silinmesine karşın işi kısa zaman içerisinde tekrar teslim etmek istemiş. Hizmeti veren kişi orta yol sunmaya çalışmış ancak siz temanı parasını almakta ısrarcısınız bu durumda zaten kişinin o parayı iade etmesi gerçekten zor bir olay çükü o parayı kendi cebine atmamış sonuçta. Yanlış anlamayın ancak lütfen hizmeti yapan kişininde halini anlamanız gerek.
Ripped

kişi bu mesajı beğendi.

blitzx blitzx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 3, (%100)

Ecancan adlı üyeden alıntı

Hocam yanlış anlamayın ancak şikayet konunuzu okudum ve hizmeti yapan arkadaş gerekli açıklamalarını ve işin tamamını sizin sunucunuzda teslim ettiğiniz yazmış ardından sizin veriler silnince yapılan tüm iş yanmış. Buradaki en büyük hata sizin firmanızın yedek almadan verileri silmesi. HAl böyle olunca siz verdiğiniz tüm ğarayı almak istemişsiniz ancak hizmeti sağlayan kişi temayı zaten sistemden ücretini ödeyip almış ve temayı tekrar iade etmesi mümkün değil.Ancak kişi verilerin silinmesine karşın işi kısa zaman içerisinde tekrar teslim etmek istemiş. Hizmeti veren kişi orta yol sunmaya çalışmış ancak siz temanı parasını almakta ısrarcısınız bu durumda zaten kişinin o parayı iade etmesi gerçekten zor bir olay çükü o parayı kendi cebine atmamış sonuçta. Yanlış anlamayın ancak lütfen hizmeti yapan kişininde halini anlamanız gerek.

Peki tamam hadi diyelim öyle oldu siteyi teslim etti ben ne yapacağım onu hiç düşündünüz mü?Ben arkadaşa ilk eklediğimde özellikle altınız çizerek belirttiğim benim yıllık izinimdi.Ben normalde çalışanım fakat bunun telafisini kim yapacak?Ayrıca ben arkadaşı bilmem kaç defa arayıp bilmem kaç defa skype den yazmışım.Adam telefonu açmamış,üstelik işi teslim edememiş,benimle anlaştığı halde üstüne bir de iş almış..... uzar gider.herşeyi geçtim adam benim telefonumu açmamış.Orta yol nedir?Karşılıklı oturulur görüşülür.Ama yok arkadaş adam foruma girdi ben ücreti iade edemem tamam bitti.İlk başta 50 tl iş yapmadığını daha fazla iş çıktığını sonra 50 tl göndereyim iş bitsin mantığıyla yaklaştı.150 tl içeriği giremeyeceğini bahsetti.Bildiğiniz bu karşı tarafı ahmak yerine koymaktır.

Bana mantıklı gelen sistem bu.Yoksa herkesin başı yansın istemiyorum.ben size de hak veriyorum ama işini bilen adam bunları yapmaz.Telefonu açar adam akıllı söyler.Adam akıllı durumu anlatır.İyi bende öyle yapayım o zaman.Temayı alsam ne yapacağım onu düşündünüz mü?

Ek Olarak:

JexyR adlı üyeden alıntı

Dediğiniz sistemler çok sinir yıpratıcıdır. Yöneticiler sürekli arada kalacaklar. Şu şu işi tam teslim etmedi dicek diğer ettim diyecek Yönetici işi gücü bırakıp yapıp yapmadığına bakıcak sonuç olarak 1 taraf haklı olacak ve diğer taraf için Yöneticinin adı diğer taraf ile işbirliği yapan kişi olacaktır.Çekilecek çile değildir ve **************lığın önüne geçilemez.

Siz bir kişiye gözü kapalı para verirseniz o para hava olması normaldir.

Sorumluluk sahibi kişilerle çalışmak lazım. Görüyorum forumda günde birsürü site satış o satış bu satış konuları açılıyor.Bakıyorum konuya 8 yıllık deneyimden bahsediyor , profile bakıyorum yaş 18 konuşmalara bakıyorum yaş 18 bile değil. Bu adamla benim asla ticaretim olması mümkün değil.

Sorumluluk sahibi yaptığı işin bilincinde olan kişiler sizi dolandırmaz. Ucuz etin yahnisi ucuz olur bazen o yahnide et bile olmaz. Onun için bu sektörde iş yaptığınız belli kişiler olmak zorundadır bana göre. Bu seviyeye gelene kadar alışveriş yapacağınız kişileri çok iyi analiz etmeniz gerekir.

Hocam adamı tanımıyorum ki?Ayrıca ticaret puanına baktım 20 daha ne yapabilirim ?

Ek Olarak:

yakupqqq adlı üyeden alıntı

aynı olayı bugün bende yaşattım diyebilirim. bi uygulama yazma konusunda anlaştık. pazarlık sonucu teklif ettiğim fiyatın çok altına anlaşma sağlandı. ödeme iş bitiminde olacaktı. biraz geç olsada iş bitti ama müşterinin istediği ek özellik için çok fazla kod yazdım. öğlenden gece 4 e kadar uğraştım bitti ama verilen emeğe anlaştığımız para çok az geldi. ve kullanıcı kaynak kodlarıda istedi. o kodları bulmak için çok uğraştım kodlar başka yazılımcının eline geçse direkt arşivine ekler ve özelliği çok fazla fiyata satar. anlaşma bozuldu.

demem o ki, karşıdaki insanıda düşünmek lazım. adam ön ödeme almışsa ne olursa olsun yapmak zorunda ama almamışsa biraz anlayış göstermek gerek diye düşünüyorum.

Burada sistem şöyle de olabilir.Bir kişi belirlenir dürüst o yapabilir.
Ayrıca karşıdaki insanıda düşünmek lazım demişsin hocam yoldan çevirsem bir adam bununla iş yapacağım desem onlarca referansı bilmem nesi olsa güvenininiz ne olurdu merak ediyorum doğrusu?Hemen referansı sağlam diye verir miydiniz?Bence verirdiniz bende öyle yaptım fakat yanıldım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al