freelance iş ilanları

Site Açıp Devlet Desteği Almak

22 Mesajlar 2.898 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

StreetStiLLs StreetStiLLs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Matematik Öğretmeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 3, (%100)

nactumu adlı üyeden alıntı

kosgeb maddi getirisi olacak her türlü projeyi kabul eder örnek e-ticaret hibe desteğini almak kolay ama harcadığın paranın %60'ını geri alırsın mesela 10.000 liralık bir ürün tedariği yaptın bunu belgelendirir 6000 lira paranı geri alırsın. Yani para almak için para harcaman gerekli

Zaten şuanki projem için 1yıl boyunca reklam için ciddi paralar harcamayı düşünüyorum. Bu paranın bir kısmını alabiliyorsam eğer daha çok reklam yapmış olurum buda bana bir + olur.

wmaraci
reklam

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
Dünyada yapılmayan iş mi kalmış. Yeni diye piyasaya çıkan projelere bakıyorum, hepsi hikaye. Aynısının laciverti.

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Arkadaşlar bahsettiğiniz KOSGEB girişimcilik kursuna bende bilişim sektörü için başvurdum gittim ve belgem elimde.
bahsettiğiniz yazıların konu ile alakası bile yok detaylı bilgi isteyen varsa pm den sorsun cevaplarım.
hibe 30000 TL değil 3000 şirket kurulumu 12000 aaylık gider (1 seneye yayılmış olarak)
15000 ofis malzemeleri olarak veriliyor. ve PARA verilmiyor önce harcıyor sonra devletten 20-25 gün sonra alıyorsun harcadığın paranın %60 ını

görülmemiş eşi benzeri olmayan birşey olmasına da gerek yok.her proje için başvurulabiliyor (KOSGEB listesinde olan sektörlerin)

Ek Olarak:

Ali Cevat adlı üyeden alıntı

Dünyada yapılmayan iş mi kalmış. Yeni diye piyasaya çıkan projelere bakıyorum, hepsi hikaye. Aynısının laciverti.

hocam bakınız merkaat ve devamı olan periscope.
varmıydı yoktu!

• Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 3, (%100)

Yeni proje demek, telifi yeni olan projedir. Telif de önceden yapılıp yapılmasına bakılmadan ilk gelenin alacağı şekilde veriliyor. Yani yeni proje olmasa bile telifi olmayan bir işin telifini alıp yeni gibi gösterebilirsiniz.

Ve bunun aksine yeni kimsenin yapmadığı proje için de:
Her şey yapıldı zaten mantığıyla kendimizi sınırlarsak hiçbir yere ilerleyemeyiz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)

StreetStiLLs adlı üyeden alıntı

Yeni proje demek, telifi yeni olan projedir. Telif de önceden yapılıp yapılmasına bakılmadan ilk gelenin alacağı şekilde veriliyor. Yani yeni proje olmasa bile telifi olmayan bir işin telifini alıp yeni gibi gösterebilirsiniz.

Selamlar.

Olmayan projeden kasıt bir icattır. İcatlar için marka patenti kuralları geçerli değildir. Dolayısıyla piyasada olan bir şey için faydalı model icat patenti alamazsınız. Bu başvurular ortalama 3 ay gibi bir süre itiraz panosuna çıkmaktadır. Piyasada olan veya kamuya mal olmuş bir şey ise otomatikman geri dönecektir. Devlet tarafından sağlanan hibeler buluşunuzu veya icadınızı markalaştırmak ve yürütebilmek amacıyla destek mahiyetinde verilmektedir. Yaptığınız tüm hareketlerde kontrol edilmektedir. (Hibenin Şartları Var)

Ve bunun aksine yeni kimsenin yapmadığı proje için de:
Her şey yapıldı zaten mantığıyla kendimizi sınırlarsak hiçbir yere ilerleyemeyiz.

Biz böyle birşey söylemedik..

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bahsettiğiniz KOSGEB girişimcilik kursuna bende bilişim sektörü için başvurdum gittim ve belgem elimde.
bahsettiğiniz yazıların konu ile alakası bile yok detaylı bilgi isteyen varsa pm den sorsun cevaplarım.
hibe 30000 TL değil 3000 şirket kurulumu 12000 aaylık gider (1 seneye yayılmış olarak)
15000 ofis malzemeleri olarak veriliyor. ve PARA verilmiyor önce harcıyor sonra devletten 20-25 gün sonra alıyorsun harcadığın paranın %60 ını

görülmemiş eşi benzeri olmayan birşey olmasına da gerek yok.her proje için başvurulabiliyor (KOSGEB listesinde olan sektörlerin)

Ek Olarak:

hocam bakınız merkaat ve devamı olan periscope.
varmıydı yoktu!

bir zamanlar kosgeb danışmanığı yapmış biri olarak sana katılıyorum kardeşim

• Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 3, (%100)

Selamlar.

Olmayan projeden kasıt bir icattır. İcatlar için marka patenti kuralları geçerli değildir. Dolayısıyla piyasada olan bir şey için faydalı model icat patenti alamazsınız. Bu başvurular ortalama 3 ay gibi bir süre itiraz panosuna çıkmaktadır. Piyasada olan veya kamuya mal olmuş bir şey ise otomatikman geri dönecektir. Devlet tarafından sağlanan hibeler buluşunuzu veya icadınızı markalaştırmak ve yürütebilmek amacıyla destek mahiyetinde verilmektedir. Yaptığınız tüm hareketlerde kontrol edilmektedir. (Hibenin Şartları Var)

İlk mesajlarda belirtmiştim. En basit bir kimsenin aklına gelmeyen bavul orta körüğünün adam gidip lisansını almış :) Şimdide kimseye yaptırtmıyormuş orta körük. Ve bu kişide bunu bulan kişi değil. Yeni olan bir olay.

Bunu nerden öğrendin diye sorarsan:
Bavul alacaktım 3-4 ay önce birşey dikkatimi çekti. Eskiden hep körüklü olan bavulların şimdi hiçbirinde körük yoktu. Neden diye sorduğumda bu cevabı verdi İzmir'de Bavul satan iyi bir dükyanın sahibi.

• Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)

İlk mesajlarda belirtmiştim. En basit bir kimsenin aklına gelmeyen bavul orta körüğünün adam gidip lisansını almış :) Şimdide kimseye yaptırtmıyormuş orta körük. Ve bu kişide bunu bulan kişi değil. Yeni olan bir olay.

Bunu nerden öğrendin diye sorarsan:
Bavul alacaktım 3-4 ay önce birşey dikkatimi çekti. Eskiden hep körüklü olan bavulların şimdi hiçbirinde körük yoktu. Neden diye sorduğumda bu cevabı verdi İzmir'de Bavul satan iyi bir dükyanın sahibi.

Bu konuyu araştırmak lazım. Bir yanlış olması muhtemeldir.

Faydalı model icat patenti sahibi birisi olarak uzun süre bu işlerle uğraştım. Kamuya mal olmuş bir ürünün faydalı model icat patenti alınamaz.

Bir nevi x bir kişinin gidip pencerenin telifini alamaması gibi bir şey :D

Kaldı ki Türk Patent Enstitüsü yeni yeni gelişen bir kurum olduğu için bu konularda çok acemiler. Yeterli araştırmalar da yapılmıyor. Düşün ki bize verdikleri icat patentinin aynısını gidip başka bir firmaya daha vermişler. Biz sonradan öğreniyoruz bunu. Böyle bir saçmalık işte.

• Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 3, (%100)

Bu konuyu araştırmak lazım. Bir yanlış olması muhtemeldir.

Faydalı model icat patenti sahibi birisi olarak uzun süre bu işlerle uğraştım. Kamuya mal olmuş bir ürünün faydalı model icat patenti alınamaz.

Bir nevi x bir kişinin gidip pencerenin telifini alamaması gibi bir şey :D

Kaldı ki Türk Patent Enstitüsü yeni yeni gelişen bir kurum olduğu için bu konularda çok acemiler. Yeterli araştırmalar da yapılmıyor. Düşün ki bize verdikleri icat patentinin aynısını gidip başka bir firmaya daha vermişler. Biz sonradan öğreniyoruz bunu. Böyle bir saçmalık işte.

Benim dediğim olay da yeni yeni gelişmekte olduğu için olan açıklardan yararlanan kişiler heralde.

Tam emin değilim galiba uzmantvde birinin başvurularda o proje daha önce gelmediyse ilk gelene patenti verdiklerini söylüyordu. Çünkü patentsiz bir şeyi heryerde araştırmak çok zordur ve tam araştırılamazda ne kadar istense de.
Ama sizin o dediğiniz patenti alınan şeyin başkası tarafından birdaha alınması tamamen saçmalık :)

hayatim53 hayatim53 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek insan tamiri ediyor
  • Konum Rize
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 22 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Televizyonlarda vardı projeni açıklıyorsun bir kaç jüri vardı hoşnut olurlarsa destek sağlıyordular tutarı kadar ama kalktı o programlar güzel sistemler açıklıyordular koskeb var onlarda masa sandalye gibi şeyleri barındırmıyor proje içine

wmaraci
Konuyu toplam 15 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 15 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al