wmaraci reklam
lidertakipci

Ev yapımı ürünlerin satışı için site nasıl açabilirm

25 Mesajlar 3.316 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Zuperman Zuperman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)

bluviaggiatore adlı üyeden alıntı

ikinci el ürünlerin satışında ticari hizmet sıfatını kazanmaması için süreklilik içermemesi gerekir. Eski kitabınızı ,eşyalarınızı satabilirsiniz ancak sürekli şekilde ikinci el eşya satışı yapıyorsanız fatura kesilmesi şarttır. bir gün ceza alabilirsiniz. ( geriye dönük maliye tarafından 5 yıllık sicil - banka kayıtları taranır )

Peki instagram üzerinden dükkanları olmadığı halde satış yapan kişiler vergi veriyorlarmı verdiklerini pek sanmıyorum :)

Hayat seni yıkabilir ama önemli olan yıkıldığın zaman daha sağlam ayağa kalka bilmektir.
wmaraci
reklam

Tunahankb Tunahankb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 12 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Zuperman adlı üyeden alıntı

Peki instagram üzerinden dükkanları olmadığı halde satış yapan kişiler vergi veriyorlarmı verdiklerini pek sanmıyorum :)

Evet bende merak ediyorum bunu :D

Teknobykus.blogspot.com.tr

bluviaggiatore bluviaggiatore Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek muhendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
hayır vermiyorlar ama bu maliye tarafından yakalanıp yakalanmayacakları ile ilgili bir durum . Satışı yaptığınız kişi sizi bir nedenle maliyeye şikayet ederse inceleme başlar . garantisi yok aslında .
sahibinden, gg üzerinden satış yapan pek çok insan da vergi ödemiyor. Maliye geriye dönük 5 yıl için ceza kesebilir. Bugün kesmemiş olması pek birşey ifade etmiyor. Bir nevi kumar .satabilirsiniz. Maliye bir şey yapmaz .Satarsınız 5 yılda 5000 ürün . atıyorum 5000* 200 TL ceza ödeyebilirsiniz ( ceza larda maksimum tavan geçilemez . 75.000 TL gibi bi rdeğer olmalı )

fikiryamaci fikiryamaci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 25 / 30
  • Ticaret 1, (%100)

Tunahankb adlı üyeden alıntı

Yorumun için teşekkürler. Peki her satış için fatura kesmemiz gerekiyor mu?

Rica ederim. Tabi fatura kesmeniz gerekiyor. Bunu büyük sitelerin bünyesinde bile yapsanız fatura kesmelisiniz. Çünkü çoklu satışlar vergi yükümlülüğünü de beraberinde getirir. Yani bu demek oluyor ki en azından bireysel bir şirket sahibi olasınız ki satış yapabileseniz. Bu işi fazla araştırmadan girmeni tavsiye etmem çünkü sonra cezalarla karşılaşabilirsin.

Yeni projeler peşinde
wmaraci
wmaraci

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

Tunahankb adlı üyeden alıntı

Evet bende merak ediyorum bunu :D

Aylık 300-500 kazanan biri vergi işine girerse eline para kalmaz zaten. Ama devletimiz yakalarsa hani bunların vergisi diye basar cezayı. Sorsan nasıl verelim vergisini mantıklı bi sistemleri yok... Vergisiz kazanç olmazmış çok biliyor devletimiz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al