lostyazilim

Başarıya en kısa yoldan ulaşmak - 2

3 Mesajlar 1.086 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Önceki yazımızda:
https://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/basariya-kisa-yoldan-ulasmak-238230.html

Çoğumuz bir şeyleri yeni öğrenmeye niyetlendiğimizde karmaşık, düzensiz öğrenme eğilimine başvururuz.
Başarı dediğimiz şeyin zamanı doğru kullanmak olduğunu savunmuştum.
Öğrenme evresinde edindiğimiz bilgilerin sıralama ve gruplarının düzenli olduğu durumlarda zamanı doğru kullanmış oluruz ve SEO gibi daha birçok kavramı daha kısa sürede öğrenmiş oluruz.

"SEO 'nun yanında herhangi bir programlama dilini de öğrenebilme imkanım(zamanım) varken neden sadece biriyle yetineyim ki?"

Sıralama ve gruplama konusunda fikir sahibi olduk.
Bu yazımızın konusu nitelikli bilgiyi minimum zaman kaybı ile elde etmek olacaktır.

Neredeyse bütün öğrenme eğilimlerimiz de internetin büyük payı vardır.
Nitekim SEO 'yu da internetten öğrendik diyebiliriz.

"Şuan bulunduğum konumu daha erken kazanabilirdim" diye bir tek ben düşünüyor olamam heralde?
Tabi eğer katma değeri sıfır olan, yanlış bilgilerin bulunduğu ve aynı içeriklerde defalarca oyalanıp zamanımı kaybetmememiş olsaydım!

Evet arkadaşlar, öğrenme sürecimizin yavaş ilerlemesine neden olan engellerden birkaçı da şunlardır: katma değeri olmayan bilgi, yalan-yanlış bilgi
ve aynı bilgi ile defalarca karşılaşıp vakit geçirmek.

Öncelikle katma değeri olmayan bilgileri ele alalım.
Şöyle düşünün: bir adres arıyorsunuz ve birilerine sorup yardım alma gereği duydunuz.
Bu durumda tercihimiz genellikle bölge esnafından yana olur.
Fakat siz transit olarak geçen ve bölgeye yabancı olan birine sorarsanız size lafı bir süre geveledikten sonra "bilmiyorum" cevabını verecektir.
Bu durumda o kişinin bize katma değeri olmayacaktır.Dolayısıyla zaman kaybetmiş olup, yetişmek istediğiniz konuma geç varacaksınız.

Yetişmek istediğimiz konum: SEO 'yu öğrenmek ve akabinde başarı ile taçlandırmak ise bu konuma bir şekilde varacak, fakat maalesef geç varmış olacaksınız.

Bu konu üzerine birkaç teknik vermek istiyorum.
SEO 'yu öğrenme evresinde önünüze gelen her makaleyi okumanız gerekmiyor.
Okumadan önce yorumlara, yazar hakkında bir kanıya vardıktan sonra, makaleye ufak bir göz gezdirin.
İki cümleyi bir araya getiremeyen kişinin size katma değeri de olmayacaktır.Sakin bir şekilde klavyeden CTRL+W yada ekrandan X tuşuna basıp kapatarak gördüklerinizi hiç görmemiş gibi hayatınıza devam edebilirsiniz.Zaman kaybetmeye gerek var mı? Bence yok :)

Yanlış bilgilere gelirsek şunu söyleyebilirim:
Adres sorduğumuz adamın rastgele düşünmeden yada bilakis bilerek verdiği yanlış tarif bu konuyu açıklamış olur.
Dolayısıyla, sağda solda duyduğunu direk uygulayan tiplerden olmayın.
Bir süre üzerinde araştırma yapın.
Mantığınızın el verdiği kadar doğruluk payı verin.
Her bilgiye güvendiğiniz kadar değer, verdiğiniz değer oranında pratik hakkı tanıyın.
Adam kemküm yapıyorsa, Eyvallah diyip teşekkür eder ve başka alternatiflerin peşine düşeriz.

Defalarca aynı bilgilerin içinde zaman kaybı da bir sorundur.
En acıklı hadisede budur :) Aradığınız adrese giden yollarda çareler ararken defalarca aynı sokaktan yada caddeden, belki aynı dükkanın önünden geçince bu zaman kaybı dolayısıyla cinlerimiz tepemize çıkar.Geciktiğimizi anladığımızda bir oraya bir buraya koşuştururuz.Oldukça dramatik bir durumdur.

Yabancılar bizden niye bu kadar önde diye sorarsanız; bilinen, aynı şeylerin üzerinde durmadıkları için diyebilirim.Biz yerimizde sayarken, onlar yeniliklerin peşinde koşmaktadırlar.

Bilgi birikimi hakkında bir önceki konuda ve bu konuda da deneyimlerimi aktarmaya çalıştım.

Bu konuda nitelikli bilgiyi en kısa zamanda bulup, nasıl fayda sağlayacağımıza değindim.Dediğim gibi bu sadece SEO için geçerli bir durum değildir.
Bilgi birikimi konusunda zamandan tasarruf edip, öğrenme sürecimizi planlı olarak devam ettirirsek başarıya ulaşırız.
Aksi halde başarı; geleceğimizin umut tüccarlığını yapmaktan başka bir konumu hak etmeyecektir.

Bir sonraki dersimiz:
Başarıya en kısa yoldan ulaşmak - 3
https://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/basariya-kisa-yoldan-ulasmak-3-a-238545.html
evdecorium

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com
wmaraci
reklam

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
çok güzel paylaşım olmuş klavyenize sağlık

iqhaber.com

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

fyani adlı üyeden alıntı

çok güzel paylaşım olmuş klavyenize sağlık

Okuma sabrınızdan ötürü bende size teşekkür ediyorum.
seomweb

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al