wmaraci reklam

Kaliteli Backlink Mantığı Ve Çöp Lİnkler

3 Mesajlar 624 Okunma
wmaraci reklam

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Uzun zamandır SEO konusunda kendimi geliştirmek için uğraşıyorum. Açıkçası çok uzun zaman olmadı. Buna rağmen çok çalışma ve gayret ile oldukça iyi bir SEO strateji altyapısına sahibim. Sahip olmadığım tek şey tecrübe!

Şöyle bir durum var ortada. Faydalı backlink bulmak ciddi problem. Kaliteli sitelerden backlink almak isterseniz sağlam fiyatlar çekiliyor. Kısa bir tanıtım yazısına 200-250 tl fiyat istiyorlar. Footer reklam için ayda 150-200 tl oda sadece tek anahtar kelime için.

Haber sitelerinin çoğu çöpe dönmüş durumda ki haber sitelerinden gelen backlinklerin etkisi ciddi anlamda sınırlı. Çünkü Google biliyor ki en popüler ve güvenilmez backlink kaynağı haber siteleri. Hatta gelirlerinin ciddi bir kısmı da buna dayalı. Üstüne üslük birde yönlendirme ile link veren sitelerde varmış. Öyle duydum şimdi firma belirtmeyelim.

Paket backlinkler tanıtım yazısı altında daha geçen sene kurulup sayısız link basılmış siteler ile dolu. Forum backlinklere 2 tane uyduruk tanıtım yazısı ekleyip 50 siteye kopyalıyorlar ki onlarında çoğunun adı forum sitesi birde kıyafeti. İçinde forumluk bir olay yok. Tema forum teması.

Bunlara 1000 lira harcayıp aldığınız linklerin faydası oluyor elbette ama ne kadar kalıcı orası muamma! Diğer kalitelilerden link alsak tanesi 200-250 tl den 1000 tl ye ancak 4 - 5 tane tanıtım yazısı alırsın.

Tabi denemedim belki de bu 4-5 tane kaliteli backlink diğer 1000 tl lik içi boş linklere bedelde olabilir.

Kısacası gerçekten bir siteyi sadece backlink ile değil tabi bunun tanıtım yazısı var, banner ları var, yorum linkleri, güncelliği vs derken rahat bir 10 bin harcarsınız. Ama kalıcı olur mu olur tabi yükselebilirseniz.

Alakasız sitelerden onlarca tanıtım yazısı almanın yoksa bilmem kaç PR li haber sitelerinden tanıtım almanın faydası var var ama... Öyle o kadar da değil.

Ucuz falan aldırmadan çok sayıda güzel link alınabilir mi? Olabilir tabi ki. Ama ben sadece 23 tane linkle tepeye oturan (1. sayfa 1.sıraya) üstelik dışarı çok sayıda dofollow link veren üstelik verdiği link sayısı 90 küsür aldığı link sayısı 20 küsür olduğu halde yerinden aylardır kıpırdamayan siteler de biliyorum.

Bu da demek oluyor ki evet backlink halen önemli ama sadece backlink değil olay. Sadece backlink ile yükselen yok mu? Var var ama daha iyisi olmadığı için yükseliyor. yarın içi dışı sağlam organize edilmiş gerçek bir site geldiğinde bir daha kolay kolay vermemek üzere 1. sırayı alacaktır.

Aklımdakileri sesli düşünerek paylaşmak istediğimden buraya yazdım. Olur ya belki karşılıklı farklı fikirler ortaya konur.

Saygılarımla
fevzib MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Kısa ve öz ; Kaliteli Tanıtım yazısı satılmaz, satın alınır.

Ayrıca; O kadar yüksek fiyatlarda backlink almak,sadece zenginliktir.

Seo bilgi değil; tecrübe ve taktiktir. Bu yüzden sizi yükselten asıl neden "detaylarda" gizlidir. E detayları da sanırım yalnızca tecrübeli olanlar görebiliyor.
GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Bu arada izah edeyim; Benim öğrenmek ve kavramak için uğraştığım konu gerçek SEO. Çakma illegal SEO değil. Gerçek anlamda kullanıcı dostu siteler yaparak yükselmek. Yoksa klasik anlaşıldığı üzere SEO bilgileri değil. Yaklaşık 8-9 ayı geçen süredir uzun saatler düşünme araştırma ve çalışmanın sonunda oldukça etkili olduğunu halen test ettiğim çok sayıda stratejiye de sahip oldum.

Bir yol yok SEO da. Yol çok. Ama etkili gerçek ana yol, otoban bir tane ya da belki bir kaç tane. Ya da şöyle diyelim esas yok bir tane ama 6 şeritli. Ana yol TEM otoyolu ise, yan yollar E-5, tren vs...

Otobandan daha hızlısı yok. Uçak demeyin. Uçak bu işin illegal yolu. Zahmetsiz hooop bir kaç saatte hedeftesin. En güzeli karayolu... Geze geze göre göre... Keyfini tadını çıkara çıkara gitmek.

Ek Olarak:

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Kısa ve öz ; Kaliteli Tanıtım yazısı satılmaz, satın alınır.

Ayrıca; O kadar yüksek fiyatlarda backlink almak,sadece zenginliktir.

Seo bilgi değil; tecrübe ve taktiktir. Bu yüzden sizi yükselten asıl neden "detaylarda" gizlidir. E detayları da sanırım yalnızca tecrübeli olanlar görebiliyor.

Kesinlikle doğru. Daha ne denir ki!... Ama eğer ticaret ile uğraşıyorsanız ya da gerçekten ciddi projeleriniz varsa bazen zenginlik olmasa da ciddi yatırımlar gerekebiliyor.

Benim bahsettiğim pahalı tanıtım yazıları direk kendi sektörel konumuz ile alakalı ve Google aramasında 1. sırada çıkan link çöplüğü kesinlikle olmayan ciddi çalışan siteler. Onlarda haklı tabi.

Ek Olarak: Ayrıca bu SEO işinin ucuz yolu da var tabi. Ama ucuz etin yahnisi bazen yavan olabiliyor. Az ama sürekli harcıyorsunuz. Burada 12 den vurmak ince atış yapmak önemli. Yoksa saçma atan pompalı tüfekle atış yapmaya benziyor iş. Yine vuruyorsunuz ama saçmalı tüfekle vurmamak zordur :) .. Önemli olan 200 metredeki hedefi tek olmadı iki atışta vurabilmek.
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al