İlk olarak Google'nin istediği gibi bir web sitesi oluşturmalısınız.Bunun için ilk adım site içi optimizasyondan başlar.Site içi optimizasyon için en temel 10 faktörü aşağıda sıraladım.
en önemli 10 unsur şu şekilde belirlenmiş:
+Title etiketinde anahtar kelime kullanımı
+Title etiketi dahilindeki ilk kelime(ler)de anahtar kelime kullanımı
+Kök alan adında anahtar kelime kullanımı (anahtarkelime.com)
+H1 başlık etiketinde anahtar kelime kullanımı
+Site içi linklerde anahtar kelime kullanımı
+Site dışı linklerde anahtar kelime kullanımı
+H1 başlık etiketi dahilindeki ilk kelime(ler)de anahtar kelime kullanımı
+Sayfa içerisindeki HTML kodu dahilindeki ilk 50-100 kelimede anahtar kelime kullanımı
+Alt alan adında anahtar kelime kullanımı (anahtarkelime.site.com)
+Sayfa adı URL’sinde anahtar kelime kullanımı (site.com/klasor/anahtarkelime.html)

Bu optimizasyonların dışında en önemli site içi optimizasyon hızdır hızı arttırmak için resimlerin ideal boyutlarını oluşturmanız eliminate olan css ve jsleri head kısmına eklemeniz css js ve html minificate etmeniz gerekmekte.Film siteniz için ayrıca sıralamalarda üst sıralara çıkmak için Google Rich Snippetler kullanmalısınız.Bunun dışında Google dostu bir web sitesi için gereken Structed Data işaretlemelerini yapmalısınız.Seo içerinden başlar.Bu temele optimizasyonlardan sonra dış optimizasyona gelirsek web sitenizin yaşına ve durumna göre belirli stratejiler oluşturulur anahtarkelimeleriniz belirlenir bu aşamalar doğrultusunda gerekli çalışamalar yapılır.
Gerekli çalışmalara örnek olarak tanıtım yazısı,forum tanıtımı,dizin gönderimi,social bookmarking,who is backlink ve reklamlar örnek gösterilebilir.İyi çalışmalar dilerim.