wmaraci reklam
lidertakipci

E-Ticaret Yapanlar Nasıl Kar Sağlıyor?

12 Mesajlar 2.157 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yorulmaz35 yorulmaz35 Amatör Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 103 / 44
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba arkadaşlar bi kaç gündür kafama takılan soru e ticaret yapanlar nasıl kar sağlıyor ? örnek vermek gerekirse facebookta feart var bilen bilir . telefon kapağı tasarlayıp 20 tl gibi uygun bi fiyata satıyorlar . buraya kadar herşey tamam. benim merak ettiğim bu kapaklar imal edilirken harcanan para (toptan telefon kapak alımı, kullandıkları press makinalarının harcadığı elektrik vs.) kapakları koydukları kutular ,kargolama parası 20 tl üzerinden bu sistemden çalıştıklarını varsayarsak nasıl kar ediyorlar?

wtf!?*
wmaraci
reklam

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Bir sakızda 10 kuruş ona bakarsan burdaki amaç çok üretim o firma her türlü kazanır burdaki adamda yüzde 60 lık bir oran kar sağlar o da eticaretçi o parayıda cebe indirir iş basittir.

• Üyelik 23.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 103 / 44
  • Ticaret 2, (%100)

underworld adlı üyeden alıntı

Bir sakızda 10 kuruş ona bakarsan burdaki amaç çok üretim o firma her türlü kazanır burdaki adamda yüzde 60 lık bir oran kar sağlar o da eticaretçi o parayıda cebe indirir iş basittir.

yani böle bi işe kalkışsak ,önemli bi alıcı kitlesi olmadıktan sonra satış yapsak bile zarara mı gireriz?

wtf!?*

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Adamın kapağı toptancıdan alışı max 4-5 lira civarı, daha önce bende girişmeye çalıştım o tarz bir işe. 2. - 3. kalite svarovski taşın da 100 gramı 10 lira civarı, nerden baksan 100 telefon süslersin onunla.

Bu tarz işlerde belli bir noktaya gelebilmek için bir miktar tasarlanmış ürünün olmalı, vakite ihtiyaç var diye bıraktım devam etmedim. E-ticaretin farklı bir çeşidine giriştim. Önce ürünün fotoğrafını çekiyorum, ilan yapıyorum ve stok tutmuyorum. Satış oldukça gidip ürünü satın alıp kargoya veriyordum.

Şimdi belli bir noktaya geldim Allah'a şükür, sıfırdan başlıyorsan çok çok fazla çalışıp, sabretmen lazım

wmaraci
wmaraci

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Ticaret biraz risk işidir yani her ticaret yapan kazanacak diye bir kaide yok ama cebinizde biraz paranızın olması gerek

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

kelebek adlı üyeden alıntı

Ticaret biraz risk işidir yani her ticaret yapan kazanacak diye bir kaide yok ama cebinizde biraz paranızın olması gerek

Eğer gerçekten paraya ihtiyacın varsa veya hırslıysan sıfırdan da belli bir noktaya gelebiliyorsun. Esas olan emek ve zaman, para ikinci planda

• Üyelik 23.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 103 / 44
  • Ticaret 2, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Adamın kapağı toptancıdan alışı max 4-5 lira civarı, daha önce bende girişmeye çalıştım o tarz bir işe. 2. - 3. kalite svarovski taşın da 100 gramı 10 lira civarı, nerden baksan 100 telefon süslersin onunla.

Bu tarz işlerde belli bir noktaya gelebilmek için bir miktar tasarlanmış ürünün olmalı, vakite ihtiyaç var diye bıraktım devam etmedim. E-ticaretin farklı bir çeşidine giriştim. Önce ürünün fotoğrafını çekiyorum, ilan yapıyorum ve stok tutmuyorum. Satış oldukça gidip ürünü satın alıp kargoya veriyordum.

Şimdi belli bir noktaya geldim Allah'a şükür, sıfırdan başlıyorsan çok çok fazla çalışıp, sabretmen lazım

anladım hocam. benim dediğim ise biraz farklı tabi. maliyet açısından bi farkı varmı bilemem. dijital baskı photoshopta tasarlanıyor kapaklar. özel çizimler sonra presse giriyor.
benimde aklımda taraftar tişörtleri var instagramdan ordan burdan satışını yapmak istiyorum ama tek kişiyim ve finans sıkıntım var bu tişörtlerin baskıları kargolamaları vs altından kalkmak zor olsa gerek. ve hemen kar edilmiyor anladığım kadarıyla

wtf!?*

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)

yorulmaz35 adlı üyeden alıntı

yani böle bi işe kalkışsak ,önemli bi alıcı kitlesi olmadıktan sonra satış yapsak bile zarara mı gireriz?

Satış yapmazsanız tabikide zarar böyle işlere girmeden önce bir kaç yerler ile anlaşmak lazım sonra üretime geçmek lazım

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

yorulmaz35 adlı üyeden alıntı

anladım hocam. benim dediğim ise biraz farklı tabi. maliyet açısından bi farkı varmı bilemem. dijital baskı photoshopta tasarlanıyor kapaklar. özel çizimler sonra presse giriyor.
benimde aklımda taraftar tişörtleri var instagramdan ordan burdan satışını yapmak istiyorum ama tek kişiyim ve finans sıkıntım var bu tişörtlerin baskıları kargolamaları vs altından kalkmak zor olsa gerek. ve hemen kar edilmiyor anladığım kadarıyla

Evet kısa zamanda gelir beklememek lazım, seçtiğin ürün çok iyi değilse. Benim tavsiyem, sıfırdan ticarete atılmaya niyetin varsa böyle tasarım işlerine pek girişmemen yönünde olur.

Hazır, çeşidi bol, ucuz ve devamı olan ürünleri tercih etmelisin.

Hangi şehirde yaşıyorsun?

• Üyelik 23.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 103 / 44
  • Ticaret 2, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Evet kısa zamanda gelir beklememek lazım, seçtiğin ürün çok iyi değilse. Benim tavsiyem, sıfırdan ticarete atılmaya niyetin varsa böyle tasarım işlerine pek girişmemen yönünde olur.

Hazır, çeşidi bol, ucuz ve devamı olan ürünleri tercih etmelisin.

Hangi şehirde yaşıyorsun?

izmirdeyim hocam e ticarek fikri vardı aklımda . kastettiğiniz gerçek ticaretse onu düşünmedim hiç düşünsemde boşa yapımda yok :)

wtf!?*
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al