wmaraci reklam
lidertakipci

Konu güncelleme hakkında

16 Mesajlar 2.753 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Bu kural sadece ticaret konularında geçerli değil. Link değişimi ve benzeri konular içinde geçerli. Ki koyulan kuralda öyle katı bir kural değil ve gayet mantıklı bir kural. Son cevap zaten size aitse tekrar konuya cevap atıp konuyu üste taşımak diğer konu açanlar için haksızlık olmayacakmı?

Bir üye yeni bir ticaret konusu açtı ve müşteri bekliyor. Ancak diğer üyeler sürekli kendi konularına cevap atarak konularını üste taşıyorlar. Yapılan bu olay bu üyeye haksızlık olmayacakmı? O üye nasıl yeni ürününü veya kapmanyasını tanıtacak?

Forumda ticaret olsun veya olmasın kurallar sabittir ve o şekilde kalması gerekir. Süre belki biraz uzun olabilir. Bunu düşürebiliriz ve şöyle bir kural ekleyebiliriz:

- En son mesaj size aitse, bir sonraki cevabı 48 saat sonra atabilirsiniz. Eğer 48 saat içerisinde atarsanız bu mesaj ek olarak üyenin son mesajına eklenecektir.

- Bununla birlikte konunuza ard arda en fazla 3 cevap atabilirsiniz. 3'den fazla cevap attığınız taktirde üye uyarılacak ve konu kilitlenecektir. Devam etmesi taktirde süreli ban cezaları uygulanacaktır.

wmaraci
reklam

pls06 pls06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

Şimdi oldu. http://wmaraci.com/forum/blog-tanitim/danteltr-com-bayanlara-ozel-site-dantel-havlu-kenari-tum-ceyiz-paylasimlari-698-3.html#post13777 (mesajı silersiniz.)

Bakın mesela konuyu açmışım sonra bir şey daha sorma gereksinimi duyup bir mesaj daha atmışım ama konu altta kaldığı için kimse bakmamış. Belki bu soru için farklı konu açmışımdır ve konu kirliliği olmuştur. Konu kirliliğinden iyidir bence mesaj kirliliği :)

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

asli adlı üyeden alıntı

Şimdi oldu. http://wmaraci.com/forum/blog-tanitim/danteltr-com-bayanlara-ozel-site-dantel-havlu-kenari-tum-ceyiz-paylasimlari-698-3.html#post13777 (mesajı silersiniz.)

Bakın mesela konuyu açmışım sonra bir şey daha sorma gereksinimi duyup bir mesaj daha atmışım ama konu altta kaldığı için kimse bakmamış. Belki bu soru için farklı konu açmışımdır ve konu kirliliği olmuştur. Konu kirliliğinden iyidir bence mesaj kirliliği :)

Son attığın deneme mesajını sildim aslı. Ek olarak kısmını konuya tekrar cevap olarak atmayı denermisin?

pls06 pls06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Atar heralde artık boş yere meşgul etmeyelim siteyi sorunun cevabını tecrübelerimle öğrendim zaten :)

wmaraci
wmaraci

Ole Ole Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Burak Dülgar adlı üyeden alıntı

Bir üye yeni bir ticaret konusu açtı ve müşteri bekliyor. Ancak diğer üyeler sürekli kendi konularına cevap atarak konularını üste taşıyorlar. Yapılan bu olay bu üyeye haksızlık olmayacakmı? O üye nasıl yeni ürününü veya kapmanyasını tanıtacak?

Bir ticaret konusu açıldı ve müşteri bekleniyorsa, diğer üyeler de kendi başlıklarına 72 saatte bir kez yazabileceğinden, sürekli üste çıkamazlar. Mantıken şu anki uygulamayla herkes son mesajına 72 saatte bir mesaj yazdığında kalabalık olmuyorsa; 24 saatte bir yazdığında da olmayacaktır. Burada 5 dakikada bir olsun demiyoruz da, ticaretin neredeyse olmadığı bu forumda 72 saat beklemek de saçma değil mi?

Ben kural kalksın demiyorum, süresi düşürülsün diyorum. Ticaretin gelişmesini, sayının artmasını istiyorsanız ticaret başlığı açan biri olarak bunu talep ediyorum. Burada 3 günde bir kime denk gelirse diye beklemektense 3 günde 3 kez kime denk gelirse mantığıyla diğer forumlara yönelmemem için bir engel kalıyor mu? :)

Anket açalım, insanlar ne düşünüyor öğrenelim.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

Ole adlı üyeden alıntı

Ben kural kalksın demiyorum, süresi düşürülsün diyorum.

Süreyi zaten düşürdüm ve bununla birlikte yeni bir kural ekledim Ole.

- En son mesaj size aitse, bir sonraki cevabı 48 saat sonra atabilirsiniz. Eğer 48 saat içerisinde atarsanız bu mesaj ek olarak üyenin son mesajına eklenecektir.

- Bununla birlikte konunuza ard arda en fazla 3 cevap atabilirsiniz. 3'den fazla cevap attığınız taktirde üye uyarılacak ve konu kilitlenecektir. Devam etmesi taktirde süreli ban cezaları uygulanacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al