wmaraci reklam
lidertakipci

Geçimini Adsense İle Sağlayan Var Mı?

45 Mesajlar 5.661 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fatihsipka fatihsipka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek php
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
beyler başkasının yanında kendini sigortalı göstermek suçtur işveren çok yüksek cezalar ödemek zorunda kalabilir. zaten 150-200 tl ye bunu yapmak istediğinizde işveren primi tam yatırmadığı için işveren prim borcu birikecektir. O zaman tam ödeyelim, işverene sıkıntı olmasın derseniz 400 TL nin üzerinde sanırım bu aralar 4/a primleri, en iyisi isteğe bağlı sigorta koluna yatırın primleri, o kadar çok çıkacağını sanmıyorum.

ek olarak: çalışırken ne kadar yüksek prim, emeklilikte o kadar yüksek aylık.. (son 7 yıl için geçerli )

wmaraci
reklam

makalehizmeti123 makalehizmeti123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 1, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

hangi üniversitelerden mezunsunuz?

Selçuk Üniversitesinden mezunum

Ek Olarak: Haklısınız ek iş olarak yapılmalı aslında garanti olması için.
Ama eşime destek olmak için de hiç çalışmamaktan iyidir diye düşünüyorum.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
İnternet işi kumardan farksız. Yanlış anlama ama o beğenmediğin 1.000-1.500 TL'yi kazanacak siteyi oluşturman hem aylar alır hem de o paranın en az birkaç katı yatırım gerektirir. Reklam bütçen bile o civarlarda olmalı. Sabit bir işte çalışırken elinde yapman gereken tek işin var. Mesai içinde sana veilen işi yapar çıkar gidersin. Maaşın yatar, sigortan ödenir...
İş internetten para kazanmaya gelince sürekli cepten harcayacaksın. Bunu yaparken yan gelirin olmazsa yarın ne durumda olacağın belli değil. Yaşını bilmiyorum. Bakmakla yükümlü olduğun birileri yok sanırım. Eğer öyleyse belki elin o açıdan rahattır ama eğer tersi bir durumsa, sana göre az bir para da olsa ay sonu alacağın ücreti bugünden bilebiliyor olmak büyük lüks.
Adsense'ten kazanç sağlamak için sırf seo uyumlu iyi makale yazıyor olmak yeterli değil. Ben kendim de News editörlüğü yapıyorum. Bunun yanında site yapıp satıyorum. Sırf satmak için yaptığım sitede bırak Adsense'i; sitenin belli bir hiti yakalaması için bile birkaç hafta neredeyse bilgisayarla sabahlıyorum. Neticede para dediğin şey senin ihtiyçlarını karşılaman için gerekli birşey sadece ama bir süre sonra bakıyorsun ki kazandığını harcayacak vaktin kalmamış.
Adsense'te yüksek kazanç sağlayanlar bu işi yıllardır yapan, bir sürü kategoride deneme yanılma yapıp çokca içeri girip belki içlerinden çok azının bugün ciddi para kazanndığı bir grup. Kaldı ki Adsense'ten para kazanmaya başlamak yetmiyor. Para kazandıkça yatırımını büyütmen gerekiyor. Bu sefer yan ödemeler çıkıyor.
Ben bir sitede editörlük yaparken aylık 1.500 TL maaş alıyordum. Benim gibi 4 kişi daha çalışıyor. Adamın ofisi var. Bir sürü gideri yanında. Adam artık neredeyse ailesiyle ilgilenemez hale gelmişti. Benim için hava hoş, ben akşam işim biter istersem çıkar dolaşırım, sosyal hayatıma devam ederim. Adamın işi öyle değil ama. İçerik sürekli olan birşey. Bir gelişme olduğunda anında girmezsen rakiplerinin gerisinde kalıyorsun. Bu her sektör için geçerli. Yeri geliyor gecenin bir vakti bilgisayar başında içerik girerken buluyorsun kendini.
Adamla kendimi kıyasladım. Aslına bakarsan o görecde olarak çok kazansa da asıl kazanan benim. Çünkü ben aldığım parayı biliyorum ve gerisine karışmıyorum. Editörler haber girdi mi, ay sonu Adsense kesinti yapar mı, Ofis kirası nolacak, falanca gider nasıl aşılacak, sunuvcunun süresi bitiyor, editör işi bırakır mı vs. adam bunlarla sağlığından bile olabilecekken sen sadece parana bakıyorsun.
Adsense'ten para kazandığını iddia edenlerin çoğu emin ol o paraları kazanmıyorlar. İçlerinde azınlık bir grup gerçekten iyi kazanıyor ama çoğu işi SEO, Adsense, X Uzmanı olarak göründüğünden öyle göstermek zorunda. Adsense uzmanıyım diyen birinin Adsense'ten gelir elde edemediğini düşün. Güvenip iş verir misin?
Benim sana tavsiyem biraz daha farklı iş kollarına eğilip aylık kazancını maaş bazında belki biraz daha yükseltebilirsin. Kazancından kenara ayırabiliyorsan birkaç sene böyle devam et. İlla internetten para kazanıp başka iş yapmayayım dersen en azından sermayen sağlam olur. Aylık kazancı sabit bir site satın alır öyle yoluna devam edersin ama şu aşamada bence Adsense'ten kazanıp da normal bir işte çalışmamak biraz fazla lüks. Öyle makale yazarım başka da birşey yapmam dersen yine de bir süre sonra kendini bilgisayar başında kazandığın para sana, sen ona bakarken görür hale gelirsin.
YasinErgul berkays92 guru

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 1, (%100)

NK1864 adlı üyeden alıntı

İnternet işi kumardan farksız. Yanlış anlama ama o beğenmediğin 1.000-1.500 TL'yi kazanacak siteyi oluşturman hem aylar alır hem de o paranın en az birkaç katı yatırım gerektirir. Reklam bütçen bile o civarlarda olmalı. Sabit bir işte çalışırken elinde yapman gereken tek işin var. Mesai içinde sana veilen işi yapar çıkar gidersin. Maaşın yatar, sigortan ödenir...
İş internetten para kazanmaya gelince sürekli cepten harcayacaksın. Bunu yaparken yan gelirin olmazsa yarın ne durumda olacağın belli değil. Yaşını bilmiyorum. Bakmakla yükümlü olduğun birileri yok sanırım. Eğer öyleyse belki elin o açıdan rahattır ama eğer tersi bir durumsa, sana göre az bir para da olsa ay sonu alacağın ücreti bugünden bilebiliyor olmak büyük lüks.
Adsense'ten kazanç sağlamak için sırf seo uyumlu iyi makale yazıyor olmak yeterli değil. Ben kendim de News editörlüğü yapıyorum. Bunun yanında site yapıp satıyorum. Sırf satmak için yaptığım sitede bırak Adsense'i; sitenin belli bir hiti yakalaması için bile birkaç hafta neredeyse bilgisayarla sabahlıyorum. Neticede para dediğin şey senin ihtiyçlarını karşılaman için gerekli birşey sadece ama bir süre sonra bakıyorsun ki kazandığını harcayacak vaktin kalmamış.
Adsense'te yüksek kazanç sağlayanlar bu işi yıllardır yapan, bir sürü kategoride deneme yanılma yapıp çokca içeri girip belki içlerinden çok azının bugün ciddi para kazanndığı bir grup. Kaldı ki Adsense'ten para kazanmaya başlamak yetmiyor. Para kazandıkça yatırımını büyütmen gerekiyor. Bu sefer yan ödemeler çıkıyor.
Ben bir sitede editörlük yaparken aylık 1.500 TL maaş alıyordum. Benim gibi 4 kişi daha çalışıyor. Adamın ofisi var. Bir sürü gideri yanında. Adam artık neredeyse ailesiyle ilgilenemez hale gelmişti. Benim için hava hoş, ben akşam işim biter istersem çıkar dolaşırım, sosyal hayatıma devam ederim. Adamın işi öyle değil ama. İçerik sürekli olan birşey. Bir gelişme olduğunda anında girmezsen rakiplerinin gerisinde kalıyorsun. Bu her sektör için geçerli. Yeri geliyor gecenin bir vakti bilgisayar başında içerik girerken buluyorsun kendini.
Adamla kendimi kıyasladım. Aslına bakarsan o görecde olarak çok kazansa da asıl kazanan benim. Çünkü ben aldığım parayı biliyorum ve gerisine karışmıyorum. Editörler haber girdi mi, ay sonu Adsense kesinti yapar mı, Ofis kirası nolacak, falanca gider nasıl aşılacak, sunuvcunun süresi bitiyor, editör işi bırakır mı vs. adam bunlarla sağlığından bile olabilecekken sen sadece parana bakıyorsun.
Adsense'ten para kazandığını iddia edenlerin çoğu emin ol o paraları kazanmıyorlar. İçlerinde azınlık bir grup gerçekten iyi kazanıyor ama çoğu işi SEO, Adsense, X Uzmanı olarak göründüğünden öyle göstermek zorunda. Adsense uzmanıyım diyen birinin Adsense'ten gelir elde edemediğini düşün. Güvenip iş verir misin?
Benim sana tavsiyem biraz daha farklı iş kollarına eğilip aylık kazancını maaş bazında belki biraz daha yükseltebilirsin. Kazancından kenara ayırabiliyorsan birkaç sene böyle devam et. İlla internetten para kazanıp başka iş yapmayayım dersen en azından sermayen sağlam olur. Aylık kazancı sabit bir site satın alır öyle yoluna devam edersin ama şu aşamada bence Adsense'ten kazanıp da normal bir işte çalışmamak biraz fazla lüks. Öyle makale yazarım başka da birşey yapmam dersen yine de bir süre sonra kendini bilgisayar başında kazandığın para sana, sen ona bakarken görür hale gelirsin.

Çok güzel özetlemişsiniz öncelikle teşekkür ederim.
Aslında ben satılan siteleri incelediğimde aylık gelirlerini gördükten sonra acaba olabilir mi diye düşündüm.
Zaten bir şekilde gelir elde ediyorum şu anda o çok sorun değil ama düzenli kazanmak istiyorum.

Tekrar teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

wmaraci
wmaraci

KingBlogger KingBlogger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Editör, Blogger Tema Yayıncısı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Eve çıktım, araba almayı planlıyorum, iş kuruyorum. Bu kadarı yeter bence.
Foruma yeni üye oldum ama uzun süredir forumun takipçisiyim ve wmaracı'nda sizi uzun süredir takip ediyorum yaptığınız işleri büyük hayranlık gözlemliyorum alacağınız arabanın modeli de iyi olacak bir modeldir başarınızın devamını dilerim.... :)

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

KingBlogger adlı üyeden alıntı

Foruma yeni üye oldum ama uzun süredir forumun takipçisiyim ve wmaracı'nda sizi uzun süredir takip ediyorum yaptığınız işleri büyük hayranlık gözlemliyorum alacağınız arabanın modeli de iyi olacak bir modeldir başarınızın devamını dilerim.... :)

Teşekkür ederim hoş sözleriniz için. İnşallah sizde bu forumda hak ettiğiniz başarıya ulaşırsınız. :)

cimsir cimsir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 22 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

makalehizmeti123 adlı üyeden alıntı

Çok güzel özetlemişsiniz öncelikle teşekkür ederim.
Aslında ben satılan siteleri incelediğimde aylık gelirlerini gördükten sonra acaba olabilir mi diye düşündüm.
Zaten bir şekilde gelir elde ediyorum şu anda o çok sorun değil ama düzenli kazanmak istiyorum.

Tekrar teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

kardeşim bende senin gibi makale işleri ile başladım uluslararası bir üniversiteden mezunum makale ile belli bir düzeyde gelir sağlıyordum bir taraftanda ne nedir, nasıl yapılır, seo vs onlar üzerinde çalıştım son olarak siteyi açmadan fikri belirledim biraz makale hazırladım sonra siteyi açtım diğer işlere son verip sadece siteye odaklandım 2 ay oldu emek verdim 700 civarı masraf yaptım kazancımda 550-600 civarı şuan ekside anlayacağın bu ay sonuna kadar biraz daha masraf yapıp aklımdaki projeyi tamamlamış olcam ama inan gelir sağlayacağı konusunda hiç umudum yok :)

KingBlogger KingBlogger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Editör, Blogger Tema Yayıncısı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Ve yüksek gelir edenlerin yarısıda illegal kazanıyorlar sonra forumlarda şu ay ki gelirim şu kadar deyip milleti gaz getiriyorlar.

• Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 1, (%100)

cimsir adlı üyeden alıntı

kardeşim bende senin gibi makale işleri ile başladım uluslararası bir üniversiteden mezunum makale ile belli bir düzeyde gelir sağlıyordum bir taraftanda ne nedir, nasıl yapılır, seo vs onlar üzerinde çalıştım son olarak siteyi açmadan fikri belirledim biraz makale hazırladım sonra siteyi açtım diğer işlere son verip sadece siteye odaklandım 2 ay oldu emek verdim 700 civarı masraf yaptım kazancımda 550-600 civarı şuan ekside anlayacağın bu ay sonuna kadar biraz daha masraf yapıp aklımdaki projeyi tamamlamış olcam ama inan gelir sağlayacağı konusunda hiç umudum yok :)

Ben siteyi açınca da şu anda uğraştığım işi bırakmayı düşünmüyorum zaten.
Hem hadi dediğim gibi gelir elde edecek olsam bile zaman alacak bir iş farkındayım.
Aslında durumun o kadar kötü görünmüyor az da olsa gelir gideri denglemiş gibi hep gitmez galiba gelir biraz da inşallah.
cimsir

kişi bu mesajı beğendi.

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

makalehizmeti123 adlı üyeden alıntı

Zaten seou uyumlu makale hazırlamak falan sorun değil çok siteyede editölük yapıyorum o iş de tamam severek de yapıyorum o da tamam e kazanayım da mükellef olur vergimi öderim o da tamam benden olmuş galiba :)

benim bildiğim adsense stopaj kesiyor parayı gönderirken. yanlış mıyım bilmiyorum. adsense gelirinde vergi sorunu yok bu yüzden ama makale satışları için aynı şeyi söyleyemem. aslında bu işi yapanların da fiş kesmesi gerekiyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al