wmaraci reklam

İçerik Temini Nasıl Yapılır

14 Mesajlar 1.387 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cashurri cashurri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 3, (%100)
İyi forumlar arkadaşlar,

Bende bu işlerle çok çok yeni başlayanlardan birisiyim. Site açmak isitiyorum ve öncelikle bu işe blogla başlamak istiyorum. Azıcık araştırdım ama daha tema ve yerleşimler hakkında kendimi geliştirmem lazım.
Aslında en büyük problemim sitemi veya blogumu ne üzerine açmam gerektiği.
Aklımda birkaç şey var ancak araştırmalarım sonucunda içeriklerin daima özgün içerik olması gerektiği. Burada şöyle bir problem ortaya çıkıyor benim için; örneğin:
1. si şarkı sözü olsun içerik diyorum. Şarkı sözleri her yerde aynı özgün olma olayı nasıl olacak.

2.si yemek tarifleri olsun istiyorum. Ispanaklı börek tarifi çoğu yerde aynı çıkıyor karşıma :)

3. sü haber sitesi olsun. Burda içeriği ben nasıl bulacağım ve özgünleştiriceğim. Gidip araştıracak röportajmı yapıcam :)

4.sü bazıları botla içerik sağlıyoruz diyorlar. E bu durumda da örneğin adsensemiz olduğunda banlanmazmıyız.

ve daha bissürü şey. Doğru bir şekilde nasıl bu işi yapabilirim yardımlarınızı önerilerinizi paylaşırsanız çok memnun kalırım.

wmaraci
reklam

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle öok yeniyseniz, kişisel blog ile başlayın. Yazım şeklinizi geliştirmenize yardımcı olur, tavsiyem de blogger olur. Sizin anlattığınız şekilde sitelere daha çok "portal" denir ve günümüzde her şeyi barındıran bu portallar gözden düşmüştür, daha çok tek dallı bloglara yöneldi internet.

• Üyelik 03.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 3, (%100)
Bloggerdan başladım bende ama yazım şeklini geliştirmeden kastınız nedir. Nasıl içerik oluşturacağım mıdır? Portal yerine tek dallı blog da nich denen siteler tarzı siteler midir?

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

cashurri adlı üyeden alıntı

Bloggerdan başladım bende ama yazım şeklini geliştirmeden kastınız nedir. Nasıl içerik oluşturacağım mıdır? Portal yerine tek dallı blog da nich denen siteler tarzı siteler midir?

Hayır niche siteler başka, mesela kişisel hobiniz olarak futbol ile çok ilgilisiniz ve buna bağlı olarak futbol bilginiz çok gelişmiş. Futbol üzerine bir blog açarak günde bir içerik girerek siteyi yükseltebilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

cashurri adlı üyeden alıntı

Nich site açmak daha avantajlı güncel konuları takip etmen kolaylaşıyor. Ne kadar çok kategori o kadar çok bela demek.

• Üyelik 03.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 3, (%100)
Şuanda blog ile ilgili olarak bir şeyler yapmaya başlamıştım zaten. Hani amacım site düzenlemesini yaıyınlamayı felan öğrenmek içindi. Blogta dediğiniz gibi kendi yorumlarım ile ilgili yazılar yazıp insanların bunları okumasını düşünmemiştim doğrusu.
Hep aklımda bir site yapıp insanların daha çok ilgi çekeceği şeyleri bulup yayınlamak vardı. O yüzden özellikle ilk mesajımdaki örnekleri verdim. şarkı sözü,yemek tarifleri,haberler v.s. insanların hep ilgilendikleri konular diye.
Çok mu acele ediyorum bilmiyorum.

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
sana bir tüyo vereyim, mobilya tanıtımı üzerine site aç. Konu sadece bu olsun. Yanına birini al mobilyacıları gez. Sanki alacakmış gibi sorular sor. Bol bol konuş onlarla. Aklımda kalsın diye fotoğraf çekiyim de. Bol bol fotoğraf çek. Akşam aklında kalanları kağıda dök. Bir gün oturma gruplarına bakarsın. Birkaç gün sonra genç odalarına bakarsın. (mobilyacılara) Elinde yeterli içerik olunca Google adwordsten aylık aramalara bak. 8000-10000 aylık aramalı bir kelimeyi atıyorum mobilya modelleri olsun bu kelimenin domainini al. Siteyi de bunun üzerine kur. 50 sayfa yazı 250 de resimin varsa alsana fıstık gibi site en az beş sene ekmeğini yersin.

Ek Olarak: sana bir tüyo vereyim, mobilya tanıtımı üzerine site aç. Konu sadece bu olsun. Yanına birini al mobilyacıları gez. Sanki alacakmış gibi sorular sor. Bol bol konuş onlarla. Aklımda kalsın diye fotoğraf çekiyim de. Bol bol fotoğraf çek. Akşam aklında kalanları kağıda dök. Bir gün oturma gruplarına bakarsın. Birkaç gün sonra genç odalarına bakarsın. (mobilyacılara) Elinde yeterli içerik olunca Google adwordsten aylık aramalara bak. 8000-10000 aylık aramalı bir kelimeyi atıyorum mobilya modelleri olsun bu kelimenin domainini al. Siteyi de bunun üzerine kur. 50 sayfa yazı 250 de resimin varsa alsana fıstık gibi site en az beş sene ekmeğini yersin.

Şimdi tövbe zamanı..

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
çok büyük bir haber sitesini aç ve karşına çıkan kategori menülerinin alt menüsünde yer alan bir konu seç. yani mesela haberler> gündem> siyaset ya da spor>futbol> transfer haberleri. insanlar google'da aratırken "haber" diye aratmıyor artık. son siyasi olaylar, son transferler diye aratıyor. haber sitesi yönetenler de biliyor bunu, google'dan hep bu şekilde dar konularla geliyorlar. konu ne kadar dar olursa kalıcılık o kadar sağlam olur.

thecaptaiinn thecaptaiinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 58 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
hepyasemin in dediklerine sonuna kadar katılıyorum zannedrsem 2 ay önce bi arkadaşa demiştim açılabilecek en güzel site mobilya-dekorasyon

• Üyelik 03.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 3, (%100)

hepyasemin adlı üyeden alıntı

sana bir tüyo vereyim, mobilya tanıtımı üzerine site aç. Konu sadece bu olsun. Yanına birini al mobilyacıları gez. Sanki alacakmış gibi sorular sor. Bol bol konuş onlarla. Aklımda kalsın diye fotoğraf çekiyim de. Bol bol fotoğraf çek. Akşam aklında kalanları kağıda dök. Bir gün oturma gruplarına bakarsın. Birkaç gün sonra genç odalarına bakarsın. (mobilyacılara) Elinde yeterli içerik olunca Google adwordsten aylık aramalara bak. 8000-10000 aylık aramalı bir kelimeyi atıyorum mobilya modelleri olsun bu kelimenin domainini al. Siteyi de bunun üzerine kur. 50 sayfa yazı 250 de resimin varsa alsana fıstık gibi site en az beş sene ekmeğini yersin.

Çok güzel bir öneri, teşekkür ediyorum. Dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

çok büyük bir haber sitesini aç ve karşına çıkan kategori menülerinin alt menüsünde yer alan bir konu seç. yani mesela haberler> gündem> siyaset ya da spor>futbol> transfer haberleri. insanlar google'da aratırken "haber" diye aratmıyor artık. son siyasi olaylar, son transferler diye aratıyor. haber sitesi yönetenler de biliyor bunu, google'dan hep bu şekilde dar konularla geliyorlar. konu ne kadar dar olursa kalıcılık o kadar sağlam olur.

bu alt konulardaki site içeriklerini nasıl yazacağım peki. hepyasemin arkadaşımın dediğinde gidip mobilyacılarla konuşmak var yapılabilir bir şey. TheLacivert arkadaşımda kendi futbol yorumlarını yap diyor. Oda yapılabilir bir durum. Ancak siyaset yada son transfer haberlerini diğer sitelerden almak gerekmiyor mu? Çünkü ben gidipte yöneticilerden bilgi alamam ki. Diğer sitelerden haberi çekmekte özgünlüğü bozmaz mı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al