bilgisepetim adlı üyeden alıntı

Ek Olarak: Buyrun bakın bahsettiğiniz özgünlük bu mudur.
Şiir

Hayır, kopyala/yapıştır'la eklediğiniz yazının sonuna bir şeyler eklemek özgün yazı yazmak değildir ki..

Ben Necip Fazıl Kısakürek Kaldırımlar yazarak arama yaptığımda Google'da karşıma 200,000 tane sonuç çıkıyor, ve blogunuz o arama sonuçlarının ilk 10 sayfasında bile değil, yani Google kopyala/yapıştır'la eklediğiniz yazıyı önemsemiyor. Bunu anlatmaya çalışıyorum size. Google'ın önemli görmediği bir siteye yorum yapanlar hiç bir fayda görmüyorlar, bu da grubun temeline aykırı.

Özgün yazı yazan blog eninde sonunda Google'ın gözüne girer. Kendi blogumdan örnek vereyim, özel bir seo çalışması ya da backlink çalışması yapılmadı, ama yazılarımın %95i özgün olduğu için blogumda hakkında yazı yazdığım bir çok arama teriminde ya ilk sayfadayım ya da biraz daha gerilerde. Benim Google'daki bu sıralamam sebebiyle, bloguma yorum yazanlar da sitelerinin istatistiklerine olumlu katkı yapıyorlar.

Yeni getirilen kural, işte bu ayrımı yaparak grup üyelerinin daha faydalı bir şekilde emek harcayıp yorumlar alması için getirildi.