wmaraci reklam
lidertakipci

"Geliyoo" arama motoruna ne oldu?

59 Mesajlar 6.228 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Türkyenin aram motoru olacaksa bu uzun zaman önce olmalıydı artık insanımız google aram motoruna alışmış durumdadır onu bırakın internetin gelip gelmediğini bile google üzerinden kontrol ediyoruz. İş işten geçmiş bu yönde yapılacak yatırımlar daha farklı ve daha yaratıcı fikirlere yapılması daha doğru olacaktır.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ercnshn ercnshn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 84 / 30
  • Ticaret 1, (%100)

digi dükkan adlı üyeden alıntı

Google 1998 yılında kuruldu ve 2004 senesinde çalışır duruma geldi. 6 sene var arada, 2 sene değil. Mesajlarımı tam olarak okuma zahmetinde bulunmanızı öneririm. Hayır para almıyorum. İnsanlar istediği yorumu yapabilir haklısınız ama bende bu yorumlara istediğim şekilde cevap verebilirim. Sizin üslubunuz ile cevap vermem gerekirse, istediğim yoruma cevap veririm size ne oluyor acaba?

Google 2004'te halka sunulduğunda çalışıyordu dediniz. Ben de diyorum ki: "Geliyoo 2 sene önce halka sunulduğunda çalışmıyordu."

icoren icoren Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek O bir Cyerol
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 14 / 40
  • Ticaret 1, (%100)
Biraz kestiler seslerini bi ara googleyi devireceklermiş gibi his verdiler ama yok oldular sitenin tasarımına bakarak girmem bile sadelik iyidir bu bildiğin amatör test html sayfası :(

Vee Vee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek seo
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 3 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
bunlardan hiç bir halt olmaz sitenin daha anasayfası düzgün değil bir senedir.

wmaraci
wmaraci

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Çok reklamı yapıldı zamanında, para vardı demekki. Ama birşeyin reklamı çok yapılıyorsa şüphelenmek lazım. Açıldığında da düzgün çalışmıyordu, sonra daha da bozuldu. Zamanında o kadar reklamı yapılmasa, hiç kimsenin haberinin bile olmayacağı bir projeydi. İyi bir proje kendini gösterir çünkü, reklama ihtiyacı olmaz. Biri girer, memnun kalır, arkadaşına bahseder, o sosyal medyada paylaşır, öbürü bloğunda paylaşır, iyi şeyler böyle yayılır gider.
FathArsln senvedat

kişi bu mesajı beğendi.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

cwt adlı üyeden alıntı

umarım en kısa sürede projeyi hayata geçirirsiniz.

geçenlerde geliyooo.com'u incelerken http://eticaret.geliyoo.com/ adresinde alışveriş scripti satışı yapıldığını gördüm.
ilk başta şaşırdım. daha sonra belki giderleri karşılamak için bu tür bir yol'a başvurulmuştur şeklinde düşündüm.
ama bir arama motorunun alışveriş scripti satışı yapması olumsuz izlenim verir
alışveriş scripti satışı için farklı bir domain üzerinden destekleyenler, sponsorlar şeklinde alan oluşturup bağlantı verebilirsiniz.
bir arama motorunun alışveriş scripti satışı yapması alışagelmişliğin dışında bir durum
bilmiyorum belki ben böyle düşünüyorum.

kolay gelsin

Merhaba, ilk bakışta söylem ve düşüncelerinizde size hak veriyoruz, biz şirket olarak biraz farklı davranıyoruz. Sizinde dediğiniz gibi alışılagelmişlerin dışına çıkıyoruz ve herşey bizim elimizde (bizim derken sizler ve bizler olarak sadece Geliyoo'yu kastedmiyorum) en doğrusunu onlar biliyor diye bir durumda yok evet tecrübeleri var belki ama denememek için de bizim hiçbir sebebimiz yok değilmi.. Bu tür yorum ve önerilerinizi herzaman duymak isteriz, çok teşekkürler. Umarız herzaman yeni şeyler deneyen bir firma olarak başarılı oluruz.

Ecancan adlı üyeden alıntı

Türkyenin aram motoru olacaksa bu uzun zaman önce olmalıydı artık insanımız google aram motoruna alışmış durumdadır onu bırakın internetin gelip gelmediğini bile google üzerinden kontrol ediyoruz. İş işten geçmiş bu yönde yapılacak yatırımlar daha farklı ve daha yaratıcı fikirlere yapılması daha doğru olacaktır.

İnsanların alışkanlıklarının ötesinde bir misyon ve hedefi var Geliyoo arama motoru projesinin, sadece para kazanmak için bu projeyi geliştiriyor olsaydık tavsiyenizde çok haklıydınız, bir saniye bile düşünülmeden proje pivot edilmelidir. Türkiye için internet sektöründe hizmet veren yabancı kaynakların dışında mutlaka bir arama motoru, veri işleme ve toplama aracı olmak zorunda bunuda inşallah başarmak için bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz, destek ve önerilerinizle de azimle devam edicez..
cwt

kişi bu mesajı beğendi.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
gerçekten proje güzel bence de devam etmeli zaten merakla bekliyoruz gelişmeleri :)
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Şimdi bahsedilen arama motorunun sahibi de buradaymışya :) Resmen yüzüne karşı kötüledikçe kötülüyoruz. Ben pişman oldum yazdığım mesaja. Ne kadar acımasızmışız. Bu kadar yüklenmeyelim bence. Çünkü şuan yazılanlar direkt insanın suratına konuşmak gibi.
FathArsln Muhammed

kişi bu mesajı beğendi.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Şimdi bahsedilen arama motorunun sahibi de buradaymışya :) Resmen yüzüne karşı kötüledikçe kötülüyoruz. Ben pişman oldum yazdığım mesaja. Ne kadar acımasızmışız. Bu kadar yüklenmeyelim bence. Çünkü şuan yazılanlar direkt insanın suratına konuşmak gibi.

Değerli kardeşim, yüzümüze söylenmesi bizim için daha olumlu burada önemli olan yapıcı eleştirmek ne kadar sert yada acımasız olduğu önemli değil aslında yeterki art niyet olmasın, lütfen sizlerin tarafsız eleştirileri ile projeyi daha güçlü zeminlere oturtmak için bir adım daha ilerlemiş oluyoruz. Biz hakkımızı baştan helal ettik inşallah bizim asıl gayemizin bir gün daha net anlaşıldığına da şahit oluruz.

Vakit buldukça da wmaracın'daki yorum ve eleştirilere önem veriyor ve tek tek okuyoruz.

Herkese yorumları için tekrar teşekkürler.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al