FuadQuliyev adlı üyeden alıntı

$sorgu= mysql_query("INSERT INTO oturum(ad, soyad, eposta, sifre, kullanici_adi, notlar) VALUES('".$ad.", ".$soyad.", ".$eposta.", ".$sifre.", ".$kullanidi_adi.", ".$notlar."')");

if($sorgu){
echo"Kayıt Başarısız Oldu";
}else{
echo"Kayıt Başarılı";
}
}

zaten kayıt edemezdi hocam :)
buyurun, bişey söyleyeğim elinizden geldiğince kodları birleştirin sistem kasa biliyor fazla kod olunca 2 foksiyonu 1 kod yapa biliyorsa 2 tane kod yazmaya gerek yok :) başarılar

tekrar tekrar rahatsız ediyorum çok özür dilerim,
hocam işin açıkçası hostumda mysql fonksiyonu çalışmıyor pdo ile yapıyorum. pdo bu şekilde kayıtlı
$mysql = new PDO("mysql:host=localhost;dbname=sosyal;charset=utf8","Admin","123456");
sizin verdiğiniz kodu elimden geldiğince çevirerek yapıyorum, ilk verdiğiniz kodda e-posta kaydolurken 2. kodda hiç bir şekilde kayıt yapılmamakta sürekli olarak "Maalesef bu kullanıcı adını az evvel başka bi kullanıcımız aldı, özür dileriz..." uyarısını almaktayım.

ilk kodu böyle kullandım
$sorgu= $mysql -> query("INSERT INTO oturum(eposta, ad) VALUES('".$eposta.", ".$ad."')");

if($sorgu){
$yeni = $mysql -> prepare("INSERT INTO oturum(ad, soyad, eposta, sifre, kullanici_adi, notlar) values(?, ?, ?, ?, ?, ?)");
$yeni -> execute(array($ad, $soyad, $eposta, $sifre, $kullanici_adi, $notlar));
echo 'Kayıt Başarılı';
}else{
echo"Maalesef bu kullanıcı adını az evvel başka bi kullanıcımız aldı, özür dileriz...";

}

2. koduda verdiğiniz eklemelerle kullandım.

Ayrıca $yeni = $mysql -> prepare("INSERT INTO oturum(ad, soyad, eposta, sifre, kullanici_adi, notlar) values(?, ?, ?, ?, ?, ?)");
$yeni -> execute(array($ad, $soyad, $eposta, $sifre, $kullanici_adi, $notlar));

kısmı olmadan da kayıt yapmıyor bunuda fark ettim.
anladığınız gibi bilgi birikimim ne yazık ki kod sürekli deneme yanılma yöntemiyle çözmeye çalışıyorum sorunları. tüm gün bu sorunla uğraştım bir türlü çözüme ulaşamadım ne yazikki.