lostyazilim

Bloglar Güldür Çiçektir !

9 Mesajlar 1.395 Okunma
lostyazilim
smmexpress

Gencblogcu Gencblogcu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba;

Aslında bu konu hakkında pek çok yazı var fakat ben bu yazıyı biraz daha renklendirerek, okuyan insanlar daha iyi anlasın diye böyle bir girişimde bulundum.

Olumlu olumsuz tüm yorumlara açığım

Yazı:

Merhaba;

Bir çok blogger bende dahil ziyaretçi ve hit olmadığından yakınırız. suçu sürekli olarak blogumuza atarız.peki blogumuza yeterli bakımı yaptık mı ki blogumuza suç atıyoruz. gelin hep beraber blogumuza yeterli bakımı yapıyor muyuz buna bakalım. Yazının daha okunabilir olması için yazıyı biraz renklendirdim. Hadi başlayalım.

Yazıyı istanbul türkçesine çevirdim hem okurlar anlasın hemde google anlasın diye

Muhabir: Blogunuza Düzenli İçerik Giriyor musunuz ?
Blogcu: Valla Ben Düzenli İçerik Girmedim.
Muhabir: Bloglarınıza Haksızlık Yapıyor musunuz ?
Blogcu: Yok Canım Hiç Olur Mu ? Bloglar Güldür Çiçektir. :)
Muhabir: Bunlar Sözlerde Geçiyor Genelde, Uygulanıyor Mu?
Blogcu: Yok Yok Uygulanmaz.

Pekala Röpörtajımıza Devam Edeğiz...

Şimdi size sunacağım maddeleri blogunuza uyguluyor musunuz ?

Hedef Kitleniz Belirlimi ?
Bir çoğumuzun yaptığı büyük hatalardan biri hiç kuşkusuz ki doğru hedefe yönelmeme oluyor bu da ister istemez blog için diğer bloglara göre maça 1-0 başlıyor anlamına geliyor. İlk adım olarak, trafiği düşük bir blogu doğru hedef kitleyi bularak trafiği düzeltmek. Buna karşın, eğer doğru kitlenin kimler olduğunu bilmiyorsanız, neden blogu ziyaret etmediğini de çözemezsiniz. Eğer ayırdığınız fazladan bir bütçe varsa, profesyonel kitle araştırmasına yatırım yapmayı düşünün.

Düzenli Olarak İçerik Giriyormusunuz ?
Blogger'da Yeni İseniz Başlangıçta Haftada 2-3 İçerik Girin. Fazla İçerik Eklemek İçin Kopyalamayın Ve Saçmalamayın. 2 Hafta Girip 2 Ay Ara Vermeyin. Bunun Yerine 2 Haftalık Yazıyı 2 Aya Paylaştırın. Düzenli şekilde siteyi diri tutmanız gerekir. İçeriklerinizi Belirli Saatlerde Ekleyin, Böylecek Takipçileriniz O Saatte Sizin Blogunuzu Ziyaret Eder. Artı Olarak Bu Google Botlarının Sitenize Düzenli Ziyaret Etmesi İçin Çok Güzel Bir Yöntem.

Sosyal Medyayı Kullanıyor musunuz ?
Blogger'lar takipçileriyle etkileşim kurabilmek için sosyal medyayı iyi kullanmalı.

Biliyorsunuz ki artık çağımız sosyal medya devri insanların çoğu kullandığı sosyal ağları neredeyse hiç terk etmiyorlar ve hayatları ile pekiştirmiş durumdalar. Bu yüzden içeriklerinizi daha büyük bir kitleye yaymak istiyorsanız eğer bloglar için sosyal medyanın önemi çok büyük. Blogunuza girişini yaptığınız içeriği sadece blogunuzu sürekli gezen aktif okuyucu kitleniz yakalayabilir, hatta belki de onlarda yakalayamayabilir.

Ancak eğer onlara Sosyal ağlar üzerinden sürekli ulaşır yeni içeriklerinizi bildirirseniz bloglarınızın okuyucu sayısında büyük bir atış olacaktır. Çünkü insanlar blogunuzu sevdiği için beğenecek ya da takip edecek böylecede yaptığınız her hareketten haberdar olacaklar ve hiçbir içeriğinizi kaçırmayacaklardır. Bununla da kalmayıp blogunuz sosyal bir blog olduğu için bu durum SEO ile etkileşimi arttıracaktır.

Röpörtajımıza devam...

Muhabir: Blogunuz Okunulabilinecek Derece demi?
Blogcu:İnan Ett... Ben Hiç Bakmadım. Yalan Yok.
Muhabir: Peki Neden Blogunuza Atıyorsunuz Bütün Suçları ? Nerede Eşitlik ?
Blogcu: Şimdi Biz Çalışıyoruz Blog İçin Bir Orada Bir Burada. Hiç Aklımıza Gelmiyor.
Muhabir: Peki Hatırlamak İçin Ne Yapıyorsunuz ?
Blogcu: Hatırlamak İçin, Açtık mı Blogu Elimizde Ne Var Ne Yok Hemen İçerik Giriyoruz. Artık Ziyaretçiyi de O Getirsin...

Ropörtajımız bitti ama benim sorularım bitmedi...

Grafik Kullanıyor musunuz ?
Görsel paylaşımların dijital dünyada çok daha fazla etkileşim yarattığını artık herkes biliyor. Siz de bu etkiden yararlanmak için infografiklerden faydalanabilirsiniz. AnsonAlex tarafından yayınlanan araştırmaya göre blogunuza ekleyeceğiniz infografikler ile trafiğinizi yaklaşık yüzde 12 oranında artırabilirsiniz.

SEO'yu Tam Olarak Anladınız mı ?
Eğer SEO’yu anlarsanız, kullanıcıların daha çok kullandığı anahtar kelimeleri ön plana çıkararak, arama motorları vasıtasıyla blogunuza trafik akışı sağlayabilirsiniz

Google’ı, herhangi bir günde trend olan aramaları bulmak veya anahtar kelimeler ne sıklıkla tarandığını öğrenmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca daha trend olanları öğrenmek için Twitter, Facebook ve LinkedIn Pulse’da trend başlıkları kontrol edin.

Dikkat Çekici Başlıklar Kullanıyor musunuz ?
Dijital mecralarda paylaşılan tüm içerikler elbette okunmuyor. Ancak başlıklar mutlaka kullanıcıların bir şekilde gözüne çarpıyor. Etkileyici, çarpıcı, farklı bir başlık o anda okuyucuda merak uyandırabiliyor ve onu yazının devamını okumaya yönlendiriyor. Eğer Başlıklarınız Çekici Olursa Bunun Hite Büyük Katkısı Olur.

Siteniz Size Özgü mü ?
İçerik oluştururken markanıza özgü bir karakter oluşturmanız son derece önemli. Markanızı simgeleyen renkler, yazı karakteri ve web site tasarımı belirlemeniz bu anlamda dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor. Siteniz İçin Kendinize Özgün Logo, Yazı Tipi, Konuşma Tarzı, Tema Gibi Şeyleri Göz Önünde Bulundurun

Bir teşekkür benim için kafi. Emeğe saygı...
Kaynak:http://ibrakpinar.blogspot.com.tr/2015/06/bloglar-guldur-cicektir.html

wmaraci
reklam

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)
Hocam yazınız çok güzel ben burada dedikleri izin nerdeyse tamamını yaptım ama olmuyor adsense yok gelir yok heyecan yok açıkçası umutsuzum bakın blog bu http://tarihvekomplo.blogspot.com.tr6 aylık emek tamamen kendi araştırmalarım

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Bloglarınızın hit alması için yazım hatalarını bitirerek başlayın işe. Mesela ben bu makaleyi okumayı sırf yazım hatalarından dolayı "Merhaba"dan sonraki ilk cümlenin ardından sonlandırdım. Bu cümleyi şöyle yazabilirdiniz mesela:

Bir çok blogger -ben de dahil- ziyaretçi ve hit olmadığından yakınırız.

Ayrıca tüm kelimelerin baş harflerinin büyük olması dikkat dağıtır ve göz yorar.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

.

th3laststand th3laststand WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek aşçı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 1, (%100)

koz4 adlı üyeden alıntı

Hocam yazınız çok güzel ben burada dedikleri izin nerdeyse tamamını yaptım ama olmuyor adsense yok gelir yok heyecan yok açıkçası umutsuzum bakın blog bu http://tarihvekomplo.blogspot.com.tr6 aylık emek tamamen kendi araştırmalarım

www.tarihvekomplo.com domaini satılıktır :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

koz4 adlı üyeden alıntı

Hocam forumda bu işin ehli olan kişiler var onlara danışabilirsiniz
Bkz: Serdar Kara, Ehli Blog, Blog Okulu

Ek Olarak:

marcelino adlı üyeden alıntı

Bloglarınızın hit alması için yazım hatalarını bitirerek başlayın işe. Mesela ben bu makaleyi okumayı sırf yazım hatalarından dolayı "Merhaba"dan sonraki ilk cümlenin ardından sonlandırdım. Bu cümleyi şöyle yazabilirdiniz mesela:

Ayrıca tüm kelimelerin baş harflerinin büyük olması dikkat dağıtır ve göz yorar.

Hocam uyarınız için sağolun dikkat edeceğim

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Genç blogcu adlı üyeden alıntı

Hocam Forumda Bu İşin Ehli Olan Kişiler Var Onlara Danışabilirsiniz
Bkz: Serdar Kara, Ehli Blog, Blog Okulu

Ek Olarak:

Hocam Uyarınız İçin Sağolun Dikkat Edeceğim

Dikkat edeceğim demişsiniz ama yine kelimelerin baş harfleri büyük. :) Ben de bunu gördükten sonra okumayı bıraktım yazıyı.

• Üyelik 14.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

Dikkat edeceğim demişsiniz ama yine kelimelerin baş harfleri büyük. :) Ben de bunu gördükten sonra okumayı bıraktım yazıyı.

Hocam düzeltiyorum kelime biraz çokta :D 2dk tamam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Genç blogcu adlı üyeden alıntı

Hocam Düzeltiyorum Kelime Biraz Çokta :D 2dk Tamam

Kastettiğim yazıyı düzeltmeniz değil.

Hocam Düzeltiyorum Kelime Biraz Çokta

• Üyelik 14.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

Kastettiğim yazıyı düzeltmeniz değil.

Hocam Düzeltiyorum Kelime Biraz Çokta

tamam anladım çok iyi bir yerden yakaladınız beni sizden de bu beklenirdi :D

tavsiyeniz için sağolun takipçinizim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al