wmaraci reklam
lidertakipci

Domain Piyasası Neden Ölüyor

9 Mesajlar 873 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

evdecorium evdecorium WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Türkiye'de domain piyasası git gide kar bırakmamaya başladı. 5 tl -10 tl-15 tl gibi rakamlara domainler satılıyor artık. Webmasterlik birçok alana göre ayrıca ilgi ve nitelik gerektiren bir dal olmasına rağmen üzülerek görüyorum ki bizler verdiğimiz bu kadar emeğe araştırmalara ve harcadığımız saatlere rağmen adeta kendi kendimizi yok ediyoruz.

Sitelerden makale çalmalar, anti seo yapmalar ve daha birçok şeyde cabası.

Düşen domain sitelerine baktığımda ne acıdır ki şunu gördüm ; sadece türkler aldıkları domainlerin net, org vb uzatılanlarını da almışlar. Dikkatli bakarsanız bunu sizler de görebilirsiniz. Neden sizce ?
Nedeni bana göre şu; işe yarar bir domain almışsanız diğer bir türk arkadaşınız domaininizin herhangi bir farklı uzantısını alarak sizin ekmeğinize taş koyabilir.

Çok acı , çok zekiyiz çok emek veriyoruz ancak kendi içimizde birbirimizi biz çökertiyoruz.

aylarca emek verilen siteler 200-300 tl ye satılıyor.

ne emeklerle düşürülen domainler 15-20 tl ye satılıyor.

Toplasak Türkiye de piyasayı belirleyen 2-3 forum sitesi var ve bu forum sitelerinde neredeyse aynı kişiler fiyatları öldürerek tabiri caizse ne kendilerine nede başkasına ekmek yediriyorlar.

Yazık arkadaşlar yaptığınız iş ne olursa olsun önemseyin ve hakkını vererek yapın, günü kurtaracam diye 3-5 liranın hesabını yapmayın.

Siz sabredin dürüst olun kaliteli çalışın, göreceksiniz ki uzun vadede çok çok daha iyi kazanacaksınız.

Bu forumda hepimiz aynı yolun yolcusuyuz, birbirimize destek olursak dünya piyasasında yer ederiz. Günü kurtarayım diyerek birbirimize kazık atarsak bir süre sonra hepimiz bu sahneden silinip gideriz.
natuka

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

tahatr tahatr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İş Platformu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 823
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 37, (%97)
Hocam DovizDurumu.Com domaini 100 TL yerine 15 TL satıyorum bu kadar düştü işte piyasa :S

• Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
[satmayın hocam toplasak bu işi yapan kaç kişi var ki, aramızda alt limit belirleyelim işe yarar domainlerde , farkeden bişey olmayacakki yüksek satıp yüksek alacaksın elden alım satımlarda, düşürülen domainlerde de karşıdakide kazanacak sen de, adam site kuracak e ticaret için domain için 3000-4000 vermeye hazır gelip foruma giriyor pat bakıyor 100 tl. geçen biri açık açık söyledi bana
yazık değilmi arkadaşlar emeklerinize

YasinKocyigit YasinKocyigit wm araci Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek muhasebeci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 22 / 34
  • Ticaret 14, (%100)
domain piyasası hırsızlık piyasası bence.fırsatçılık ve haram paradan başka şey değil 5 dolara al 50 dolara sat.
aslında domainciler 3 ayrılıyor.
1 var olan sitenin farklı uzantıları alıp satan.
2.fırsatçılar(herkelimeyi stok edenler)
3.şimdiki modada 5 dolara domaini al satamaz isen çalıntı bir tema yükle sağdan soldan makale oyun çal yükle 50 tl ye sat
bu kadar ucuzluk olmaz.

En Güzel ve En Eğlenceli Oyunlar http://www.oyunlar19.com
wmaraci
wmaraci

blogokulu blogokulu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 1 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Domain piyasasının ölme sebebi, yanlış anlaşılma olmasın şahsi kanaatimi söylüyorum;
SEO daki taktik değişimi olarak görüyorum, sosyal paylaşım sitelerinde güçlü olan ve paylaşım linkleri çok beğenilen,retwetlenen,+1 ,instagramda like alan hatırı sayılır bir şekilde linkleri paylaşılıp ziyaretçi çeken kişinini domain ismi ne olursa olsun google bunu kısa sürede ön plana çıkarıyor.Bundan dolayı domaine pek önem verilmiyor, sadece belli başlı isimler denk gelirse para kazandırıyor o da çok zor düşüyor artık.

• Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
BİR fabrikada, büyük bir makine aniden durmuş. Tamirciler geliyor, bir türlü çalıştıramıyor.

Sonunda, yaşlı bir tamirci bulmuşlar. Tamirci, makinenin etrafında dolaşarak, dikkatli bir şekilde kontrol etmiş. Sonra, kendini izleyenlere dönerek;

"Bana bir çekiç getirir misiniz?" demiş.

Çekiç gelmiş. Çekici eline alan tamirci, makineye yaklaşmış ve tespit ettiği bir yere çekici "tık" diye vurmuş. O da ne? Makine, başlamış çalışmaya...

Patron, son derece memnun. Sormuş;

- Borcumuz ne kadar?

- 1000 dolar.

- Neee... Çekiçle makineye şöyle bir vurdun, o kadar. Bunun için mi 1000 dolar istiyorsun?

- Evet.

- Peki... O zaman bana ayrıntılı bir fatura düzenle. İstediğin 1000 doların ayrıntılarını görmek istiyorum.

Bunun üzerine yaşlı tamirci, faturayı düzenleyip, patrona uzatmış. Patron, faturayı almış ve dikkatle okumaya başlamış;

Çekiçle, makineye vurmanın bedeli: 1 dolar.

Çekici nereye vuracağını bilmenin bedeli: 999 dolar.

Biz kendimiz fikir üretebiliyoruz seoda veya satışta hangi domainlerin ilgi çekeceğini biliyoruz diye zannediyoruz ki herkes biliyor. Bunlar bizim tecrübelerimiz uykusuz gecelerimiz araştırmalarımız sonucunda edindiğimiz bilgiler.

Şu an yaptığımız "aman sadece 1 çekiç vurdum 1000 dolar isteyecek değilim ya 2 dolar yeter" demekten başka bir şey değildir.

Emeğinizi ve tecrübenizi küçük görmeyin.
natuka

kişi bu mesajı beğendi.

anaokuluyuz anaokuluyuz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek oto galeri
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 4, (%100)
Aynen katılıyorum bende domain işi yapıyorum iyi oldukça ama ucuza asla vermem aslında bizim yapmamız gereken ucuza verilen domainleri biz almalıyız emin olun 5 10 sene sonra durum değişecek şimdi çoluk çocuk regliyor domaini 100 tl 75 tl kar onun için iyi bir rakam
Aslında piyasayı öldüren biziz kardeşim satma 50 tlye öldürme ama değerine göre bir sene daha tescil etsen nolur 25 tl ölmezsin... :)

Domain kim ne derse desin çok çok önemli şuan isim bulmak çok zor.
Bazı şirketler anlamsız kelimeleri marka yaptı.Neden isim bulamadı parasıda vardı reklamla bir şekilde götürdü.

Geçen bir domain (ucuzb......com)250 bin dolara satıltı bizim yeni başlayanlarda olsa 10 bin tl ye alırsın fark bu pazarlamayıda bilmiyoruz bende dahil.

• Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
10 bin degil 500 e gitse iyi yine.
anaokuluyuz

kişi bu mesajı beğendi.

anaokuluyuz anaokuluyuz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek oto galeri
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 4, (%100)

evdecorium adlı üyeden alıntı

10 bin degil 500 e gitse iyi yine.

cidden 500 bile veren olur :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al