lostyazilim

GTA V PC Çift Ekran Kartı Sorunu (FPS Arttırır)

22 Mesajlar 10.940 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

880M var 8 GB 256 Bit DDR5 Bu kartla bile ful ayar alamıyor. 30 45 50 fps arası geziyor.

Ayrıca 2 ekran kartı olan pc ler zaten direk geçiş yapar. Nvidia ekran kartı denetim masasına gir. Varsayılan ekran kartı seçimini otomatikten Yüksek Grafik işlemcisine al. Her uygulama Nvidia üzerinden açılır... Bende İntel İris var hiç ona geçtiğini görmedim.

Boşuna Ekran kartlarının üstünde NVİDİA OPTİMUS TECHNOLOGY yazmıyor ;)

Ek Olarak:

24 saat full açık bırakarak indirdim. Hiç bir şey engel değil :D

Ek Olarak:

Ayarları bir fulle bakalım oyunda. 140 fps alabiliyormusun :D

880M yetmiyor diyorum sen İntel ekran kartı ile 140 fps aldığını idaa ediyorsun.

Adamın demek istediği intel ile piksel piksel oynarken Nvida ile bir nebze daha iyisini alabilirsin.

ben kendi adıma konuşmuyorum :D bende 100 mbit var akk yok çok sorun değil benim için ek olarak Intel(R) HD Graphics 4600 yanı sıra GTX 780M SLI mevcut :D ama hala ne halt diye inteli eklemişler bir fikrim yok fakat bu aralar MSI GT80 2QE TITAN GTX980M SLI almayı düşünüyorum belki seneye yada yıl sonu yurt dışnıdan ucuza alırım buradan alcak kadar zengin değilim :D yurt dışında 2 bin dolar alsam bi dönüştürücü fiş lazım okadar düz en fazla 6 bin tl eder burada 17 bin tl nerdeyse aynı pc den 3 tane alabilirim

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

ben kendi adıma konuşmuyorum :D bende 100 mbit var akk yok çok sorun değil benim için ek olarak Intel(R) HD Graphics 4600 yanı sıra GTX 780M SLI mevcut :D ama hala ne halt diye inteli eklemişler bir fikrim yok fakat bu aralar MSI GT80 2QE TITAN GTX980M SLI almayı düşünüyorum belki seneye yada yıl sonu yurt dışnıdan ucuza alırım buradan alcak kadar zengin değilim :D yurt dışında 2 bin dolar alsam bi dönüştürücü fiş lazım okadar düz en fazla 6 bin tl eder burada 17 bin tl

Mobil birimlerde enerji tüketimini azaltmak için Optimus teknolojisi var. Buda masa üstünde intel İris veya 4000 ekran kartlarını kullanarak enerji tüketimini azaltmak.

Oyunlarda ise Nvidia tabanına geçip oyun performansını arttırmak.

Olay bu yani :D

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

Mobil birimlerde enerji tüketimini azaltmak için Optimus teknolojisi var. Buda masa üstünde intel İris veya 4000 ekran kartlarını kullanarak enerji tüketimini azaltmak.

Oyunlarda ise Nvidia tabanına geçip oyun performansını arttırmak.

Olay bu yani :D

:D enerjiyi zaten sömürüyoz 10 watt az olmuş ne olacak :D laptop oyun modunda herhangi bir oyunu açınca zaten 200watt çıkıyo :D neresinin enerji tüketimi performansda yalandır :D biz göremedik

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

:D enerjiyi zaten sömürüyoz 10 watt az olmuş ne olacak :D laptop oyun modunda herhangi bir oyunu açınca zaten 200watt çıkıyo :D neresinin enerji tüketimi performansda yalandır :D biz göremedik

Mesela bende MSI AG 270 ALL İN ONE var

Boşta 45 50 w tüketirken yükte 280 300w tüketiyor. Bunu sebebi hem binen yük hemde intel optimus.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

Mesela bende MSI AG 270 ALL İN ONE var

Boşta 45 50 w tüketirken yükte 280 300w tüketiyor. Bunu sebebi hem binen yük hemde intel optimus.

hiç deme :D bende de msi laptop var oyunlarda 200 w çıkıyor full de oynuyorum fanlarda sıkıntı var 3 yıldır temizlenmedi, garantisi hala var garanti bandı var diye açamıyorum, windows 10 gelsin pc sıfırlancak kişisel verilerimle falan vermek istemiyorum ne olur ne olmaz boşta normalde 30 - 40 olması gerekirken 50 derece oluyor o yüzden full ayarlı oyunda :D çok yük bindiğinde 70 i görüyor turbo fanlı bide anca yoksa 85 çıkar yanar diye korkuyorum

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

hiç deme :D bende de msi laptop var oyunlarda 200 w çıkıyor full de oynuyorum fanlarda sıkıntı var 3 yıldır temizlenmedi, garantisi hala var garanti bandı var diye açamıyorum, windows 10 gelsin pc sıfırlancak kişisel verilerimle falan vermek istemiyorum ne olur ne olmaz boşta normalde 30 - 40 olması gerekirken 50 derece oluyor o yüzden full ayarlı oyunda :D çok yük bindiğinde 70 i görüyor turbo fanlı bide anca yoksa 85 çıkar yanar diye korkuyorum

Bu arada hatırlatma windows 10 büyük ihtimal ile eski bilgileri kaybetmeden upload olacak. 8 den 8.1 geçiş gibi.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

Bu arada hatırlatma windows 10 büyük ihtimal ile eski bilgileri kaybetmeden upload olacak. 8 den 8.1 geçiş gibi.

temiz kurulum yapmayı düşünüyorum o yüzden bende sana hatırlatıyım eğer msi web merkezine ürün serial kayıt olursan 6 aydan 1 yıla kadar ek garanti veriyor normal garanti 2 yıl :D tabi bu 2 yıl önceydi hala duruyor mu bilmiyorum :D

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Paylaşım için teşekkürler. Oyunlarla aram iyi değil ama bu değerli deneyiminizi ve yazınızı imzamdaki ikinci sitemde kaynak belirterek paylaştım.
MehmetAkif97

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

temiz kurulum yapmayı düşünüyorum o yüzden bende sana hatırlatıyım eğer msi web merkezine ürün serial kayıt olursan 6 aydan 1 yıla kadar ek garanti veriyor normal garanti 2 yıl :D tabi bu 2 yıl önceydi hala duruyor mu bilmiyorum :D

Bendeki ürün sponsor ürün hocam ;)

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

Bendeki ürün sponsor ürün hocam ;)

şimdi artizlik yapardımda neyse :D bende kalsın

wmaraci
Konuyu toplam 10 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 10 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al