hasanali317 adlı üyeden alıntı

Aynı temayı bende kullanıyorudum. Yaklaşık 1 sene üzerine benimde cpu limitleri aştığı için sitemin yayınına host tarafından son verildi. bana yeni bir paket önerdiler. sitenin gelirleri ile bunu karşılayamayacağım için sitemi kapattım.

site taşıma konusuna gelirsek

Önce sitenizin full (cpanel,mysgl,mail)yedeklerini alın.

yeni sunucuya dosyalarınızı taşıyın.
yeni sunucuda veritabanı oluşturun,
mysgl yedeğini yeni oluşturduğunuz veritabanına aktarın.

yeni sunucunuzda dosyalar içinde wp-config dosyası içinde veritabanı adı ve şifresini değiştirin ve sitenizi kullanıma başlayın.

hata alırsanız eklenti klasörünün adını değiştirin. eğer siteniz açılırsa eklentileri kaldırır yeniden kurarsınız.

------
eğer siteden geliriniz iyi ise sağlam bir vps alıp işe başlayabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. VPS için de önerileriniz varsa dinlemek isterim. Bu arada webmaster değilim, vps yi yönetmek için ne kadar bilgi sahibi olmak gerekiyor, bu konuda da endişelerim var çünkü.

Ek Olarak:

krm adlı üyeden alıntı

Hocam site taşıma konularını araştırırsanız kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Aceleniz yoksa cumartesi günü beraber hallederiz, hatta test için sunucuyu ben ayarlarım.

Çok teşekkür ederim.

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile wordpress optimizasyon da yaptırmayı düşünüyorum. *** da konusu olan biri 50 TL imiş sanırım, arkadaşım da referans oldu. Eğer sorun halen devam etmezse sanırım olay Natro'dan kaynaklı. Güzelce bir sövüp yeni bir yere geçmeyi düşüneceğim.