freelance iş ilanları

Türkiye lokasyonlu hosting?

42 Mesajlar 3.990 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Bu konuyu bilgi toplamak ve sizin kullandığınız şirketleri öğrenmek adına açıyorum. Benim çalıştığım şirket sıkıntı çıkarmaya başlayınca çok daha önemli bir detay oldu Türkiye lokasyonlu hosting bulmak.

SEO için hostingin Türkiye'de olması önemli bir detaydır, bunuda geçtim Türkiye'de ki bir şirket ile çalışmanın çok avantajı vardır.

Sadece TÜrkiye'de hizmet veren bir şirket biliyor musunuz veya çalıştığınız var mı? Fiyatları nelerdir? Lokasyon,sunucu vs. Türkiye'de mi?

Sunucu olarak ne kullanıyorlar?

cevaplarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Hocam benim sunucum Ukrayna'da hızım gayet iyi. Yani çok da dert etmeye gerek yok bence. Sitem 1 saniyede açılıyor çoğu zaman. Sunucuma roket bomba falan gelmez inşallah Rusya'dan başka sıkıntı yok :)
makalehizmeti

kişi bu mesajı beğendi.

krm krm Kerem Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek gezgin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 55 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
Türkiye'de bulunan sunucuların seo açısından daha iyidir söylemi tamamen hız açısından değerlendirilerek söylenmiştir. Eğer SSD, bağlantı hızı yüksek bir sunucu ise bırakın Almanya'da olsun. Demek istediğim konu sunucunun hangi ülkede olduğu değil, sadece hız. Hem Türkiye'de hem hızlı olsun isterseniz ssd markum sunucularını öneririm. Bu benim fikrim tabi.

• Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Seo açısından dediğiniz gibi evet ama fiyatları aynı ise Türkiye şirketlerine kazandırmak bana çok daha mantıklı ve iyi niyetli geliyor. Fakat Türkiye'de hizmet veren pek fazla şirket yok.
sadecehosting
ihs *******
markum
doruknet
netdirekt

Siz hız açısından hangi firmaları tercih ediyorsunz peki? Yerli veya yabancı kullandığınız firmalar neler?

Ek Olarak:

krm adlı üyeden alıntı

Türkiye'de bulunan sunucuların seo açısından daha iyidir söylemi tamamen hız açısından değerlendirilerek söylenmiştir. Eğer SSD, bağlantı hızı yüksek bir sunucu ise bırakın Almanya'da olsun. Demek istediğim konu sunucunun hangi ülkede olduğu değil, sadece hız. Hem Türkiye'de hem hızlı olsun isterseniz ssd markum sunucularını öneririm. Bu benim fikrim tabi.

anonymated adlı üyeden alıntı

Hocam benim sunucum Ukrayna'da hızım gayet iyi. Yani çok da dert etmeye gerek yok bence. Sitem 1 saniyede açılıyor çoğu zaman. Sunucuma roket bomba falan gelmez inşallah Rusya'dan başka sıkıntı yok :)

wmaraci
wmaraci

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Turhost Portal Hosting al. Hem %100 cpu erişimin var hem sınırsız trafik ve depolama alanı var.

İstersen portal paketinde Cpu limitini %800 kadar artıra bilirsin.

Kendi sitemde %100 izili olanı kulanıyorum. min 3 aylık ödeme periyodu var

Teknik ekibi son derece bilgili ve yardım sever. Bazen çalışmayan kodlarınızı bile onara biliyorlar.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

seoakcy adlı üyeden alıntı

Seo açısından dediğiniz gibi evet ama fiyatları aynı ise Türkiye şirketlerine kazandırmak bana çok daha mantıklı ve iyi niyetli geliyor. Fakat Türkiye'de hizmet veren pek fazla şirket yok.
sadecehosting
ihs *******
markum
doruknet
netdirekt

Siz hız açısından hangi firmaları tercih ediyorsunz peki? Yerli veya yabancı kullandığınız firmalar neler?

Ek Olarak:

Hocam çoğu kişi beğenmese de hız konusunda Hostinger gayet başarılı. Ücretsiz hostta sitem varken PageSpeed'de sunucu hızı testini geçip 94 puan alabilmiştim. Şu an ücretli paketteyim Cpanel kullanımı inanılmaz kolay ve ayda yılda bir 1-2 saniyelik kapanıyor site. Benim siteme bizzat girip hızı görebilirsiniz.

• Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Turhost Portal Hosting al. Hem %100 cpu erişimin var hem sınırsız trafik ve depolama alanı var.

İstersen portal paketinde Cpu limitini %800 kadar artıra bilirsin.

Kendi sitemde %100 izili olanı kulanıyorum. min 3 aylık ödeme periyodu var

Teknik ekibi son derece bilgili ve yardım sever. Bazen çalışmayan kodlarınızı bile onara biliyorlar.

ama aylık olarak paket veriyorlar galiba, yıllık yok mu? Biz şirket değiliz sonuçta :)

Hocam çoğu kişi beğenmese de hız konusunda Hostinger gayet başarılı. Ücretsiz hostta sitem varken PageSpeed'de sunucu hızı testini geçip 94 puan alabilmiştim. Şu an ücretli paketteyim Cpanel kullanımı inanılmaz kolay ve ayda yılda bir 1-2 saniyelik kapanıyor site. Benim siteme bizzat girip hızı görebilirsiniz.

ödemeyi yapmada sorun varmı peki? Yani kart ile ödedim, bir sorun oldu. Kim ile iletişime geçecegiz.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

ama aylık olarak paket veriyorlar galiba, yıllık yok mu? Biz şirket değiliz sonuçta :)

Min 3 ay max 2 yıl

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

ödemeyi yapmada sorun varmı peki? Yani kart ile ödedim, bir sorun oldu. Kim ile iletişime geçecegiz.

Ödeme yapmada sorun nadiren oluyor. Bende de olmuştu. Paypal'da kartınız olsun gerekli miktar Paypal'da değil kartta olsun tamamdır. Bir de pm den sorunu atabilirseniz yardımcı olmak isterim. Aylık, 3 aylık, 6 aylık, yıllık, 3 yıllık periyot var.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Hostinger saçma sapan kullanıcı limitleri var. Almaya değmez. Adam sana diyor 5K hit gelirse siteni kapatırım :D Varmı böyle bişey.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al