wmaraci reklam
lidertakipci

İlan sitesi kuruyorum bilgiye açım

8 Mesajlar 873 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sonsolo sonsolo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** H**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar herkese merhaba. Ben sahibinden.com gibi gittigidiyor.com gibi bir ilan sitesi kurmak istiyorum. Evet bu arkadaşlarla baş edemeyeceğimin farkındayım şuanda tekel olmuş durumdalar ve bu sitelere rakip olmak için milyonlara ihtiyacımız var.Ama benim de bu işte tutunabilmek için bazı fikirlerim var. Neyse asıl sorun benim web girişimciliğinde tecrübesiz olmam.

Bir ilan sitesi kurmak için nereden başlamalıyım? Kurmayı düşündüğüm siteden aşırı getiri beklemesem de hedefim 1 yıl sonra ayda 7 8 bin gibi bir kazanç sağlayabilecek düzeye gelmesi.

Böyle bir site kurmak için ekip kurup ofis ortamında çalışmak zorunlu mudur? yoksa kendi başıma halledebilir miyim? eğer atladığım bir detay yoksa ben tek başına halledilebileceğini düşünüyorum.

Başlangıç için her şey dahil ne kadar sermayeye ihtiyacım var? Araştırma yaparken sahibinden.com un güvenlik için yüz bin dolarlar harcadığını okudum. Küçük ölçekli bir ilan sitesi için güvenlik masrafı ne kadar olmalı?

Ben siteye reklam alarak gelir elde etmeyi düşünüyorum sizce bu abes bir durum mu? çünkü sahibinden.comda hiç reklama rastlamadım bildiğim kadarıyla komisyon üzerinden para kazanıyorlar. Hem reklam alıp hem komisyon üzerinden para kazanmak mı yoksa komisyonsuz sadece reklamdan mı gelir elde etmek gerekli

Aslında daha çok sorum var ama çok uzun bir yazı olsun istemedim :) şimdiden teşekkürler

wmaraci
reklam

W1L3D4 W1L3D4 İşsizi İşsizin İşsassız.. Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 8 / 89
  • Ticaret 15, (%93)
kardeşim benimde harika elimde ilan sitesi için domain var 50 bin tl verdiler satmadım. şuanda türkiyede 2004 yılından beri modifiyeli motorlar üreten bir web sitem var. inan ben bir aralar ilan sitesi açtım ve cok iyi kazanclar elde ettim askere giderken arkadaşlara emanet ettim içine ettiler siteler kapanmış vs. sana şunu söylüyeyim cok iyi script bulursan yaptırırsan sorunsuz devam edersin ve sana ortak olurum bunuda söylüyeyim binlerce araba motor ilanı ekleyecek adam hazır bunu bil.

piyasada aşırı derecede warez olarak sahibinden.com scripti var kimileri az cok geliştirip 1000 1500 lirayada satıyor ama gerek yok onlarda fıss alt yapısı sağlam site yaparsan işler yolunda yürür. güvenliğe binlerce dolar harcamak vsvs saçma. işler cok yolunda giderse evine fiber data net bağlat çak en kral masaüstü pcyi bide hp veya ibm'nin 2.el sağlam iyi sunucu makinalarından alırız hiçbirşey zor değil. bana kimse destek cıkmadı arkadaşlarımda emanetime bakmadığı için ben askerden sonra kapattım daha askerden geleli 35.günüm.

yardımcı olmam gereken konu olursa pm atabilirsin.

sonsolo sonsolo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** H**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

W1L3D4 adlı üyeden alıntı

kardeşim benimde harika elimde ilan sitesi için domain var 50 bin tl verdiler satmadım. şuanda türkiyede 2004 yılından beri modifiyeli motorlar üreten bir web sitem var. inan ben bir aralar ilan sitesi açtım ve cok iyi kazanclar elde ettim askere giderken arkadaşlara emanet ettim içine ettiler siteler kapanmış vs. sana şunu söylüyeyim cok iyi script bulursan yaptırırsan sorunsuz devam edersin ve sana ortak olurum bunuda söylüyeyim binlerce araba motor ilanı ekleyecek adam hazır bunu bil.

piyasada aşırı derecede warez olarak sahibinden.com scripti var kimileri az cok geliştirip 1000 1500 lirayada satıyor ama gerek yok onlarda fıss alt yapısı sağlam site yaparsan işler yolunda yürür. güvenliğe binlerce dolar harcamak vsvs saçma. işler cok yolunda giderse evine fiber data net bağlat çak en kral masaüstü pcyi bide hp veya ibm'nin 2.el sağlam iyi sunucu makinalarından alırız hiçbirşey zor değil. bana kimse destek cıkmadı arkadaşlarımda emanetime bakmadığı için ben askerden sonra kapattım daha askerden geleli 35.günüm.

peki hocam bahsettiğin ilan sitesinden gelirini nasıl elde ediyordun? reklam sayesinde mi

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)

Sana pm gönderdim. Ayrıca konuyu açan arkadaşıma sesleniyorum. İlan sitesi düşünebilirsin ama habercilik alanında da düşünebilirim diyorsan bana ulaşabilirsin.

wmaraci
wmaraci

W1L3D4 W1L3D4 İşsizi İşsizin İşsassız.. Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 8 / 89
  • Ticaret 15, (%93)
geliri düşünme site güzel olduktan sonra hertürlü kazanırsın.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

geliri düşünme site güzel olduktan sonra hertürlü kazanırsın.

Kardeşim modifiyeli motorlar üreten websitesi ne oluyor anlamadım :-)

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Kardeşim modifiyeli motorlar üreten websitesi ne oluyor anlamadım :-)

aynen hocam ben de onu yazacaktım :D

.

gencolusum gencolusum Güç işLerin zoraki adamı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek eLeman
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 13 / 43
  • Ticaret 18, (%100)
bende ilanlartr.com var değerlendirebileceğimiz script va rmı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al