wmaraci reklam
lidertakipci

evime sunucu kurmak istiyorum?

29 Mesajlar 10.414 Okunma
wmaraci reklam

kulpsuzfincan kulpsuzfincan Art Director Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 4, (%100)
server'a harcayacağınız masraf ile, bu forumdaki bütün üyelerin ömür boyu host+domain+vps ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Hostun ne masrafı varki, orta halli bi host yılda 15 liradır hepitopu. Sınırsız alan ve trafik istiyorum derseniz de en çok 60-70 lira kalitelisi.

wmaraci
reklam

cihatnet cihatnet Rüzgara kapılmış gidiyorm Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Proje Koordinatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 815
  • Beğeniler 442 / 99
  • Ticaret 14, (%100)
yazilar okudum herkes upload oraninin dusuk oldugundan daha iyi bir hat icin cok fazla para vermen gerekiyor vs diyorlar...

hocam sunucu eve kuracaksaniz ilk yil butun masraflar sizi zorlar..ams fikirimi sorucak olursaniz bir şirketle calisin daha fazla verim ve bir cok incik boncuk isinden kurtulursunuz..

gelelim lnternete ben metronet interneti kullaniyorum. 10Mbitlik hatta sabihken 10mbit download, 12Mbit upload yapabiliyorum.. olurmu oyle sey demeyin:) hemen sebebini aciklayayim, kullandigim firma ben modemden, dusuk hat hizindan uzat tutuyor. elektirik prizine taktigim bir makina ile elektirik uzerinden internete girebiliyorum.. firmanin kampayanlarina bakarsanizda net hizi haric dowm-up hic bir sinirlama yok yaklasik 7 aydir kullaniyorum ve nettimde tek tik yok.. fiystina gelince ben metro nete gecerken 49 tl anlastim ilk alti ay 9.99 tl.

ekleme: torrent siteleri sayesinde bir cok defa yukarida anlattigim olay gerceklestirdim..
ibrahimTatar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 4, (%100)

cihatnet adlı üyeden alıntı

yazilar okudum herkes upload oraninin dusuk oldugundan daha iyi bir hat icin cok fazla para vermen gerekiyor vs diyorlar...

hocam sunucu eve kuracaksaniz ilk yil butun masraflar sizi zorlar..ams fikirimi sorucak olursaniz bir şirketle calisin daha fazla verim ve bir cok incik boncuk isinden kurtulursunuz..

gelelim lnternete ben metronet interneti kullaniyorum. 10Mbitlik hatta sabihken 10mbit download, 12Mbit upload yapabiliyorum.. olurmu oyle sey demeyin:) hemen sebebini aciklayayim, kullandigim firma ben modemden, dusuk hat hizindan uzat tutuyor. elektirik prizine taktigim bir makina ile elektirik uzerinden internete girebiliyorum.. firmanin kampayanlarina bakarsanizda net hizi haric dowm-up hic bir sinirlama yok yaklasik 7 aydir kullaniyorum ve nettimde tek tik yok.. fiystina gelince ben metro nete gecerken 49 tl anlastim ilk alti ay 9.99 tl.

ekleme: torrent siteleri sayesinde bir cok defa yukarida anlattigim olay gerceklestirdim..

2 sorum var
1. bağlantıda hiç kesilme oluyor mu?
2. download'da en düşük upload'da en düşük hız olarak kaç gördünüz?
ibrahimTatar

kişi bu mesajı beğendi.

cihatnet cihatnet Rüzgara kapılmış gidiyorm Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Proje Koordinatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 815
  • Beğeniler 442 / 99
  • Ticaret 14, (%100)

kulpsuzfincan adlı üyeden alıntı

2 sorum var
1. bağlantıda hiç kesilme oluyor mu?
2. download'da en düşük upload'da en düşük hız olarak kaç gördünüz?

1.Şu ana kadar hiç kesintiye uğramadı, fakat elektirikler gittiğinde uğrayacak:D:D o arası kesin:)

2) alt taki resim az çok size bilgi verir,
öncelik birşeyi açıklayayım;
- Evde 1 bilgisayar film izliyor,
- bir cep tlfda face'de video vs. bakıyordu ben bu testi yaparken
- Modem ile bilgisayar arasında Wriless ile bağlanıyorum ve ara 2 duvar var,
Misafir olmadığ zaman, yeniden bir test yapar ve tekrar resmini koyarım.

ibrahimTatar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

zaferkaankaraca zaferkaankaraca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek www.okurkafe.com
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 66
  • Ticaret 1, (%100)
kur kadaşim pek sıkıntı yaşamazsın.. ben geçen yaz sitemi kendi bilgisayarıma kurduğum serverde barındırdım pek sıkıntı yaşamadım... kullandığım internet upload 1mb download 8mb idi.. birde serveri leptopa kur daha iyi verim alırsın..
ibrahimTatar

kişi bu mesajı beğendi.

Orkunx Orkunx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)
Server almak yerine bir VPS kiralasan daha iyi olur :)

• Üyelik 27.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 4, (%100)

cihatnet adlı üyeden alıntı

1.Şu ana kadar hiç kesintiye uğramadı, fakat elektirikler gittiğinde uğrayacak:D:D o arası kesin:)

2) alt taki resim az çok size bilgi verir,
öncelik birşeyi açıklayayım;
- Evde 1 bilgisayar film izliyor,
- bir cep tlfda face'de video vs. bakıyordu ben bu testi yaparken
- Modem ile bilgisayar arasında Wriless ile bağlanıyorum ve ara 2 duvar var,
Misafir olmadığ zaman, yeniden bir test yapar ve tekrar resmini koyarım.

Çok güzel, teşekkür ederim. Bir arkadaşım aramış, bulunduğu yere hizmet veremiyorlarmış. Altyapı gerekiyor demişler, elektiriğin nası bi altyapısı var çözemedim ama altyapı gerekiyorsa zaten direkt fiber gibi bişeydir. Fibersiz yerlere fiber hızında internet gibi bir sunum yapmışlar sitelerinde.
ibrahimTatar

kişi bu mesajı beğendi.

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 1106
  • Beğeniler 283 / 282
  • Ticaret 35, (%100)
Değerli kardeşlerim güzel yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle : ben baktım 2.el server fiyatlarına pekte cep yakacak fiyat istemiyorlar

sahibinden.com da gördüğüm bir ilandan size alıntı yapıyorum

Evde proje geliştirmek amaçlı satın almış olduğum sunucuyu satıyorum.

IBM x100 MT-8486, olan başlangıç seviyesindeki kişiler için çok uygundur. 2 adet sata harddisk slot girşi vardır. her birine minimum 1tb takarsanız dünyaları barındırabilirsiniz. aynı zamanda 4 adet de ram slotu var. her birine 2gb ram taksanız toplamda 8gb ram ile çok iyi performans alabilirsiniz ki işlemcisi xeon'dur. tek çekirdektir ama giriş seviyesindeki arkadaşlar için iyi bir başlangıç ve tecrube olacaktır. Ben bu sunucu üzerinden windows server 2003 enterprise işletim sistemi ve plesk panel ile 200'ün üzerinde web sitesi barındırdım. Bu yetmezmiş gibi microsoft sql server 2005 'de koşturdum. banamısın demedi. Ayrıca çok sessiz bir makina. Çalışırken aynı ortamda sizde çalışabilirsiniz.

Ürünün orijinal kasası yoktur. Standart bir ATX kasaya toplayıp kullandım. Resimde göründüğü gibidir. Donanımın tamamı orijinal IBM'dir Ramlerine kadar IBM markadır.

link vermedim belki yasaktır diye bu özellikteki servere istediği fiyat 180 lira
öncelikle böyle birşey bulsam sonrada param oldukça profesyonel bir şekilde kurarım düşüncesindeyim maksat işi öğrenmek nasıl yapılacağını öğrenebilmek
sonra dahada geliştirilebilir düşüncesindeyim.Server dışında lazım olan şeyleri araştırıp bu proje konusunda kendimi geliştirmeyi amaçlıyorum kararlıyım inşallah yaparım. sizinde desteğinizle iyi bişeyler olacağına inanıyorum :)

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Bence ev için düşünülmemesi gereken birşey.
1- İnternet hızı
2- Rahat barındırma
3- İlk alım ücreti
4- Sunucu güncelliği
vs. gibi konulardan oluşacak zaten sürekli. Onun yerine ihtiyacınız olan sunucuyu gerçekten kiralasanız daha mantıklı olur. Uzman ellerde olmasıda sizin için daha iyidir. Var sayın bir sıkıntı oldu ve canınızı sıkıyor. Çözüm için Natroyu doruğu yada isimtescili arayacak değilsiniz her halde :)

Benim sunucum (eski çalıştığım işhanı olduğu için)
Domain, Linux sunucu, 100Mbps a kadar internet hızı, 7/24 destek, 2 Ad. Mysql, 1 adet Subdomain, 10GB aylık trafik 500MB alan ile birlikte sadece 50TL ye yıllık olarak aldım.
Kesinlikle bir sıkıntı yok açıkçası.

Önemli olan firmayı bulabilmek :) Reklam olsun istemem ama sahhosting.com dan bakabilir isterseniz öğrenebilirsiniz....

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al