wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense Vergi Problemi

18 Mesajlar 2.586 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 374 / 381
  • Ticaret 16, (%100)
Ben çözüm yerine doğru olanı söyleyeyim. 20 bin içinde 4 bin vermek zor demişsin. Ben 20 bin kazansam 4 bin veririm kafam rahat olur. Giderin yok bişeyin yok.16 bin cepte oh mis gibi. Bence vergiyi öde kafan rahat etsin.
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)
wmaraci
reklam

Uzmann Uzmann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek ..........
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 515
  • Beğeniler 268 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
kardeş boşver vergiyi falan muhasebeci doğru demiş gittiği yere kadar git hayır devlete bir katkısı olsa eyvallah fakat senden çıkıp onların cebine gidiyor zaten yıllardır boş vergiler alıyorlar ordan saysınlar .

YasinErgul YasinErgul www.yasinergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci/Çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 157 / 226
  • Ticaret 43, (%100)
Benim kullandığım reklam şirketi %38 vergi kesiyor, kazandığım paralarda o kadar ahım şahım değil ama şükrediyoruz. Sen 20 bin tl kazanıyorsun nasıl vergi kaçırırım diye düşünüyorsun. Öde vergini gitsin hocam kafanın rahat etmesi 4 bin tl'den daha önemli bence. Onu düşünürken kafayı yer insan :) he bu vergiler doğru mu bence değil aldığımız üç kuruşu da kesiyorlar ama bu sistem yıllardır böyle böyle olmaya da devam edecek....
WebDost

kişi bu mesajı beğendi.

Adsense Yerleşim ile Kazancını Arttır PM
https://goo.gl/KJ2g4V

Uykumodu Uykumodu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

nickcenter adlı üyeden alıntı

Benim kullandığım reklam şirketi %38 vergi kesiyor, kazandığım paralarda o kadar ahım şahım değil ama şükrediyoruz. Sen 20 bin tl kazanıyorsun nasıl vergi kaçırırım diye düşünüyorsun. Öde vergini gitsin hocam kafanın rahat etmesi 4 bin tl'den daha önemli bence. Onu düşünürken kafayı yer insan :) he bu vergiler doğru mu bence değil aldığımız üç kuruşu da kesiyorlar ama bu sistem yıllardır böyle böyle olmaya da devam edecek....

hocam vergi kaçırmak deyince biraz garip oldu. kitabında uyabileceğim bir nokta varsa uyacağım. ben minimize etmeye çalışıyorum. Bu vergiyi vermek istemiyorum , çünkü hiç bir şey alıp satmıyorum ve devletin bana sağladığı hiç bir şey yok. Sanırım bir çözüm bulduğumu düşünüyorum. Arızi kazanç olabilmesi için bu işin belli bir tekrar içerisinde olması gerekiyor. Yani aylık senelik gibi tekrar içerisinde olması gerekir. Hesap değiştirerek bu sorun kökünden çözülmüş oluyor.

Herkese yorumları için teşekkür ederim.

wmaraci
wmaraci

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

Uykumodu adlı üyeden alıntı

hocam vergi kaçırmak deyince biraz garip oldu. kitabında uyabileceğim bir nokta varsa uyacağım. ben minimize etmeye çalışıyorum. Bu vergiyi vermek istemiyorum , çünkü hiç bir şey alıp satmıyorum ve devletin bana sağladığı hiç bir şey yok. Sanırım bir çözüm bulduğumu düşünüyorum. Arızi kazanç olabilmesi için bu işin belli bir tekrar içerisinde olması gerekiyor. Yani aylık senelik gibi tekrar içerisinde olması gerekir. Hesap değiştirerek bu sorun kökünden çözülmüş oluyor.

Herkese yorumları için teşekkür ederim.

Hocam kazancınız aylık yatıyorsa bu arızi kazanç olmaz. Arızi kazanç tek seferlik işler ya da sizin sahip olduğunuz bir şeyi satarken olur. Sürekli kazanç elde ediliyorsa bunun vergisi sanırım ancak şahıs şirketi kurarak oluyor. Bildiğim kadarı ile.

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

suskun009 adlı üyeden alıntı

Hocam kazancınız aylık yatıyorsa bu arızi kazanç olmaz. Arızi kazanç tek seferlik işler ya da sizin sahip olduğunuz bir şeyi satarken olur. Sürekli kazanç elde ediliyorsa bunun vergisi sanırım ancak şahıs şirketi kurarak oluyor. Bildiğim kadarı ile.

20.000 tl lik bir sınırı var sanıyorum arızi kazancın aylık olarak yatsa bile bir mebla var. Bu durumla karşı karşıya kalan biri yardımcı olabilir galiba. Çünkü vergi dairesi de doğru durust bir şey söyleyemedi.

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

Uykumodu adlı üyeden alıntı

20.000 tl lik bir sınırı var sanıyorum arızi kazancın aylık olarak yatsa bile bir mebla var. Bu durumla karşı karşıya kalan biri yardımcı olabilir galiba. Çünkü vergi dairesi de doğru durust bir şey söyleyemedi.

İşte hocam tek ay yatıcaksa para mesela 20.000 yattı sınırı geçtiyse vergi olur, ama sen her ay bu parayı alıcaksan bu artık arızi kazanç olmaz. Vergi dairesindekiler de ne yapıcaklarını bilmiyorlardır böyle durumlarda :) Maliye Bakanı, bu yıl başlarında internet üzerinden kazançların vergilendirilmesini sağlıycaz demişti, bakalım güzel bi sistem yapsalar da rahat etse herkes mesela kira beyannamesi gibi şirket kurmadan versek çok iyi olucak.

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

suskun009 adlı üyeden alıntı

İşte hocam tek ay yatıcaksa para mesela 20.000 yattı sınırı geçtiyse vergi olur, ama sen her ay bu parayı alıcaksan bu artık arızi kazanç olmaz. Vergi dairesindekiler de ne yapıcaklarını bilmiyorlardır böyle durumlarda :) Maliye Bakanı, bu yıl başlarında internet üzerinden kazançların vergilendirilmesini sağlıycaz demişti, bakalım güzel bi sistem yapsalar da rahat etse herkes mesela kira beyannamesi gibi şirket kurmadan versek çok iyi olucak.

Anladım. Ama şurda hata yapıyorsun hocam sadece aylık değil sene içerisinde 20.000 tl ye yakın bir rakam alman vergiye tabi olmana yetiyor zaten. Her ay olmasına ve ya tek seferde olmasına gerek yok tekrarlanan bir kazanç gerekiyor. 3 ay da bir kez ve ya sene de 1 kez alsam dahi adsense den ödemeyi yine de vergiye tabi oluyorsun. Benim asıl öğrenmek istediğim net bir çözüm yolu. Şahıs şirketi zaten son çare olarak görüyorum başka yöntemler var mı onu ögrenmek istiyorum.
suskun009

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al