freelance iş ilanları

Euro Truck Simulator 2

5 Mesajlar 2.272 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Hybrid Hybrid Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 58 / 41
  • Ticaret 15, (%100)

Oruçlu olduğumuz bu ramazan ayında hepimiz iftara kadar vakit geçirmek için çeşitli yöntemler arıyoruz.Çoğumuzda bilgisayar başındayız.Ben bu yazımda sizlere Euro Truck Simulator 2 oyunundan bahsedeceğim geçen günlerde steam yaz indiriminden 7. 80 TL’ye Euro Truck Simulator’ü aldım ve oynamaya başladım oyunuda çok sevdim.Yaklaşık 20.000KM yol yaptım gerçekten bayağı deneyimlerimlerim oldu eğer sizde evde vakit geçirmek istiyorsanız gerçekten alınabilecek bir oyun Euro Truck Similator 2 şuan steamda 39 TL’lik bir fiyatı bulunuyor.

TIRLAR

Euro Truck Similatör oyununda tır seçeneği oldukça çok üstelik tamamı lisanslı ve grafikleri müthiş markalardan biraz bahsedersek;

Volvo
Renault
İveco
Man
Daf
Scania
Mercedes
Oyunda bulunan markalar bunlar tamamı lisanslıdır.Oyunun en güçlü tırı bence Volvo zaten beygir olarakda oyundaki en iyi tır Volvo F16 750 BG’lik tırı daha sonra Scania 730 BG’lik tırı ile en kötü ve benim beğenmediğim tır İveco tırın iç tasarımı süper ancak performans kötü ayrıca bir viraja 80 – 90’la girin tır direk devriliyor.Oysa ben virajları Mercedesler 100 – 120 km/h arasında alıyorum.Mercedes’in kötü yanı ise 25 tonun üstünde bir yük aldığınız zaman o kadar iyi çekmiyor.Renault ve İveco’da fren diye bir şey yok bildiğiniz fren tutmuyor tırlarda direkt kaza sebebi.Ben bir tır sıralaması yapacak olursam şöyle olur ;

Mercedes > Volvo > Man > Scania > Daf > Renault > İveco

Bana göre sıralama böyle sizleri bilemem.

HARİTA

Oyunun harita kısmına gelirsek bence çok başarılı tek eksiği TÜRKİYE o da olsa mükemmel olabilirdi.Oyunda avrupa ülkeleri bulunuyor

İsviçre
Almanya
Fransa
Birleşik Krallıklar
Vb. ülkeler var ben yaklaşık tüm haritanın yüzde 33’lük bir kısmını gezdim dediğim gibi yaklaşık 20.000 KM yol gezdim.Eğer sizde oyunu oynar ve belli bir süre sonra harita size küçük gelebilir o zamanda oyunun DLC’lerini alabilirsiniz.Ek ücret vererek tabiki Going East ve Scandinavia DLC’leri var oyunun Going East 21 TL , Scandinavia 29 TL olarak steam’da satılıyor tabi bunlar oyundan ayrı oyunu ayrı bunları ayrı alıyorsunuz bunlardan birini aldığınız zaman oyuna yeni özellikler geliyor.Ben yaz indirimindeyken Going East DLC’sinide almıştım 4.20 TL gibi bir fiyattan.

BAZI TÜYOLAR

Oyunda banka sistemi var ancak tavsiye etmem zira girdiniz mi kurtulmanız neredeyse imkansız size benim tavsiyem önce bir tır parası çıkaracak kadar para biriktirin tek seferlik işlerde çalışarak ve tır almadan önce en az 12 Lv olun beni dinlerseniz çünkü oyunda bir çok özellik var ancak Level sistemi ile açılıyor mesela oyuna girer girmez direkt kredi çekip 750 BG bir tır almanız mümkün değil bunun için en az 23 LV olmanız gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Ayrıca lv atladığınız zaman size sertifika veriyor ancak bu sertifikaları siz seçiyorsunuz eğer uzun yola gitmeyi seviyorsanız uzun yol sertifikasını almalısınız önce o kadar uzun yolu çekemem derseniz değerli yük sertifikasını alın daha çok para kazanırsınız.

Oyunu daha çekici hale getirmek için radyo özelliğini kullanabilirsiniz.İsterseniz kendi müziklerinizi dinleyin ya da radyo açıp dinleyebilirsiniz.Radyo’ya kendi müziklerinizi atmak için Belgeler / Euro Truck Simulator 2 / music klasörüne istediğiniz mp3 uzantılı müzikleri atabilirsiniz daha sonra oyunun içinden R tuşuna basarak dinleyebilirsiniz.Radyo dinleme özelliğini başka bir yazımda anlatacağım ziraa biraz uzun bir işlem.

Ayrıca daha zevkli olsun derseniz oyun ayarlarından Gerçekci Yakıt Tüketimi,Otomatik Egzoz Freni,Otomatik Aks İndirme, seçeneklerini işaretleyin ve otomatik marş ve hız sınırlayıcısı seçeneğinden işareti kaldırın.

Arabayı otomatik vites de kullanın bunu oyun ayarlarından yapabilirsiniz.Manuel vites de kullanmak için bence Logitech G27 direksiyon setine sahip olmalısınız.Tırları manuel olarak kullanınca çok mazot yakıyor buda büyük masraf oluyor bir depo mazot 1000€ civarında doluyor.Bir depo mazotla otomatik vites de 1200 km yol yapıyor.Eğer manuelde kullanırsanız bir depoyu 500 km’de bitirirsiniz.Hatta öyle arabayı çok çarpar da da hasarı yüzde 25 üzerine çıkarırsanız arabanın şanzumanı arızalanıyor ve bazı viteslere geçmiyor genellikle 12. Vitese geçmiyor ve benim gibi hızlı bir şöförseniz tırı 11.vitesde 20.000 devir civarında kullanırsanız 1 depo mazot 400 km anca yetiyor bu çok sık başıma gelen olaylardan birisiydi

Radarlara da çok dikkat edin çok para yiyor hız sınırı cezası 550€ 1.500 KM’lik bir yolda 3-4 kere radara girerseniz gitti en az 1.500 € bunu püf noktası ise yolda giderken bir tabela var beyaz üstünde karışık birşeyler yazıyor sadece radar kelimesini anlıyorum o tabelayı gördüğünüzde radar var demektir hız sınırının altına düşürün hızınızı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar sizinde kendinizce yorumlarınız varsa bu yazının altından yorum atabilirsiniz tartışabiliriz.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Sistem gereksinimleri biraz yüksek maalesef yüksek grafiklerde oynamak için iyi bir bilgisayarınızın olması gerekiyor sistem gereksinimleri şöyle açıklanmış ;

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

İŞLETİM SİSTEMİ : Windows 7
İŞLEMCİ : Dual Core CPU 2.4 GHZ
RAM : 4 GB RAM
EKRAN KARTI : Geforce GTS 450-class (İntel HD 4000)
GEREKLİ DEPOLAMA ALANI : 10 GB Boşluk

ÖNERİLEN SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

İŞLETİM SİSTEMİ : Windows 7 64 – Bit
İŞLEMCİ : Quad core CPU 3.0 GHZ
RAM : 6 GB RAM
EKRAN KARTI : Geforce GTX 760-class
GEREKLİ DEPOLAMA ALANI : 10 GB Boşluk
İşte böyle benim bilgisayarımda İntel İ5 3210M 2.5 GHZ , 4 GB Ram , AMD Radeon HD 7670M ve Windows 8 işletim sistemi var bu özelliklerle yüksek grafiklerde biraz kasmalar oluyor.

FİYAT

Fiyat olarak bence oyunun fiyatı iyide DLC’ler pahalı ben oyun + Going East DLC‘sini 7.80 TL + 4.20 TL‘den 12 TL‘ye aldım tabi benim yaz indirimiydi şuan oyun 39 TL

İşte bu kadar Euro Truck Simulator 2 hakkındaki düşüncelerim ben oyunu beğendim hele ki birde direksiyon setiniz varsa vazgeçilmez bir oyun ama ne yazıkki ben klavye ile oynadım 😀

OYUNUN STEAM LİNKİ : http://store.steampowered.com/app/227300/

KAYNAK(KAYNAKTAN OKURSANIZ SEVİNİRİM)

wmaraci
reklam

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)
Birde buna bakın :)

shateiel Hybrid

kişi bu mesajı beğendi.

Hybrid Hybrid Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 58 / 41
  • Ticaret 15, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Bizim hayellerimiz logitech g27 bu kadarı bizi çok aşar :)

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
Oyunda banka sistemi var ancak tavsiye etmem zira girdiniz mi kurtulmanız neredeyse imkansız size benim tavsiyem önce bir tır parası çıkaracak kadar para biriktirin tek seferlik işlerde çalışarak ve tır almadan önce en az 12 Lv olun beni dinlerseniz çünkü oyunda bir çok özellik var ancak Level sistemi ile açılıyor mesela oyuna girer girmez direkt kredi çekip 750 BG bir tır almanız mümkün değil bunun için en az 23 LV olmanız gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Oyunda istikrarlı para kazanmanın yöntemi bankadır. Önce kendi emeğinle kendin için bir çekicini al, sonrasında da 400 bin çek ve o para ile 2 adet çekici al. Bu çekiciler çalışarak kendi paralarını çıkartırlar. Sonra 400 bin'i ödediğinde, bir 400 bin daha çek ve 2 çekici daha al. Bu sefer ikinci 400 bin'i 2 değil, 4 çekici ödeyecek yani daha hızlı ödenecek. Böyle böyle bir süre sonra zaten paraya para demiyorsun. Ben bu şekilde 10 adet full dolu garaj yapmıştım. Bu tarz oyunlar direksiyon seti ile oynanmalı dediğin gibi, klavye ile sıfır zevk. Ayrıca fren mesafesi ve hız olarak en iyi çekici Scania.
Hybrid

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Vatandaş uçmuş helal olsun :)
Hybrid

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al