lostyazilim

Vatan ve Sözcü İçerik Hırsızları

19 Mesajlar 1.448 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Cevabınız için teşekkürler.

Mail konusunda nasıl bir mail atmam gerektiğii söyler misiniz peki ? Ve bu konuda cebimden bir para çıkar mı mahkeme süreci için ?

Savcılığa bireysel başvuruda bulunursanız ücretsiz ancak bir hukuk bürosuyla veya avukatla işlem yaparsanız elbette belirli bir ücreti var.

Mail içeriği şu şekilde olabilir;

Sayın Yetkili

xx.xx.xxxx. tarihinde kendime ait kişisel web sitemde yayınlamış olduğum makalemin/içeriğimin benden izin alınmadan ve şahsımın onayı olmadan (linki belirtin) burada web sitenizde yayınlandığını tespit ettim.

5846 Sayılı fikir ve sanat eserleri koruma kanunda kapsamında ilgili içeriğin sitenizde kaynak linkinin belirtilmesini veya kaldırılmasını arz ederim, aksi takdirde Telif Hakları konusunda ilgili mercilere başvuracağım.

Saygılarımla.

İsim Soyisim
Ozzyfb anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Savcılığa bireysel başvuruda bulunursanız ücretsiz ancak bir hukuk bürosuyla veya avukatla işlem yaparsanız elbette belirli bir ücreti var.

Mail içeriği şu şekilde olabilir;

Sayın Yetkili

xx.xx.xxxx. tarihinde kendime ait kişisel web sitemde yayınlamış olduğum makalemin/içeriğimin benden izin alınmadan ve şahsımın onayı olmadan (linki belirtin) burada web sitenizde yayınlandığını tespit ettim.

5846 Sayılı fikir ve sanat eserleri koruma kanunda kapsamında ilgili içeriğin sitenizde kaynak linkinin belirtilmesini veya kaldırılmasını arz ederim, aksi takdirde Telif Hakları konusunda ilgili mercilere başvuracağım.

Saygılarımla.

İsim Soyisim

Çok teşekkür ederim dostum. Peki geri dönüş olur mu sence ?

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

Çok teşekkür ederim dostum. Peki geri dönüş olur mu sence ?

Elbette olur olmazsa mail kaydınızla savcılığa başvurun önerim faks çekmeniz yönünde o zaman savcılıkta daha iyi bir delil olur.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Elbette olur olmazsa mail kaydınızla savcılığa başvurun önerim faks çekmeniz yönünde o zaman savcılıkta daha iyi bir delil olur.

Attım bakalım mailleri. Merakla bekliyorum.

wmaraci
wmaraci

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Türkiye'de ki haber mantığını bu konudan çok net görebiliyoruz. Koskoca kurumsal siteler gidip bir siteden yazı çalıyorlar ve altına kaynak dahi belirtme nezaketi göstermiyorlar. Halbuki kaynak belirttiği taktirde hiçbir zararları olmayacak ve küçük sitelere faydaları dokunacak. Ama nerde bizim insanlarda o düşünce.

İşin peşini bırakmayın hocam bizim gibi site sahipleri bu tür olayların peşine düşmediği için bu büyük haber siteleri elini kolunu sallaya sallaya gidiyorlar. Bir iki iki kişi peşine düşüp mahkemelik etse bunları bir daha böyle hataya düşmezler. Ayrıca dava açmaktan da korkmayın. Açtığınız davayı kazandığınız taktirde tüm avukat ve dosya masraflarınız karşı tarafa ödetilir ve ayrıca haberiniz içinde güzel bir tazminat alırsınız.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

Attım bakalım mailleri. Merakla bekliyorum.

Gelişmeleri konuya girerseniz örnek teşkil etmiş olursunuz, teşekkürler.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

MaMiFilm adlı üyeden alıntı

Türkiye'de ki haber mantığını bu konudan çok net görebiliyoruz. Koskoca kurumsal siteler gidip bir siteden yazı çalıyorlar ve altına kaynak dahi belirtme nezaketi göstermiyorlar. Halbuki kaynak belirttiği taktirde hiçbir zararları olmayacak ve küçük sitelere faydaları dokunacak. Ama nerde bizim insanlarda o düşünce.

İşin peşini bırakmayın hocam bizim gibi site sahipleri bu tür olayların peşine düşmediği için bu büyük haber siteleri elini kolunu sallaya sallaya gidiyorlar. Bir iki iki kişi peşine düşüp mahkemelik etse bunları bir daha böyle hataya düşmezler. Ayrıca dava açmaktan da korkmayın. Açtığınız davayı kazandığınız taktirde tüm avukat ve dosya masraflarınız karşı tarafa ödetilir ve ayrıca haberiniz içinde güzel bir tazminat alırsınız.

Tazminat vs. bilemiyorum da insan olup kaynak gösterseler kafi. Ama 24 saate geri dönüş yapmazlarsa işi gücü bırakıp uğraşacağım.

Ek Olarak:

Gelişmeleri konuya girerseniz örnek teşkil etmiş olursunuz, teşekkürler.

Gelişmeleri bildireceğim dostum. Teşekkür ederim.

drcag drcag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)
Bu ve bunun gibi bir çok haber sitesi bu yönteme çok başvuruyor. Özellikle kimdir?, kim?, nedir gibi yazıların sonuna ekledikleri tamamen copy paste içerik. Biz yapsak hemen tepemize binerler...

Son Haberler www.haberdetaylari.com

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

drcag adlı üyeden alıntı

Bu ve bunun gibi bir çok haber sitesi bu yönteme çok başvuruyor. Özellikle kimdir?, kim?, nedir gibi yazıların sonuna ekledikleri tamamen copy paste içerik. Biz yapsak hemen tepemize binerler...

Hak, hukuk varsa sonuç almamam için hiçbir sebep yok. Belirttiğim yazı tamamen bana ve bu rapor hazırlayan arkadaşlarıma ait. Rapor yazılı bir şekilde de mevcut ve altlarında raporu hazırlayanların imzaları var. Hatta bu rapor Milli Eğitim Bakanlığı'na da gönderilmiş bir rapor.

İnşallah geri dönüş yapmazlar da mahkemeye veririm.

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al