wmaraci reklam
lidertakipci

SEO'da Tanıtım Yazısı ve Backlink Paketi Yalanları

66 Mesajlar 5.962 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

webankasi adlı üyeden alıntı

Hatta ben bu durumu daha da özetliyeyim ki, anlaşılmayan hususları da sizlere belirteyim. Bu bağlamda yazdıklarımı dikkatle okuyan hevesli insanlar, eminim ki algılarını değiştirmek için çalışmalara başlayacaklardır.

Backlink çalışması yapılırken kesinlikle sektör analizi yapılması gerekiyor. Sektör analizi yapıldığında ise önünüzde duran raporlara göre çalışmalar yapılmalı. Aynı zamanda yaptığınız backlink çalışmalarını uzun vadeli olarak yapmalısınız ki zirveye daha emin adımlar ile yükselin. Şimdi sektör incelenmesi yapıldığından dolayı her sitenin backlink çalışmaları farklı şekilde ve tarzda yapılmaktadır. Bunun en büyük örneği ise Seo hocası gibi birçok SEO yapan firmanın, backlink çalışmalarını yaptığında sektör bazlı analiz yapmalarıdır. Şuana kadar hiçbir backlink veya seo firması ile çalışmadım. Belki de hiç ücret ödemeden backlink çalışması veya seo çalışması yapılabileceğini kanıtlamak için savaştım. Sonuçta ise, insanların doğru çalışmaları doğrultusunda başarılı olabileceklerini kavradık.

Hazır olarak satışa sunulan backlink veya seo paketleri, klasikleşmiş ikonlardan başka bir şey değildir nokta.

Yazıyı okumaktan çekinenler yazıya alternatif bunu okuyabilirler :)
webankasi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

goldenwings goldenwings WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 71 / 104
  • Ticaret 73, (%100)
Daha önce forumdan bir arkadaşa bu tarz bir şey yaptırdım. Sizi haklı buluyorum, SEO yapıyoruz diyerek çöp sitelerden acayip linkler geliyor. Ve bunun sonucunda websitemiz spama düştü. Arkadaş bizi yükselteceğine yerin dibine vurdu. Fiyatı piyasanın üstünde, ticareti fazla diye güvendik. Spamdan çıkana kadar iyi bir zaman geçti. Webmaster tools şöyle bir ikaz verdi "Doğal olmayan gelen bağlantılar"

Çözümü ise bu arkadaşın seo yapıyorum diye sağa sola dağıttığı linkleri kaldırmak :)
Yani arkadaşlar burada Seo uzmnıyım diyenleri ince eleyip sık dokumak lazım. Ne yaptıklarını detaylı incelemeden iş ve ticaret yapmamak lazım. Başarının temel kuralı başarısızlıktır. Bu bize ders oldu aynı hataya tekrar düşmedik.

• Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

goldenwings adlı üyeden alıntı

Daha önce forumdan bir arkadaşa bu tarz bir şey yaptırdım. Sizi haklı buluyorum, SEO yapıyoruz diyerek çöp sitelerden acayip linkler geliyor. Ve bunun sonucunda websitemiz spama düştü. Arkadaş bizi yükselteceğine yerin dibine vurdu. Fiyatı piyasanın üstünde, ticareti fazla diye güvendik. Spamdan çıkana kadar iyi bir zaman geçti. Webmaster tools şöyle bir ikaz verdi "Doğal olmayan gelen bağlantılar"

Çözümü ise bu arkadaşın seo yapıyorum diye sağa sola dağıttığı linkleri kaldırmak :)
Yani arkadaşlar burada Seo uzmnıyım diyenleri ince eleyip sık dokumak lazım. Ne yaptıklarını detaylı incelemeden iş ve ticaret yapmamak lazım. Başarının temel kuralı başarısızlıktır. Bu bize ders oldu aynı hataya tekrar düşmedik.

Geçmiş olsun hocam bizde başka arkadaşlarımız bu hataya düşmemesi için uyarmaya çalışıyoruz.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

goldenwings adlı üyeden alıntı

Aynısını bana elit medya yaptı. Allahtan ben erken fark edip döndüm hatadan halen ayıklamaya çalışıyorum. Onlarca çöp siteden backlink alarak kısa sürede yükselsenizde ben inanmıyorum kalıcı olacağına.

İki gün link alımı dursa site oynamaya başlıyordu.

Ek Olarak: Yetmedi birde tehdit etti arkadaş. Ben linkleri sileyim 15 gün sonra görürsün benim sevincim uzun sürecek gibi abuk sabuk mesajlar gönderdi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

adlbelge adlı üyeden alıntı

Aynısını bana elit medya yaptı. Allahtan ben erken fark edip döndüm hatadan halen ayıklamaya çalışıyorum. Onlarca çöp siteden backlink alarak kısa sürede yükselsenizde ben inanmıyorum kalıcı olacağına.

İki gün link alımı dursa site oynamaya başlıyordu.

Ek Olarak: Yetmedi birde tehdit etti arkadaş. Ben linkleri sileyim 15 gün sonra görürsün benim sevincim uzun sürecek gibi abuk sabuk mesajlar gönderdi.

Onları bu konuya bekliyoruz hocam :)

• Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Aslında link verdikleri çöp siteleri paylaşırdım da neyse. Ama hepsi mevcut bende. Tanıtım yazısı diye yazdıkları yazılarda dahil... Daha öncede yazdım. İlk haftalar gerçekten yükseliş görünce sevindik tabi. Rapor göndereceklerdi. Bir kaç istedim ama hiç gelmedi o rapor. Daha sonra ben Ahrefs ten bakınca gördüm linkleri ve yazıları. Daha evvelde dediğim gibi bizim siteler içerisinde ciddi konular mevcut. Müşteriler o yazıları görse kimbilir ne duruma düşerdik.

• Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

adlbelge adlı üyeden alıntı

Aslında link verdikleri çöp siteleri paylaşırdım da neyse. Ama hepsi mevcut bende. Tanıtım yazısı diye yazdıkları yazılarda dahil...

Amacımız kimseyi kötülemek değil yanlış bir iş varsa bunu göstermek.

wazgecilmezim wazgecilmezim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 15 / 15
  • Ticaret 6, (%100)
hocam peki bişe sorcam , örnegin film izle kelimesinde 1. sayfada olmak .

google film izle kelimesi yazdıgınızdaki film sitelerinin backlink sayılarına sıralamaya göre bakın , yani encok backlink olan site hep en tepede oluyor , yani aslında sizde haklısınız iyi birileri ile kalıcı baglantılar üzerine çalışmak lazım ama maalesef arama motorları bu şekilde dürüst davranamıyor gibi geliyor bana , kısacası nekadar sitenin linkini farklı sitelere anahtar kelimen ile yerleştirirsen okadar yükseliyorsun gibi geliyor bana , bu işlerde profesyonel değilim bu sadece benim fikrim zaman içinde ögrendikleri gördüklerim
eroroman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

wazgecilmezim adlı üyeden alıntı

...kısacası nekadar sitenin linkini farklı sitelere anahtar kelimen ile yerleştirirsen okadar yükseliyorsun gibi geliyor bana

Yok işte tam orada ince bir çizgi var adına SEO diyorlar... Yoksa herkes SEOcu!!!
Fazlası anında spam oluyor. Onu dengelemek lazım. Orantısız linkler sıkıntı yapıyorlar. Linklerin içinde geçtiği kelimeleri makale analizindeki gibi anahtar kelimeye göre sıralayın. En tepede çıkan kelimelerde Google aramalarında yükselirsiniz. Bu backlinkleri sosyal medya ile desteklemek lazım. Çeşitlilik ve doğallık yani. Tekdüze olmayacak...

kişi bu mesajı beğendi.

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)
Söylediklerinizin hepsine katılıyorum biri hariç pr değeri. PR değeri google tarafından önemli bir etken olsa saten güncelleme yapmayı kaldırmazdı güncellemediğine göre önemsemediğini gösteriyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al