wmaraci reklam

Worldpress seo eklentilerinin Etkisi Azaldımı?

13 Mesajlar 1.076 Okunma
wmaraci reklam

techandworld techandworld Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)
Merhaba arkadaşlar herkes genelde worldpress seo eklentilerini bilirler all seo yada yoasttır... Genelde iki eklenti kullanılır.Son zamanlarda şunu gözlemledimki en iyisi manuel seodur yani manuel hazırlayıp elle yapıştırmak.. Şimdi diceksinizki eklentinin yaptıgını manuel yapamazsın belkide ama.. Şunu gözlemledim seo eklentilerini siteden kaldırdım ve index sayım birden artmaya başladı..ve hitim yükseldi ?

Şimdi diceksinizki yalnış kurdunuz hayır özel seo uzmanına yaptırmıştım...

Not: Şimdi yine kullanıyorum all seo çünkü gerçekten hangisi saglıklı bilemedigimden.. Ama sağlıklı olmadıgını anladıgımda kesinlikle kaldıracağım sitemden

Kafamı karıştıran şu seo eklentileri artık bu son google güncellemerine tersmi düşüyor yoksa gerçektende bir işe yaramıyorlar manuel eklemek dahamı sağlıklı oluyor ?

Şimdiden eğer yalnış söz hatası yaptıysam herkesten özür dilerim ama bence tartışılır bir konu

wmaraci
reklam

cooljem cooljem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Organizatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 10 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı fikirdeyim. Yoast Seo neredeyse sürekli güncelleme yapıyor ve birşeyler ekliyor hizmetlerini paraya çevirme stratejisini uyguladığını düşünüyorum. Çok başarılı bir eklenti ancak plugin çok yük yer kaplıyor doğal olarak buda sonuçları etkiliyor. Eklentiyi kendi haline bıraktım bir baktım ki sadece tag (etiket) leri indexlemiş. Sürekli takip etmek gerek bence yoast kalsın all in seo da kullandım memnun oldum ama google politikaları sürekli değişiyor ama eklenti aynı şekilde kalıyor. Başlıklarla içeriklere çok anahtar kelime girmeden kullanılması daha sağlıklı olacaktır. İyi bloglamalar...
techandworld

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)

cooljem adlı üyeden alıntı

Aynı fikirdeyim. Yoast Seo neredeyse sürekli güncelleme yapıyor ve birşeyler ekliyor hizmetlerini paraya çevirme stratejisini uyguladığını düşünüyorum. Çok başarılı bir eklenti ancak plugin çok yük yer kaplıyor doğal olarak buda sonuçları etkiliyor. Eklentiyi kendi haline bıraktım bir baktım ki sadece tag (etiket) leri indexlemiş. Sürekli takip etmek gerek bence yoast kalsın all in seo da kullandım memnun oldum ama google politikaları sürekli değişiyor ama eklenti aynı şekilde kalıyor. Başlıklarla içeriklere çok anahtar kelime girmeden kullanılması daha sağlıklı olacaktır. İyi bloglamalar...

Aslında kesinlikle haklısın eklenti başarılı ama bir problem var özellikle son 1 yıldan beri bir kaç site bilinir siteleri gezdim kodlarına baktım daha önceden onlara bakarak hangi eklentiyi kurim derdim ama bir baktım seo eklentilerini kaldırmış manuel olarak koymuşlar... Sanırım google son güncellemelerine ayak pek uyduramadı bu iki eklenti... Teşekkürler bilgi ve katkıda bulundugu için hayırlı ramazanlar

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)
Kardeşim SEO eklentileri ile seo bitmiyor yani tek eklentiyle olmaz bu işler. Eklentiler site içi seo için size yardımcı oluyor sadece

wmaraci
wmaraci

cooljem cooljem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Organizatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 10 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Çok haklısın. Yine başa döndüler gibi... ama yoast mutlaka birşeyler yapacaktır, düzeltmek zorundalar çünkü bizler gibi eklentiyi indiren yüz binlerce kullanıcı var kaybetmek istemezler diye düşünüyorum. Hayırlı sahurlar...

• Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)

ekbilisimm adlı üyeden alıntı

Kardeşim SEO eklentileri ile seo bitmiyor yani tek eklentiyle olmaz bu işler. Eklentiler site içi seo için size yardımcı oluyor sadece

Tabiki hocam ama seosu iyi bir sitem var temasıyla birlikte öyle olan çokta arkadaşım var ama eklentinin siteye katıkısıda bir tema kadardır... geçen yıla kadar bir problem yoktu bu yıl problemler olmaya başladı zaten

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
Arkadaşlar 3 gün önce bir blog açtım. SEO eklentisi kurmadım, bugün google'da 3.sayfadayım. 1 ay sonra da ilk sayfaya yerleşirim büyük ihtimalle.

SEO eklentilerinin pek bir işe yaradığını düşünmüyorum açıkcası. Biraz da siz çaba göstermelisiniz.

• Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)

Ferdi Şahin adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar 3 gün önce bir blog açtım. SEO eklentisi kurmadım, bugün google'da 3.sayfadayım. 1 ay sonra da ilk sayfaya yerleşirim büyük ihtimalle.

SEO eklentilerinin pek bir işe yaradığını düşünmüyorum açıkcası. Biraz da siz çaba göstermelisiniz.

İşte aslında hocam sanırım gerçekte bu artık seo eklentilerin pek önemi kalmadı google güncellemesine ayak uyduramıyorlar.. bu şekilde sizin yaptıgınız gibi eklentisiz siteyi kuranlar daha iyi yerlere geldiklerinide görüyorum... Bu konuyu açmamın sebebi insanların son 6 ayda baya şikayetçi olması google indexlemiyor hitlerim düştü belkide bu eklentiler geçekten engelliyorlar indexi vede hitleri ... Sanırım artık iki büyük eklenti bir işe yaramıcak ve manuel seo ön plana çıkacak

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Şimdi Seo eklentisini kurup hiç yapılandırmayanlar var.Eklenti sadece bir yardımcıdır.Yoast'i bilmem ancak All in one Seo işini gerçekten iyi yapıyor tabiki düzgün yapılandırılırsa.All in one seonun yaptığı işleri temaya entegre eden tema üreticileri var bu durumda eklenti kurmanında tabiki bir anlamı yok temelde olan şey iyi yapılandırmak :)
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

NoFeaR NoFeaR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek WGL
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 28 / 29
  • Ticaret 5, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Şimdi Seo eklentisini kurup hiç yapılandırmayanlar var.Eklenti sadece bir yardımcıdır.Yoast'i bilmem ancak All in one Seo işini gerçekten iyi yapıyor tabiki düzgün yapılandırılırsa.All in one seonun yaptığı işleri temaya entegre eden tema üreticileri var bu durumda eklenti kurmanında tabiki bir anlamı yok temelde olan şey iyi yapılandırmak :)

Eklenti ayarlarınızın göruntusunu bizimle paylaşırmısınız ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al