hatuu adlı üyeden alıntı

Benim tanıtım yazısı konusunda çok merak ettiğim ancak bir türlü cevap alamadığım bir konu var. A tarzı bir siteye sahibim ve xxx anahtar kelimesinde yükselmek istiyorum. Yine A tarzı bir site xxx anahtar kelimesinde bir makalesi ile aramalarda ilk 5 içinde yer alıyor ve onlardan yüksek meblağ karşılığında da olsa tanıtım yazısı alma şansım var.

Benim merak ettiğim o çoktan sıralamaya girmiş makaleye kendi linklerimi yerleştirmem mi yararlı olur, yoksa o sitede aynı anahtar kelime için başka bir tanıtım yazısı yayınlatmam mı yararlı olur?

Uzun zamandır benimde tam bir cevap alamadığım ilk sırada gelen sorularımdan biridir bu...

On numara bir sorudur aslında... Ama bu soruya aldığım en yakın cevap eski indexli yazılardan link aldığınızda güncel olmuyor. Google güncelliğe önem verdiğine göre yeni güzel bir tanıtım yazısından link almak daha etkili olacaktır.

Google böyle bir link hakkında ne düşünür? Eski bir yazıya 6 ay yada 1 yıl sonra birden link veriliyor? Yapay gibi duruyor ama ince bir detayı da gözden kaçırıyor olabiliriz burada?

Saygılar