siyahgiyen adlı üyeden alıntı

Böyle bir zulmün olmadığını ve tamamen bizim medyamızın abarttığını söyleyenler oluyor. Biz abartıyoruz diyelim. Peki japonlar neden tepki koyuyor ? Acaba onlar da mı bizim gazetelerimizi okuyorlar ?

Ben cidden çözemedim . 2 farklı şey söyleniyor ve söylenenler arasında uçurum var.

Bi taraf çok büyük bir yalan söylüyor ama hangi taraf

Ek Olarak:

siyahgiyen adlı üyeden alıntı

Böyle bir zulmün olmadığını ve tamamen bizim medyamızın abarttığını söyleyenler oluyor. Biz abartıyoruz diyelim. Peki japonlar neden tepki koyuyor ? Acaba onlar da mı bizim gazetelerimizi okuyorlar ?

Konu Japon hücum botlarının Uygur bayrağı çekmesi ise ilk elden kendi komitelerinin Japonya temsilciliği yalanlamış şimdi buldum. Hatta 25 Mayıs 2015 de yalanlanmış.

Resim ve haberler Japonya’da yaşayan Uygur Aydını Dr.Turmuhammed Haşım beye gönderilerek kendisinin bu haberin doğruluğu teyit etmesini ve varsa bununla ilgili ayrıntılı bilgiler vermesi rica edildi. Dr.Haşım Bey,olayın doğru olduğunu Komünist Çin karşıtı ve Uygurların dostu olan bazı Milliyetçi Japon gurupların teknelerine Doğu Türkistan’ın Ay yıldızlı gökbayrağını çekerek Çin denizi’ndeki Japonya’ya ait Sinkaku Adası açıklarındaki Çin Donanmasına ait gemilere protesto amaçlı gözdağı verme ve protesto amaçlı bazı eylemler yaparak Çin’i kızdırmaya çalıştıklarını yazılı olarak bildirdi.

Yani olay askeri hücum botu falan değil.

http://www.uyghurnet.org/japonyadan-cine-gokbayrakli-gozdagi/

http://www.dtv.org.tr/?HABER/525/cine-gokbayrakli-gozdagi-verme-eylemi.html

Şimdi daha acısını söyleyeyim bunu 11 Temmuz 2013 tarihinde Mhp Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz kürsüde seslendirmiş . Tam 2 yıl önce .

Genel olarak bu 2 ülkenin düşmanlığından dolayı böyle şeyler yaşanabilir. Mesela Gs-Real maçında Real bayrağı açan Fenerbahçe taraftarı gibi . Japon milliyetçisi gençler de düşman Çin donanmasını sinirlendirmek için Uygur bayraklarını teknelerine çekip turlamışlar 1 tekne fotosu var ve kaynak olarak ilk çıkış noktaso Samsun Haber . Bu iş çok ilginç bir hal alıyor ama hayırlısı bakalım. İnanılmaz bilgi kirliliği var .