Fatma adlı üyeden alıntı

Yorumunuz icin tesekkurler hocam malesef bimekste bulunan urunlerden almak zorundayim lenova5030 almistim sorun vardi iade aldilar parami vermediler hediye karti verdiler 764 tl bimeksten alacagim var uzerini anca 300 -400 tl tamamlayabilirim cin mali boykot ediyorum almiyorum ama japon mali veya baska olabilir

açıkçası hediye kartı veremezler size ayak yapmışlar yine bizden alsınlar diye aynı olay bana oldu baya pahalıya bir laptop aldım ekran kartında sorun vardı tamir edemediler garanti kuralları kapsamınca 10 gün de edemezlerse vekil bir alet verilir isteye bağlı 20 günde edemezlerse size paranın iadesi, aynı ürünün sağlam olanı yada 1 üst ürün almanıza izin verilir tabi firmaya göre 20 günü geçmişse takdirince firmadan gecikme faizi alırsınız, büyük ihtimalle kredi kartı ile taksit yaparak satın aldınız o yüzden uğraşmak istemediler bende 21 gün olunca para iadesiyle gecikme faizi aldım sonra üzerine biraz daha ekleyerek daha iyi bir laptop aldım tüketici hakları ve garanti hizmetleri mevzuatını okumanızı tercih ederim bi daha böyle bir sorun olursa hakkınızı aramanız yapacağınız en doğru şey olur