wmaraci reklam
lidertakipci

Sahte backlink ile google deki yerim dustu

8 Mesajlar 1.085 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bycellatt bycellatt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaslar benim wordpress tabanli bir web sitem var. İntternette gordugum oto backlink araclarini kullandim. Google de hic backlink olmamasina ragmen baska arastirdigim sitelerde 1700 tane backlink gozukuyor ve sitem webmaster tool dan baktigim kadariyla daha once 500-600 defa google da gosterilmesine ragmen simdi en fazla 20 defa gosteriliyor.
Ben bu googlede gorulmeyen backlinkleri nasil gorebilirim?
Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler :)

wmaraci
reklam

mmkbilisim mmkbilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 7 / 29
  • Ticaret 2, (%100)
geçmiş olsun ilk öncelikle bende diğer siteme yapmıştım zararı büyüktü hepsini tek tek kaldırman çok zor konuyu tam olarak bende bilmesemde sana tavsiyem ingilizcen varsa dış kaynaklardan araştırman.
bycellatt

kişi bu mesajı beğendi.

sdurmaz1965 sdurmaz1965 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 4, (%100)
geçmiş olsun... en zor durumlardan birisi.. benim bir sitemin başına gelmişti... 1 seneden fazla sürdü google ın bu pis linkleri hesaba katmaması.. bu arada, günlerce uğraşarak, bu backlinkleri bulmuştum..( ahrefs, moz vb.) sonra onları teker teker google disawow ile temizlemeye çalışmıştım.

Ama en önemli sorun, bir defa isminiz düşmüş bu çöplüğe, siz temizliyorsunuz, her hafta yenileri ekleniyor ve bitmiyor... kendi hatamızdan da olabilir, rakiplerin yaptığı bir blackseo dan da.. bulamanız çok zor. 2 sene den fazla oldu, nereden kaynaklanıyorsa hala istenmeyen backlinkler türüyor...

siteniz yeniyse bitirin... yeni bir ismimle sıfırdan başlayın... eski siteyi yok edin derim..
Rekomedya bycellatt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

sdurmaz1965 adlı üyeden alıntı

geçmiş olsun... en zor durumlardan birisi.. benim bir sitemin başına gelmişti... 1 seneden fazla sürdü google ın bu pis linkleri hesaba katmaması.. bu arada, günlerce uğraşarak, bu backlinkleri bulmuştum..( ahrefs, moz vb.) sonra onları teker teker google disawow ile temizlemeye çalışmıştım.

Ama en önemli sorun, bir defa isminiz düşmüş bu çöplüğe, siz temizliyorsunuz, her hafta yenileri ekleniyor ve bitmiyor... kendi hatamızdan da olabilir, rakiplerin yaptığı bir blackseo dan da.. bulamanız çok zor. 2 sene den fazla oldu, nereden kaynaklanıyorsa hala istenmeyen backlinkler türüyor...

siteniz yeniyse bitirin... yeni bir ismimle sıfırdan başlayın... eski siteyi yok edin derim..

Bence de en iyi cozum yeniden bir alan adi tescillemek. Onlarca siteye uye oldum.1 aydir backlinkleri silmek icin ugrasiyorum hic bi yerde cozum yok.

wmaraci
wmaraci

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Bu adresleri bularak googledan reddetmeniz lazım ama asla eskisi gibi olmuyor diyebilirim :)

Forumda link reddetme olarak arattığınızda ilgili bir sürü konu vardır
bycellatt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Ben sahte backlinklerin linklerini bulamiyorum. Linkleri bulabilirsem google disawow araci ile linkleri reddetebilirim herhalde :)

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

bycellatt adlı üyeden alıntı

Ben linkleri bulamiyorum :)

Ahrefs benzeri siteleri kullanarak detaylı çıktıya ulaşabilirsiniz eğer üyelik falan bulamazsan *** da 2 liraya detaylı backlinklerini çıkaran kişiler var

Sanırım cryptosam yapıyordu

Bir mail atıp yardım isteyebilirsin : info@cryptosam.com

Ücretsiz olsun diyorsan forumda konu açarak ahrefs premium olan birini bulman gerek . Burada kimlerde var bilmiyorum genel olarak kurumsal seo işleri yapanlarda bulabileceğin bir şey
pc332 bycellatt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Aga sagol verdigin bilgi icin bi sag sola sorgulatayim benim siteyi :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al